Saldırgan köpeklere karşı nasıl davranmalıyız?

Köpeğin türüne göre değişiyor. İsim olarak bilmiyorum ama normal diyebileceğimiz köpekler size havladığında yerden taş alıyormuş gibi yapın veya köpeğe bağırın, korkutmaya çalışın. İnsanlar hayvanlara kötü davrandığı için sizinde zarar vereceğinizi düşünüp kaçacaktır zaten. Ama bazı Ultra agresif köpekler korkmadan sadece saldırır. Onlara karşı pek bir şansınız yok zaten koşsanızda fark etmez 😅

Yahu saldırgan köpek diye bir şey yok.
Anlayın şunu artık onlar sadece oyun istiyor.
Minik dostlarımızın yaşam alanlarını işgal ettik.
Biz gidelim onlar yaşasın.
Her şey onlar için.
Oyun istediklerini unutma.

🥰

Oyun istiyor abisi. 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

1648392146377.png

Merhaba herkese, üniversitemizin kampüsü büyük ve ormanlık olduğu için çok fazla köpek barınıyor. Bu köpekler özellikle akşamları gruplaşıp geziyorlar. Mecbur ben de gitmem gereken yere giderken yanlarından, yakınlarından geçiyorum. Saldırmalarından korkuyorum. Köpekten kaçmayın, korktuğunuzu belli etmeyin diyorlar ama o bana koşarsa ben duracak mıyım yani tam anlamadım. Bir kere yurdun yanına gidecektim bir şey için. Köpek orada yatıyordu ve birden bana bayağı havladı. Ben de daha fazla sinirlendirmeyim deyip geri dönmek zorunda kaldım :) nasıl davranmam gerektiği hakkında tavsiye verir misiniz? Normalde köpekleri çok severim bu arada.

Ben koşulduğunda kaçmayan bir köpek görmedim cesaretinizi toplayıp köpeğe son hız koşun.

Geri
Yukarı