Şiddet çözüm müdür?

Geçen günlerde sınıfta sırama dogru giderken daha öncesinde baska erkeklere de benzer seyleri yapmis olan bir erkek arkamdan sariliyormus gibi yapip bildiğiniz testist ve penisi avcuna aldi. Ben baya kizdim ittim ve tam dövmeye giderken zil caldi ve arkadaslar tuttu. 4 5 kisi sikayet edip dilekçeleri yazdik. Ayni gun anneme babama anlattim ve neden dovmedigim icin cok kizdilar. Şiddet cozum gibi gozukuyor bu kez. Sizce yapmali miyim?
Müdür yardımcısına cinsel organıma zor elledi de.

Konuşmanın, anlaşmanın, iyi dilin bittiği yerde bence çözümdür. Öyle zarar verecek şekilde değil tabi ki, kendinizi savunacak şekilde çözümdür.

İnsanın özel bölgelerine kimsenin dokunma yetkisi ve hakkı yoktur. Kendinizi savunma amacıyla karşılık verebilirsiniz.

Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir. - Adolf Hitler

İlk olarak insanca karşına alıp konuşacaksın he yok akıllanmadı mı , ikincide sert ve argolu konuşacaksın bunda da akıllanmadıysa dövülmeyi hak ediyor gibi.

Her şeyin çözümü şiddet olmadığı gibi, bazı durumlarda tatlı dil çözüm değildir bana göre.

Bizde hep olur böyle şeyler, kimsenin de aldırış ettiği yok, gerçekten kötü ortamlar. Ama dövmek bence çözüm değildir.

Geçen günlerde sınıfta sırama dogru giderken daha öncesinde baska erkeklere de benzer seyleri yapmis olan bir erkek arkamdan sariliyormus gibi yapip bildiğiniz testist ve penisi avcuna aldi. Ben baya kizdim ittim ve tam dövmeye giderken zil caldi ve arkadaslar tuttu. 4 5 kisi sikayet edip dilekçeleri yazdik. Ayni gun anneme babama anlattim ve neden dovmedigim icin cok kizdilar. Şiddet cozum gibi gozukuyor bu kez. Sizce yapmali miyim?
Testisini sıkacaksın hadım edecek kadar değil ve böyle yaparsan şikayet edemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı