Seçim sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hem Türk halkına hem de KK'ya nefret doluyum. Malum partinin yaptığı onlarca yolsuzluktan sonra yine onu seçtiler, KK ise saçma bir şekilde adaylığı konusunda diretti. Bu halktan adam olmaz, o yüzden en kısa sürede kendimi kurtarmaya bakacağım.

Bir bakın Reis, Sinan Oğan'ın karşısına kimi oturtmuş 😀 Hayatımda böyle bir aşağılama görmedim, resmen dalga geçiyor.
image.png

Arkadaşlar, Kemal Kılıçdaroğlu'nu neden suçluyorsunuz anlayamıyorum, adam elinden geleni yaptı diye düşünüyorum bence her şeye rağmen iyi iş çıkarmıştır. Kılıçdaroğlu yerine Mansur aday olsaydı kazanırdık diyenler, hiç sanmıyorum çünkü Türkiye ile alakası olmayan binlerce insan seçimin kaderini belirlemiştir. Başkası aday olsaydı yine aynı şey olacaktı sonuç değişmeyecekti bence. Kılıçdaroğlu'na hesap sorup istifa demek yerine parayla yada başka yollardan Türkiye vatandaşlığı alan insanların ve ülkeye sadece tatil için gelen gurbetçilerin ülkenin kaderini nasıl belirlediklerini sorgulayabilirsiniz.

@bayburak Seçim kampanyasını güzel yürütmüş olabilir ancak kazanacak aday o değildi. Biz bunu yıllar öncesinden "KK ve RTE anketlerde kafa kafaya gidiyor, KK ile bu seçimi riske atamayız" demiştik ve maalesef haklı çıktık. Doğru aday İmamoğlu idi.

Adaylığını geçirmek için oy oranı 1'i geçmeyen partilere imtiyazlar verdi, unutulmuş gitmiş eski Akplilere tekrardan yer verdi. Yani, kızılacak çok daha şey var.

Bay bay Kemal için müzik yapılmış. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin metniniz:

Akıl ve mana gözü... Bilim topaldır... Mana, bilmin eksiğini kapatır. Zira kitabı sadece ve sırf ölçmek akılcılık mıdır? Yoksa yine ölçüp yanında, bu kıtabı "oku" makmı yani manaya değinmekmi akılcılıktır? Mesele kainat kitabını okumaktır... Bu yüzden yazarın "kat"ında; kitabı okumayı "saçmalık" olarak niteleyen ve (haliyle) sarf ölçen değil, okuyabilen alimdir. Yazarın bize ilk dediği ise;

﴾1﴿
Yaratan rabbinin adıyla oku!

﴾2﴿
O, insanı alaktan (asılıp tutunan zigottan) yaratmıştır.

﴾3-5﴿
Oku! Kalemle (yazmayı) öğreten, (böylece) insana bilmediğini bildiren rabbin sonsuz kerem sahibidir.

Bu, dehşet bir vaziyet kardeşlik gel bu konuyu biraz düşünelim...

Benim metnim:

Herkesin dini görüşü farklı olabilir, fakat devletin görüşü her zaman tektir ve bellidir. Yönetim şekillerine bakılırsa en baskın dini yönetim şeriattir ve bu yönetimi benimsemiş devletin yasaları o dine bağlıdır. Fakat, laiklik gibi yönetim ilkelerine sadık devletlerin dini yoktur. Toplumun dini, devleti kapsamaz. Ülkelerdeki farklı dini görüşe sahip insanların ortak noktaları, eşit haklarıdır.

Cinlerden ve büyülerden korunma kısmı vardı fakat hiçbir kısmında "faiz sebep, enflasyon sonuç" yazmıyordu, şaşırdım ve kapattım. Umarım kendimi doğru ifade edebilmişimdir.

Cevabım:
Dediğim gibi toplumun dini olur fakat belli yönetim şekilleri dışındaki devletlerin dini olmaz. İnsanın inandığı değerlerin toplandığı bir kitap, nasıl o insana yol gösteriyor ise; devletinde küresel olarak yazılı olmayan kuralları vardır ve bunlar yol gösterici niteliğindedir. Senin yazdığın kısım bireysel insan üstündeki etki-tepkileridir. Benim dediğim kısım işin devletsel kısmıdır. Bunu karıştırmamanı rica ediyorum.

Son düzenleme:
@bayburak Seçim kampanyasını güzel yürütmüş olabilir ancak kazanacak aday o değildi. Biz bunu yıllar öncesinden "KK ve RTE anketlerde kafa kafaya gidiyor, KK ile bu seçimi riske atamayız" demiştik ve maalesef haklı çıktık. Doğru aday İmamoğlu idi.

Adaylığını geçirmek için oy oranı 1'i geçmeyen partilere imtiyazlar verdi, unutulmuş gitmiş eski Akplilere tekrardan yer verdi. Yani, kızılacak çok daha şey var.
Sence İmamoğlu doğru bir insan mı?
İstanbul'un halini gördük, bu seçimde Mansur aday olsaydı veya Muharrem erken pes etmeseydi değişim olma ihtimali vardı.

Geri
Yukarı