Şiddet için devlet aileden koruma altına alır mı?

Bu kadar hayat bilmez olmayın. 18 olunca her sey güllük gülistan mı oluyor sanıyorsun? Ya da bir yıl dayak yemeyi kolay mı sanıyorsun?
Ben öyle bir şey mi dedim? Bir yıl dayak mı ye dedim? Sadece sonuca gideceği yolun nereden geçtiğini söyledim. 18 olunca en azından hayatı için karar verme yetkisinde olacak ve evden gitse bile annesi polisi arayıp getirtemeyecek yani, bu manada söylemiştim.

1 yıl hocam, 1 yıl daha sabredip basın tekmeyi.

1 yıl işkence çekemez.
Siz gidin, dışarı falan çıkacağım deyip çıkın. Telefonunuz var, MAPS üzerinden fala nen yakın karakola bakın. Gidip morluklarınızı gösterin. Eğer ciddiye almazlarsa üst kurula şikayet edin. Ciddiye alırlarsa darp raporu alın. Polis zaten gerekeni yapacaktır. Aileniz tutuklanır büyük ihtimal...

Ben öyle bir şey mi dedim? Bir yıl dayak mı ye dedim? Sadece sonuca gideceği yolun nereden geçtiğini söyledim. 18 olunca en azından hayatı için karar verme yetkisinde olacak ve evden gitse bile annesi polisi arayıp getirtemeyecek yani, bu manada söylemiştim.
Dayak yiyen birine 1 yıl sabret demişsin.

1 yıl işkence çekemez.
Siz gidin, dışarı falan çıkacağım deyip çıkın. Telefonunuz var, maps üzerinden fala nen yakın karakola bakın. Gidip morluklarınızı gösterin. Eğer ciddiye almazlarsa üst kurula şikayet edin. Ciddiye alırlarsa darp raporu alın. Polis zaten gerekeni yapacaktır. Aileniz tutuklanır büyük ihtimal...

Bu ülkede bunu söyleyip moral bozmak istemezdim ama ne olaylar yaşandı failleri hâlâ dışarıda geziyor, tutuklanmaz bence en fazla kız çocuk esirgeme Kurumu'na alınır. Ama son cümleye kadar dedikleriniz mantıklı.

Dayak yiyen birine 1 yıl sabret demişsin bre kanı bozuk. Daha ne diyeceksin?

Yazarak anlatıyoruz burada derdimizi, yanlış kelimeler seçebiliriz. Evet yazdığım cümlenin yanlış olduğunu kabul ediyorum. Emin ol senden daha tepkiliyimdir şiddet/taciz/tecavüz olaylarına karşı.

Bu süre zarfında kendine bir yol haritası belirleyip, iş, güç, okul diye devam edersin, kazanıp saklayacağın parayı doğum günü sabahı açacağın banka hesabına yatırıp yeni hayata devam edebilirsin.
bunu ben de çok isterdim fakat maalesef okul dışında evden çıkmam yasak, çalışmak istediğimi hep dile getiriyorum zaten ama daha arkadaşlarımla bile buluşamıyorum

Konuyu açmak için üye oldum zaten, bu siteden başka adam akıllı yardım alabileceğim bir platform olduğunu düşünmüyorum.
Anladım. Üye olup ilk konusu böylesine ciddi bir mesele olan çoğu kişi sonradan trollük yaptığı için merak ettim, kusura bakmayın.

En yakın hastanenin acil bölümüne gidin ve darp raporu alın, o raporla birlikte annenizden şikayetçi olabilirsiniz.

Annenizin yaptığı bir suçtur ve polisin "annen döver de sever de" deyip ilgilenmemesi gibi bir hakları yok, öyle bir şey olması durumunda onlar hakkında da "görevi kötüye kullanmaktan" ötürü şikayetçi olabilirsiniz.

Tabii, ben avukat veya hukukçu değilim, mümkünse bunları bir avukata danışırsanız daha iyi ve sağlam olur.

Ama benim takıldığım şey, ilk açtığınız konunun neden bu olduğu. Neyse, yine de cevabı verelim.
sormayı unutmuşum, reşit olmadığım için darp raporu almak istediğimde aileme haber verilir mi?

Anladım. Üye olup ilk konusu böylesine ciddi bir mesele olan çoğu kişi sonradan trollük yaptığı için merak ettim, kusura bakmayın.
keşke dediğiniz gibi ben de troll olsaydım

Arkadaşlar hukuksal olarak gerekeni söylemiş. Bir yakın arkadaşın aile yakını yok mu yanında kalacağım sana sahip çıkan.
arkadaşım yok, elimden geldiğince anaannemde kalmaya çalışıyorum zaten ama şiddet konusunda elinden geldiğince yardım etse de yeterli olmuyor

Sormayı unutmuşum, reşit olmadığım için darp raporu almak istediğimde aileme haber verilir mi?
Bu konu hakkında bilgim yok ama annenize karşı darp raporu almak istediğinizden aileye haber verme konusunda hassasiyet gösterirler diye düşünüyorum. Hastane polisi ve doktorlar yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı