Sigarayı bıraktım ama canım istiyor

• Konuyu başlatan 420_T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 12B

420_T

Kilopat
Makaleler
2
3 4 sene içtim bırakalı 1 ay oldu arkadaşlar, bıraktığımdan beri hergün koşuya çıkıyorum beslenmeme vücuduma sağlığıma hiç olmadığı kadar dikkat ediyorum, nefes falan alıyorum hava kokusunu özlemişim.
Her şey mükemmel ama bugün bir kaç saat önce yolda yürürken canım bir anda sigara istedi, yolda milletten 1 dal rica edecek kıvama geldim "bir kere içsem bir şey olmaz, sporcuyum iradem kuvvetli" diyorum kendime, gerçekten öyle ama o kadar bırakmışım, elime almamışım, milletin sigara kokusu bile rahatsız etmeye başlamış, ne iğrenç bir kokuymuş bu diyorum, eskisi gibi kendimi spora adayacağım diyorum. Bırakalı 1 ay oldu şimdi 1 dal olsada içip her şeyin içine etmek istemiyorum. Bırakma sürecim ilk 1 hafta hariç çok kolay oldu arkadaşlar onda sıkıntı yok. Birden bire bu içme isteği niye? Sizden ricam beni motive edin arkadaşlar sizinde yardımınızla tam anlamıyla kurtulayım.

3 4 sene içtim bırakalı 1 ay oldu arkadaşlar, bıraktığımdan beri her gün koşuya çıkıyorum beslenmeme vücuduma sağlığıma hiç olmadığı kadar dikkat ediyorum, nefes falan alıyorum hava kokusunu özlemişim.
Her şey mükemmel ama bugün birkaç saat önce yolda yürürken canım bir anda sigara istedi, yolda milletten 1 dal rica edecek kıvama geldim "bir kere içsem bir şey olmaz, sporcuyum iradem kuvvetli" diyorum kendime, gerçekten öyle ama o kadar bırakmışım, elime almamışım, milletin sigara kokusu bile rahatsız etmeye başlamış, ne iğrenç bir kokuymuş bu diyorum, eskisi gibi kendimi spora adayacağım diyorum. Bırakalı 1 ay oldu şimdi 1 dal olsa da içip her şeyin içine etmek istemiyorum. Bırakma sürecim ilk 1 hafta hariç çok kolay oldu arkadaşlar onda sıkıntı yok. Birden bire bu içme isteği niye? Sizden ricam beni motive edin arkadaşlar sizinde yardımınızla tam anlamıyla kurtulayım.

Kesinlikle uzak durmalısın. Yazık sana.
Bırakma iradenden ötürü tebrikler.

3 4 sene içtim bırakalı 1 ay oldu arkadaşlar, bıraktığımdan beri hergün koşuya çıkıyorum beslenmeme vücuduma sağlığıma hiç olmadığı kadar dikkat ediyorum, nefes falan alıyorum hava kokusunu özlemişim.
Her şey mükemmel ama bugün bir kaç saat önce yolda yürürken canım bir anda sigara istedi, yolda milletten 1 dal rica edecek kıvama geldim "bir kere içsem bir şey olmaz, sporcuyum iradem kuvvetli" diyorum kendime, gerçekten öyle ama o kadar bırakmışım, elime almamışım, milletin sigara kokusu bile rahatsız etmeye başlamış, ne iğrenç bir kokuymuş bu diyorum, eskisi gibi kendimi spora adayacağım diyorum. Bırakalı 1 ay oldu şimdi 1 dal olsada içip her şeyin içine etmek istemiyorum. Bırakma sürecim ilk 1 hafta hariç çok kolay oldu arkadaşlar onda sıkıntı yok. Birden bire bu içme isteği niye? Sizden ricam beni motive edin arkadaşlar sizinde yardımınızla tam anlamıyla kurtulayım.
Hocam yıllarca içmeseniz bile canınız çekecek. Benim babam 21 yaşında sigaraya başlamış ve 36 yaşına kadar devam etmiş. 36 yaşında bıraktı içmeyi, şuan 42 yaşında. Kendisi de söylüyor, hala nadiren canım çekiyor diye. Annemde bırakalı 5-6 yıl oldu ama o babamın aksine sadece bir yıl boyunca içti, oda aynı şekilde bazen canının istediğini söylüyor. Böyle durumlarda yapabileceğiniz tek şey kendinize hakim olmak ve içmemek. Yıl geçtikçe canınız çektiği zaman karşı koymak çok daha kolay olacak.

Bende kalmadı ama 6 ay oldu bir kere bile icmedim.
O yemekten sonra ve çay kahve içtikten sonrası sigara istegi bile bitti bu konuda sami miyim?
Ama o ilk 2 ay gerçekte aklımdan çıkmıyordu, hele yemek yedikten sonra, ama kurtuldum aklıma bile gelmiyor.

İçersem annem ölür diye yemin et. Belki çözebilir bu durum.

Şahsen günde 6 paket bitirdiğim oluyordu.
Yanımdaki insanlar rahatsız olurlardı.
Bırakalı 16 yıl oldu bazı kişiler hala inanmıyor ama yaşasın temiz hava.
Bende kalmadı ama 6 ay oldu bir kere bile icmedim.
O yemekten sonra ve çay kahve içtikten sonrası sigara istegi bile bitti bu konuda sami miyim?
Ama o ilk 2 ay gerçekte aklımdan çıkmıyordu, hele yemek yedikten sonra, ama kurtuldum aklıma bile gelmiyor.

İçenlerde de uzak durmanın faydası oluyor.

Geri
Yukarı