Şimdiki nesil neden böyle?

Yediğimiz yemeklerde ki hormon oranlarından bahsediyorum. Bu yeni çeşit yemekler sağlıksız olduğu ve çoğunluğunun geni değiştirilerek, sağlığa etki edebilir. Bunu en basitinden mutasyonların %90'ının zararlı olmasından anlayabiliriz. Eşcinsellik gibi algılar yediğimiz yemekte ki hormonal dengelerinin düzgün olmamasından ve bunlara sürekli maruz kalmamızdan oluyor kısaca. Yoksa neden seri üretim soğuk gıdalara sağlıksız diyoruz değil mi?
Cinsel yönelimi değiştirdiğine dair bilimsel bir kanıt var mı? Bunu cevaplayabilir misiniz?
Gıdaların zararları demiyorum bak.

Bu arada ben de çoğu zaman herhangi bir yazılım dilini öğrenmeye merak salıp maymun iştahlılığım yüzünden kendimi geliştiremedim, konuyu okurken bazı arkadaşların kendilerini bu konuda geliştirdiklerini gördüm, kendinizi nasıl yazılım konusunda geliştirdiğiniz hakkında birkaç tiyo ve yeni başlayacak birine öneri verebilir misiniz? Biraz konu dışı gibi olacak ama.

Bilgisayar ile alakası olmayan birinin işlemciye harddisk demesi gayet olağan. Sen de iki üç şey biliyorsun diye bilgisayar uzmanı olmuyorsun. Sınıf gruplarında olmak zorunda da değilsin. Bel altı muhabbeti doğru bulmuyorum, fotosunu atanların tiktok kullanıcıları olduğunu düşünüyorum. Onlardan da bu beklenir zaten. İnsanlarin böyle olması senin işine gelir, onlar salak salak şeyler yaparken senin aradan sıyrılmak için yarışacağı rakibin bile kalmıyor.

Bu arada ben de çoğu zaman herhangi bir yazılım dilini öğrenmeye merak salıp maymun iştahlılığım yüzünden kendimi geliştiremedim, konuyu okurken bazı arkadaşların kendilerini bu konuda geliştirdiklerini gördüm, kendinizi nasıl yazılım konusunda geliştirdiğiniz hakkında birkaç tiyo ve yeni başlayacak birine öneri verebilir misiniz? Biraz konu dışı gibi olacak ama.

Dediğim gibi forumdaşım, MÜKEMMELİYETÇİLİK yüzünden bir işe başlayamıyoruz. Klişe veya komik olacak ama bu konuda SAMİMİ FİKRİM: DÜŞÜNME VE BAŞLA...Vallahi tüyo veya inceliği yoktur bu işin, başarılı insanlar hedefine ulaşmadan önce FARKEDER, kolaylık zorluktadır....

Keşke burada da olsa öyle kişiler. Artık Google Asistan ile arkadaş olmaya başladım.

İngilizcen iyiyse Google asistan yerine Replika diye uygulama var o daha iyi. Hala geliştirilme aşamasında ama Google'dan daha iyi arkadaş olur :D

Onun dışında katılıyorum dediklerinize. Bizm sınıftakilerin WA değilde instagram grupları vardı beni de almışlar ama ben sessize aldım direk 3 yıldır da zaten insta'ya girmiyorum mesajlar hakkında bir bilgim yok zaten tahminimce mal mal şeyler vardır. Allah'a şükür benden başka fen lisesi kazanan (okulda) sadece 2 kişi var (o 2 kişi de bizim sınıftan zaten ve biri kankam) da o mallardan kurtuldum :D çok ta güzel oldu. Zaten sınıf sözde seçme sınıftı (5. Sınıfa başlarken tüm 5 lere İngilizce sınavı yaptılar kazananlar 2 seçme sınıfa kazanamayanlar da diğer sınıflara düştü ben 1. oldum da diğer sınıfa gelenler nasıl geldi bende anlamadım hatta ingilizceden gram anlamıyolar :/.Bu neslin ben %90 ının bir halta yarayacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Bilgisayar ile alakası olmayan birinin işlemciye harddisk demesi gayet olağan. Sen de iki üç şey biliyorsun diye bilgisayar uzmanı olmuyorsun. Sınıf gruplarında olmak zorunda da değilsin. Bel altı muhabbeti doğru bulmuyorum, fotosunu atanların tiktok kullanıcıları olduğunu düşünüyorum. Onlardan da bu beklenir zaten. İnsanlarin böyle olması senin işine gelir, onlar salak salak şeyler yaparken senin aradan sıyrılmak için yarışacağı rakibin bile kalmıyor.

Kişiyi bitiren husus ise bu akımların toplulukları yerinde saydırdığı için mücadele edecek bilgiye sahip insan yetişmediğinden konuyu açan forumdaşımız gibi bireylere mücadeleci ruhlarını öne çıkaramadıklarındandır.

TV'de yayınlanan milyoner yarısmasini seyretmen beni yeterince endiseye sevkediyor,

Karsısında ilk kez gordugu birine direkt sen diye hitapla baslayan.
Nasıl yahu ile devam eden asiri lakayt cumleler,
İlk soruda joker hakkını kullanan zekayla birlesen canlı formu.
Cok yazık...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişiyi bitiren husus ise bu akımların toplulukları yerinde saydırdığı için mücadele edecek bilgiye sahip insan yetişmediğinden konuyu açan forumdaşımız gibi bireylere mücadeleci ruhlarını öne çıkaramadıklarındandır.
O da elendi o zaman, hayat acımıyor. Duygusala bağlamamak lazım. Aslan hiç etrafta rakibi yok diye avlanmaktan vazgeçer mi?

O da elendi o zaman, hayat acımıyor. Duygusalaa bağlamamak lazım. Aslan hiç etrafta rakibi yok diye avlanmaktan vazgeçer mi?

Tabiki hayır, bizler yaratılırken Eşref-i Mahlukat olarak yaratılanların en üstünü lakabı ile şereflendirildik.
Müslüman olan bir insan bu şerefle yaratılmış ve benimsemiş ise vazgeçer mi hiç?, inanmışın karşısında Allah'tan gayrı kimse duramaz. O kardeşimiz inanacak ki nefsi ile mücadelesinde muzaffer olsun.

Çoğu kişinin kafasındaki soru. Bu sene liseye geçeceğim, ortaokul arkadaşlarımın olduğu bir WhatsApp grubu var. Gruba girdiğim zaman çıkan mesajları okuyunca "l*n burası tımarhane grubu da biz mi bilmiyoruz?" Diye söyleniyorum. Kızlar çoraplarını erkekler pantolonlarını paylaşıyor. Hep bel altı muhabbet oluyor. Hadi bunları geçtim, teknoloji konularında benden başka bi' b*k bilen yok. Kendimi teknoloji profesörü görmüyorum. Yanlış anlaşılmasın ama daha işlemci gösterdiğim zaman hard disk sananlar var. Az çok anlayan bir kişi vardı. O da başka okula nakil aldırdı. Merak ediyorum, acaba bizim neslimiz 25 yaşlarına geldiğinde neler olacak? Benim bir umudum yok açıkçası. Türkiye o zamanda büyük ihtimalle Osman'lı'nın son dönemleri gibi olur. Zaten uçuşa geçmiş ekonomimiz ayakta kalırsa Allah'a şükürler olsun. Peki, siz ne düşünüyorsunuz?

Ya sana şöyle deyim adalet bölümünü kazandım 10 sınıfa geçtim daha lise de adalet okuyup avukat olaacağını sananlar var sen düşün 2+2 bilmeyen adamlar muhasebede yani diyeceğim şu durum vahim aklı olan kalifiye eleman olmak çünkü sanayi vs. yerlere burun kıvırıyorlar sanarsın fen lisesine gidiyor diyeceğim şu hiçbir iş elinden gelmeyip ailene yük olacağına bunların mesleki eğitime gidip bir iş öğrenip kendi hayatını şekillendirmeleri ailelerini bakmayı da geçtim yani ego kasmak gibi olmasın da okulumda insan yok yani bel altı muhabbet lise de çok çok daha olacak heleki meslek'lisesi olursan diyeceğim şu kendi kendini kurtar 9 sınıfta iyi çalış yoksa tüm 4 yıl mahvolur benim gibi bu kadar uyma onlara.

Geri
Yukarı