Şimdiki nesil neden böyle?

Hocam gerçekten anlamıyorum benden bir yaş küçük kuzenim var ben herhangi bir sosyal medya kullanmıyorum (İnstagram, Twitter, Facebook vb) bana Whatsapp’tan sticker ile cevap yazıyor attığı stickerların çoğu cinsel içerikli, vallahi bu yeni nesil nereye gidiyor anlamıyorum, bu arada kuzenim kız.
Erkek cinsel organının bulunduğu stickerlar atıyor şimdi buraya da atardım ama ban yemekten korkuyorum.

Hocam gerçekten anlamıyorum benden bir yaş küçük kuzenim var ben herhangi bir sosyal medya kullanmıyorum (İnstagram, Twitter, Facebook vb) bana Whatsapp’tan sticker ile cevap yazıyor attığı stickerların çoğu cinsel içerikli, vallahi bu yeni nesil nereye gidiyor anlamıyorum, bu arada kuzenim kız.
Erkek cinsel organının bulunduğu stickerlar atıyor şimdi buraya da atardım ama ban yemekten korkuyorum.
Ciddi olamazsın.

Benim kardeşimde -15- büyü v.s yapıyor, odasını tütsüleyecekmiş, yaratıklar bilmem neler gelmeyecekmiş. Ya, ben bunlarla uğraşmak zorunda mıyım? Millet uzaya çıkıyor, Mars'a gidiyor, biz hala büyü, cadı, ruh bilmem ne. Bunlar niye böyle ya?

Bu arada konu içinde konu oldu ama, nasıl kurtarırım? Ciddi ciddi bilimsel bir şeymiş gibi anlatıyor.

Çoğu kişinin kafasındaki soru. Bu sene liseye geçeceğim, ortaokul arkadaşlarımın olduğu bir WhatsApp grubu var. Gruba girdiğim zaman çıkan mesajları okuyunca "l*n burası tımarhane grubu da biz mi bilmiyoruz?" Diye söyleniyorum. Kızlar çoraplarını erkekler pantolonlarını paylaşıyor. Hep bel altı muhabbet oluyor. Hadi bunları geçtim, teknoloji konularında benden başka bi' b*k bilen yok. Kendimi teknoloji profesörü görmüyorum. Yanlış anlaşılmasın ama daha işlemci gösterdiğim zaman hard disk sananlar var. Az çok anlayan bir kişi vardı. O da başka okula nakil aldırdı. Merak ediyorum, acaba bizim neslimiz 25 yaşlarına geldiğinde neler olacak? Benim bir umudum yok açıkçası. Türkiye o zamanda büyük ihtimalle Osman'lı'nın son dönemleri gibi olur. Zaten uçuşa geçmiş ekonomimiz ayakta kalırsa Allah'a şükürler olsun. Peki, siz ne düşünüyorsunuz?
Biz zamanında Flaş oyunlar çalıştırmaya çalışırken şimdiki nesil ellerinde Youtube açık telefonlarla başlıyor sebebi bu.

Hard Disk konusunda katılmıyorum, adamın donanım bilgisi olmak zorunda değil ilgi alanına bağlı bir şey. Ama düşüncem iyi bir liseyi tutturduysan çevren de iyi olur. Bizim antimadde konusunda tartıştığımız (fikir alışverişi manasında) bile olmuştu. Biz de boş muhabbet ediyoruz ama sabahtan akşama kadar değil.

Nitelikli bir liseye gidersen nitelikli bir çevren de olur.

Neredeyse 1 yıllık konuyu hortlatacağım ama ortaokul eğer iyi bir okul değilse disiplinde olmuyor, ben en çok bu tiplerle ortaokulda rastladım. 5 kız 25 erkektik hepsi mi böyle olur arkadaş! Bir tek ben değildim dışlandım 4 yıl boyunca, iyi bir Anadolu lisesi kazanınca kurtuldum. Lise de ise tam tersi öyle tipler neredeyse yok kız çok zaten. Eğer ortaokula geçecek ve buraları gezen varsa cidden dikkat etsin. 11 yaşında da zor ama bakan olursa diye söylemek istedim. Ortaokul işkence olabiliyor siz bel altı muhabbet sevmiyorsanız, dikkat edin ben yandım siz yanmayın. Disiplinli bir okul seçin. Bizim okul o kadar disiplinsizdi ki müdüre hareket yapan tipler vardı.

Geri
Yukarı