Sevdiğim kıza kavuşma

Konuyu resmen hortlatmışsınız 😄

'Reddedileceğim' korkusu ile bir kere bile onunla bu konuyu konuşma cesaretini göstereyemen bir insan, onu kaybetmeyi baştan kabullenmiş bir insandır zaten. Kaybetmeyi düşünen, kaybetmekten korkan, kaybedecektir. Bu böyledir.

Başkasını düşünmekle ömür geçmiyor; ben de düşmüştüm zamanında aynı hataya ve düşeceğimdir tekrar bu hatalara. Ancak insanlar sevmeyi ve sevilmeyi acı çekmek sanıyor. Sevmek cesarettir arkadaşlar. Cesaretini gösteren, mücadelesini veren kazanır. 'Ben onu seviyorum, o başkasını seviyor!' diyenler için ise cesaret vazgeçmektir. Sevmek yeri geldiğinde vazgeçilecek bir şeydir çünkü. Aksini yapan her türlü kaybeder.

İletişim kurmaya çalışmaktan aciz ve kendini bir kabuğa kapatan insanlar ancak ve ancak kendilerine acı çektirirler. Duygularımdan sıyrılabildiğim şu günlerimde size verebileceğim en mantıklı tavsiye budur; iyi forumlar.

Yalnız ne yazdıysam doğruymuş. Güzel günlerdi.

Bu anlatacağım olay size garip gelebilir, belki de bazılarınızın başına buna benzer olay gelmiştir. Ben 11. sınıf öğrencisiyim. Benim taa 6. sınıfta sınıfımıza yeni gelen bir kıza sevdalandım. Ona diyeceklerimi diyemedim. Ben kilolu birisiyim o zayıf. Düşünüyordum edeceğim diye. En sonda gaza geldim arkadaşlarımdan beni gaza getirmelerini istedim. Yaptılar. Gittim kızın yanına, diyeceğim, okulda rezil olurum, herkes benimle alay eder diye bir şey diyemedim. Sonra ben ona hiçbir şey diyemeden ortaokul bitti. Liseye geçtik okullarımız farklı. Ama ben onu hala seviyorum. Telefonumun ekranında onun resmi. Bakıp bakıp duruyorum. Açılacağım yapamıyorum. Kilolu birisiyim. Spora başlayacağım, çevrem uygun değil. Fitness'a gideceğim, maddi durumum yok. Ne yapmalıyım?

Hocam konu şu an karşıma çıktı merak ettim ne oldu o kıza konuşabildiniz mi?

Geri
Yukarı