Sanayide çıraklığın günlüğü kaç TL?

Adamlar getir demiş getirmemişsin bir de utanmadan suçu onlara mı atıyorsun?

Sana küfür etmeyeceğim.Olayi bilip bilmeden konuşuyorsun.Yargisiz infaz yapıyorsun

Ben parktime çalışıyorum günlük 350 TL yol yemek oda boş boş dur getir götür mis gibi
Hocam mesleginiz ne ?

Adamlar getir demiş getirmemişsin bir de utanmadan suçu onlara mı atıyorsun?

Bilip bilmeden konuşma.Bizimle aynı masada yemek bile yemiyordu ustalar.Kast sistemi vardı.Ayrıca neden 150 TL ye çalışayım ki ? Yemek yok.Yol parası yok.Sigorta zaten yok.Belli ki sende o sektörden silkmeye adam arayanlardansın.

Son düzenleme:
Ben hayatımda böyle saçma tartışma görmedim bütün yorumları okudum da bu ülkenin ekonomisi nasıl iyi olabiliyor kafayı yememek elde değil ben İngilizce okuyan dil öğrencisiyim bu sene üniversiteye hazırlanıyorum ve sallıyorum ki koç üniversitesi kazandım çok yüksek puan aldım sınavdan ve desen ki İstanbul'a git orada oku bana babamın aylık vermesi gereken kira parası var, harçlık parası var osu var budu var nereye okuyorsun öyle kolay değil adam zaten şu anda 5 kişilik aileyi zor geçindiriyor bende yanında kendim bilgisayarciliktan para kazanıyorum bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum ama yok yetmiyor
Dedim ki bu yaz çalışırım bir Apple AirPods alıp keyfime bakarım fiyatına bakıyorsun 5-6k para
Ben o parayı sanayide çalışsam ya da herhangi bir yerde çırak olsam zar zor kazancam böyle bir sacmalik olamaz
Ülkeyi dolarla çeviriyoruz maalesef TL ile değil ve hala ekonomi iyi diye geçiniyoruz önce bir uyanın kendinize bakın bugün dünden daha fakirsen tek sebebi ekonomi iyidir diye kendini kandırma zihniyetindendir

Kolay gelsin iyi sosyaller.

Ben hayatımda böyle saçma tartışma görmedim bütün yorumları okudum da bu ülkenin ekonomisi nasıl iyi olabiliyor kafayı yememek elde değil ben İngilizce okuyan dil öğrencisiyim bu sene üniversiteye hazırlanıyorum ve sallıyorum ki koç üniversitesi kazandım çok yüksek puan aldım sınavdan ve desen ki İstanbul'a git orada oku bana babamın aylık vermesi gereken kira parası var, harçlık parası var osu var budu var nereye okuyorsun öyle kolay değil adam zaten şu anda 5 kişilik aileyi zor geçindiriyor bende yanında kendim bilgisayarciliktan para kazanıyorum bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum ama yok yetmiyor
Dedim ki bu yaz çalışırım bir Apple AirPods alıp keyfime bakarım fiyatına bakıyorsun 5-6k para
Ben o parayı sanayide çalışsam ya da herhangi bir yerde çırak olsam zar zor kazancam böyle bir sacmalik olamaz
Ülkeyi dolarla çeviriyoruz maalesef TL ile değil ve hala ekonomi iyi diye geçiniyoruz önce bir uyanın kendinize bakın bugün dünden daha fakirsen tek sebebi ekonomi iyidir diye kendini kandırma zihniyetindendir

Kolay gelsin iyi sosyaller.
Hocam çıraklığa baktım da günlüğü çok az. Amacım para kazanmak o yüzden garsonluk düşünüyorum. Amacım iş öğrenmek olsaydı çıraklığa giderdim ama amacım para çünkü kardeşime bilgisayar almayı düşünüyorum doğum günü hediyesi olarak.

Valla yaşınız 16 ve üstüyse ne olursa olsun asgari ücret altına girmeyin işe. Zaten en az 10 - 12 saat çalışacaksınız ve sakın maaşınızı pazarlığa koymayın. Asgari ücretten aşağısını istemeyin.

Tahmini olarak sanayide çıraklığın günlüğü kaç TL? Ayrıca meslek lisesine gittiğim için tecrübeliyim. AutoCAD, Solid. Freze, torna biliyorum.

Hocam benim de yaşım 16, 15 tatilde bir motor dükkanında çalıştım haftalık 500 alıyordum ve günlük 50TL'de yemek parası alıyordum ve başladığımda 0 bilgiyle başladım.

O %52 dediğine bende giriyorum. Ülkenin durumu gayet iyi. Şu an rahatlıkla iyi bir yerde okumuş çalışan biri üst düzey bir PC alabiliyor.
Ülkenin durumu iyiyse sen bana 1660 sisteam alsana. Hem üst düzey değil. Doğru düzgün et yiyemiyorum sen bana ülke güzel diyorsun. Deprem bölgelerinde devlet insanları hayvan yerine koyuyor biluyor musun? Adamlar yemeği 1 tencereye koyuyor ne haliniz varsa görün diyor. Artık çadırında tabağın varsa koyarsın. Fakat tabağını yıkayacak su yok. 10 kişi 1 tencereden yemek yiyenleri görüyorum. Sen bana ülke iyi diyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı