Sakalın ve bıyığın daha fazla gürleşip gürleşmeyeceği nasıl anlaşılır?

Deepfears

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 25 yaşındayım. Sakalım ve bıyığımda seyreklikler var özellikle bıyık bölgesinde. Bir de ağzımın etrafında hiç sakal çıkmıyor. Kısacası seyrek sakallıyım. Sakalın ortalama 30 yaşına kadar gürleştiği söyleniyor hatta bazılarının 30'dan sonra bile gürleştiği oluyor. Tabi bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Nasıl bir insanın boyunun artık daha fazla uzayıp uzamayacağı bireyin epifiz plaklarına bakılarak anlaşılıyorsa, sakalın daha fazla çıkıp çıkmayacağını anlamak tıpta mümkün mü? İnternette bununla alakalı bir bilgi bulamadım. Cildiyeye gitsem yardımcı olurlar mı?

Çünkü eğer daha fazla çıkmayacaksa eksik yerlere sakal ve bıyık ektirmeyi düşünüyorum. Ama çıkacaksa da beklerim çünkü doğal her zaman daha iyidir. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Hocam doktora gidin, babanızın veya annenizin akrabaları nasılsa sizin de öyle olacaktır muhtemelen. Sakal serumu, badem yağı tarzı yüze zarar vermeyecek uygulamaları araştırarak akabinde de deneyerek sakalınızı gürleştirebilirsiniz. Sinek kaydı tıraş olarak yüz hatlarınızı öne çıkartan bir imaj da tercih edebilirsiniz.

Teorik olarak ileride sakal ve bıyığın kesilmesi gereken bir iş yaparsanız ekim işleminiz boşa gider. Ama tabii ki kişisel tercih açısından kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız o yoldan gidin, öncelikle doktora gitmekte fayda var.

Hocam doktora gidin, babanızın veya annenizin akrabaları nasılsa sizin de öyle olacaktır muhtemelen. Sakal serumu, badem yağı tarzı yüze zarar vermeyecek uygulamaları araştırarak akabinde de deneyerek sakalınızı gürleştirebilirsiniz. Sinek kaydı tıraş olarak yüz hatlarınızı öne çıkartan bir imaj da tercih edebilirsiniz.
Hocam merhaba, babamın 25 yaşındayken çekilmiş fotoğrafı var sakalı şimdiki kadar gür değil özellikle bıyık bölgesi. Ama benimki kadar seyrek de değil. Sakalı da benimkinden biraz daha fazla ama çok fark yok aramızda sakal bakımından. Ama onda gürleşme oldu diye bende olur mu bilmiyorum. Ailede köselik de yok. Sakal serumu tarzı ürünlerin güvenilirliğinden şüpheliyim o yüzden kullanmaya hiç yeltenmedim. Biraz genetik biraz hormonlarla alakalı olduğunu düşünüyorum bu sakal çıkma işinin.

Hormonlara zamanında baktırmıştım normal değerlerde olduğunu söyledi tabi devlet hastanesine gittim.

Geri
Yukarı