Sanırsam artık Müslüman değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslümanlık insanı doğruya yönlendirir derler. Onların yaptıkları doğru mu peki?

Çok saçma. Din yanlış değil, dini uygulayan insanlar yanlış uyguluyor. Sözde Müslüman ama hırsızlık yapıyor, vergi kaçırıyor, kul hakkına giriyor, bunlar gerçek Müslüman değiller. Kuran'da yazanı uygulasa Müslümanlar, sizin böyle düşünmenize yol açmaz aslında.

Hocam şu an tüm Müslüman arkadaşlar toplanmışlar tabiri caizse senin içinden geçiyorlar, ama ben yine de sana iyi şanslar diliyorum.

Tartışmanın sonu bir yere varmayacak, onlar kendilerini İslam'a inanmaya şartlandırmışlarsa sürekli inançlarını savunacaklar ve senin dediklerini duymayacaklar bile.

Emin misin?
Bak tartışmaya girmeyecektim ama yine de gireyim dedim.
Japonya'ya bakar mısın lütfen?
Bir de Türkiye'ye bak ve farkı gör lütfen.

Türkiye, çoğunluğu Müslüman bir ülke ama Kadın cinayetleri, Tecavüz, uyuşturucu, dolandırıcılık bitmiyor bu ülkede.
Ya açıp iki araştırma yapsan böyle bir cümle kurmayacaksın, Din ile Ahlakın bir alakası yok.

Ha Dinini yaşayan daha ahlaklı olur, ama bundan "İnançsız medeniyetler ahlaksız, dengesiz." algısı çıkaramazsın.
Hocam ben fikrimin ve düşüncelerimin arkasındayım. Verdiğiniz örnek tam isabet olmuş. Anca burada savunurlar dinlerini/inançlarını. Benim açıklamaya ve anlatmaya çalıştığım şeyler senin yazdıkların.

Hocam şu an tüm Müslüman arkadaşlar toplanmışlar tabiri caizse senin içinden geçiyorlar, ama ben yine de sana iyi şanslar diliyorum.

Tartışmanın sonu bir yere varmayacak, onlar kendilerini İslam'a inanmaya şartlandırmışlarsa sürekli inançlarını savunacaklar ve senin dediklerini duymayacaklar bile.

Emin misin?
Bak tartışmaya girmeyecektim ama yine de gireyim dedim.
Japonya'ya bakar mısın lütfen?
Bir de Türkiye'ye bak ve farkı gör lütfen.

Türkiye, çoğunluğu Müslüman bir ülke ama Kadın cinayetleri, Tecavüz, uyuşturucu, dolandırıcılık bitmiyor bu ülkede.
Ya açıp iki araştırma yapsan böyle bir cümle kurmayacaksın, Din ile Ahlakın bir alakası yok.

Ha Dinini yaşayan daha ahlaklı olur, ama bundan "İnançsız medeniyetler ahlaksız, dengesiz." algısı çıkaramazsın.
Sana Bir Soru ben bir insanım Beni bir insana zarar vermemeye ikna edermisin ?

Hocam işte gerçek müslüman dünyada çok çok az var. Yani ben onları göremiyorum ki onları örnek alayım veya benimseyeyim. Zaten hemen hemen her din aynıdır.
Hz Muhammed (s.a.v.) ne için yaratılmış?

Hocam işte gerçek müslüman dünyada çok çok az var. Yani ben onları göremiyorum ki onları örnek alayım veya benimseyeyim. Zaten hemen hemen her din aynıdır.

hocam dininiz nedir? (söylemek istemezseniz söylemeyebilirsininiz)

Konu yine Balkan Savaşları'na dönmüş herkes herkese sallıyor. Arkadaşlar hiç mi kafanız yok 13 yaşında sorgulayan bir çocuk var karşınızda yazdığınız yazılara bakın. İnançsız inançlı fark etmiyor gerçekten Orta Doğu çomarlığı derinize işlemiş.
Konu sahibi arkadaş, sen burada yazılanlara takıp kafanı hiç yorulma. Sadece sorgulamaya ve düşünmeye devam et. Pek çoğumuz seninle aynı yollardan geçtik. Benim tavsiyem çevrene bunu çok fazla yaymaman. Çünkü çevrene oldukça bağımlısın, onların uygulayacağı her kötü davranış seni çok olumsuz etkiler. Çok fazla kafanı yorma, zaten birkaç sene sonra geriye dönüp baktığında "Ya neleri dert etmişim" deyip güleceksin. Eğer senin için rahatsa diğer insanların ne dediğinin hiçbir önemi yok.

Çok saçma. Din yanlış değil, dini uygulayan insanlar yanlış uyguluyor. Sözde Müslüman ama hırsızlık yapıyor, vergi kaçırıyor, kul hakkına giriyor, bunlar gerçek Müslüman değiller. Kuran'da yazanı uygulasa Müslümanlar, sizin böyle düşünmenize yol açmaz aslında.
Gerçek müslüman kim peki? Ben göremiyorum gerçek müslümanı.

Son olarak bu konu konuya katılan bütün kişilerin inançlarını tazelemesine yol açtı. Belki konu sahibi tam olarak kararına netleştiremesede.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı