Sevdiğim kıza kavuşma

@oguzhansr40
14 senedir bisiklet sürüyorum, hiç ara vermedim. Eskiden basketbol oynuyordum aşırı derece, vakit bulamadığımdan yıllardır oynayamıyorum. 2 senedir fitness yapıyorum. Ego kasıyorum sanmayın. Dış görünüş çok önemli bir şey değil bence. Spor, sağlık için yapılır. Ortaokulda bir kıza aşık olmuştum. (bana göre dünyanın en güzel kızıydı, o derece kafayı yemişim) Daha sonra kızın da benden hoşlandığını öğrendikten sonra kıza olan sevgim arttı. Çevremdekiler bana yakışıklısın (göreceli kavram), neden gidip konuşmuyorsun dediler. Ne konuşacaktım ki? Ama ne zaman birileri ikimiz aynı ortamdayken bir şeyler yapmaya çalışsa ben kaçardım. Kızın gözlerine bakamazdım, sadece uzaktan seyrederdim. Özgüvenim yoktu, çekingendim. Hiçbir zaman serseri tipli kişiliklerden olmadım, olamam. Aradan yıllar geçti, şuan üniversite 2. sınıftayım, o kızdan sonra sevgilim olmadı. Hala insan ilişkilerinde iyi değilim, özgüvenim o zamanlara göre daha iyi tabii ki ama ne zaman güzel bir kız görsem bana baktığını anladığı an yere veya sağa sola saçma sapan yerlere bakarım.

Kısacası, kendini üzme. Kızın fotoğrafını kaldır. Derslerini aksatma geleceğin daha önemli, büyüdükçe bunun farkına daha iyi varıyorsun. Ucuz bir bisiklet al. Beslenme, spor ve uyku saatleri belirle. Beslenmeni saatlere göre belirlediğin besinlerle kalori hesaplaması yaparak tüket (bu besinler arasında fazla yağlı Her geçen hafta kalorilerini yavaş yavaş azalt. Ve her gün belirlediğin saatte, git bir parka, ağırlıksız yapılan tonlarca ücretsiz antrenman programları, bir sürü videolar makaleler var tonlarca, onları incele kafanda bir şey belirledikten sonra o antrenmanı her gün yap, ara sıra değiştir programını. Antrenmanın bittikten sonra bin bisikletine 5 dk duraksız hızlı tempo (ilk başladığında 5 dk yapamayabilirsin zamanla artar) ve ağır viteste sür, kalp atışlarını hızlandır. 5 dk yavaş sür, dinlen ama durma. O terler senin başarın olacak, bunu sakın unutma. 30 dk antrenman yapıp 30 dk bisiklet sürersen, beslenme ve uykuna özen gösterirsen, en önemlisi beynini kandırırsan, zayıflaman için hiçbir engel yok.

Benim de yaşım çok büyük değil, ben de bir sürü insan içinde yalnızlık çekiyorum. Biraz saçmalamış olabilirim kusuruma bakmayın. Sadece yazmak istedim. İyi geceler.

Biraz sakin olun konu harbiden çok saptı. Arkadaş aşk yok demiyor bu yaşlarda olan aşkı fazla ciddiye alma diyor.Yani ben bunu anladim.
Konu dışına çıkılmıyor, sevgi ve aşk temalı bir konu üzerinde beyin fırtınası yapmaktayız. Aşk yok diyor, aşkı hormonların etkisi olarak görüp, karşı cinse karşı olan bağımızı "hormonların insan vücudu üzerinde ki etkisi" gibi bir cümle ile açıklamak mantık çerçevesine uymuyor. Bir canlıyı seversin ve ondan hoşlanırsın sebebini bilmeden, sadece kalbinle ve hislerinle hareket edersin. Cinsel dürtülerin, hormonların, ataerkil toplumun etkisi altında kalmadan sadece kalbinle ve hislerinle seversin, aşık olursun.

Biz hormonları ile yaşayan, homo erectus değiliz; bizler hisleri ve duyguları olan homo sapiens sapiens iz.

Teknoloji sitesi mi yoksa psikolojik destek sitesi mi belli değil. Technopat Psikopat
Haklısın, fakat başka hiçbir sanal ortamda buradaki gibi insanlar bulunmuyor. Başka yere yazsan kesinlikle duyguların ile dalga geçilir. Technopath iyi insanların olduğu bir ortam biraz sürtüşme oluyor ama en azından saygı var.

Konu dışına çıkılmıyor, sevgi ve aşk temalı bir konu üzerinde beyin fırtınası yapmaktayız. Aşk yok diyor, aşkı hormonların etkisi olarak görüp, karşı cinse karşı olan bağımızı "hormonların insan vücudu üzerinde ki etkisi" gibi bir cümle ile açıklamak mantık çerçevesine uymuyor. Bir canlıyı seversin ve ondan hoşlanırsın sebebini bilmeden, sadece kalbinle ve hislerinle hareket edersin. Cinsel dürtülerin, hormonların, ataerkil toplumun etkisi altında kalmadan sadece kalbinle ve hislerinle seversin, aşık olursun.

Biz hormonları ile yaşayan, homo erectus değiliz; bizler hisleri ve duyguları olan homo sapiens sapiens iz.

Sanırım bu tür konularda bir kırgınlığınız olduğu için dediklerimi algılayamamakta ısrar ediyorsunuz...
Geçmiş olsun o halde. Sana kız mı yok? :)

Aslında ben yazıyı yalın tuttuğum için böyle bir şey anlaşıldı. Konu dışından kastım normalde konuyu açan arkadaş kilo vermek ve aşk üzerine konu açtığı için tartışma biraz konu dışına kayıyor dedim.
Aşk zaten nedensizdir ben de neden sevdiğimi bilmiyorum zaten ama hormondan kastim cinsellik değil hani karnında kelebek uçuşur gibi olur, göğsün alev alır ya.

Geri
Yukarı