Şimdiki nesil neden böyle?

Antik yunandan beri süre gelen muhabbettir çok eski zamanlarda bile halk kendinden sonraki jenerasyon yada nesili kötüledi çünkü biliyoruz ki zaman değişiyor ve yeni zaman şartları "eğlenmek" için "tabuları" yıkmaktan ibaret ama kabul etmek zorundayızki kötülediğimiz nesiller hep bizden zekiler sonuç olarak bu yaşlarda böyle olması normal ama ilerleyen yaşlarda onlarda değişecektir herkesin ilgi alanı farklı olabilir sen bilgisayarla alakalı olabilirsin ama onlar olmayabilir bunun üstünden bi tüme varım sergilemek çok mantıklı değil bana sorcak olursan
ben şuanki nesilde herşeye çok çabuk kapılmaları dışında bir sıkıntı görmüyorum ki bu bence büyüdükçe değişir

İşlemci örneği dışında katılıyorum. Sana partikül filtresi göstersem tanıyabilecek misin onu? Hadi sen tanıdın, buradaki herkes tanıyabilecek mi? Hiç sanmıyorum.
Hukuk okuyacak adamın ikisi de umurunda olmaz ve olmamalı bence.

Nereye gitsen böyle boş adamları göreceksin. Belki iş yerinde görmeyeceksin ama ya mahallende olacak ya da akrabalarında. Aziz Nesin'in güzel bir lafı vardır. Az bile demiş. Üniversite sınavı fazlasıyla ortaya koyuyor durumu. Böyle geldi, böyle gidecek. Değişim olursa bile görmeye ömrümün yetmeyeceğine eminim.

Bence nesile göre genelleme yapmamak lazım, iyi olan insanlarda var kötü olan insanlarda var.
%100 yeni nesildensin ve yaşıtların eleştirilince kendine-kendin gibilerine hakaret zannettiğin için onlarlâ yaşın aynı olduğu için onları savunmak zorunda hissediyorsun. Yanlış düşünüyorsun.

Benim cevremde de vardi bu tipler. Okul bitti, il degistirdim hayatimdan sildim attim o tipleri kurtuldum resmen.
İnşallah bende de öyle olur.
Bu genelde kendini beğenme ve fazla egodan kaynaklanıyor. Şuanki insanlar sadece sosyal medyada ne ünlü ise onun üstüne gidiyorlar hiç kimsenin özgün olma çabası yok.
Olsa ne olur hocam. Bunların özgünlüğü anca bir ünlüye benzemek ya da bir yerlerini açmak olur.

%100 yeni nesildensin ve yaşıtların eleştirilince kendine-kendin gibilerine hakaret zannettiğin için onlarlâ yaşın aynı olduğu için onları savunmak zorunda hissediyorsun.

Kesinlikle katılıyorum. Ben şimdiden geleceğimi düşünüp yazılım dillerini araştırıyorum. Gelecek mesleğim için. Onlar "aa şu tiktoker" böyle yaptı diye birbirine laf atıyor.

Cidden utanıyorum. Bazen benim de saçmalıklarım oluyor ama bu kadar olmuyor.

Olsa ne olur hocam. Bunların özgünlüğü anca bir ünlüye benzemek ya da bir yerlerini açmak olur.
Bunların hepsini Suriyeye göndereceksin. (Onlar için şehit olanların yanına) Orada da açsınlar bakalım. Artık füze mi girer RPG mi orası Allah kerim.

%100 yeni nesildensin ve yaşıtların eleştirilince kendine-kendin gibilerine hakaret zannettiğin için onlarlâ yaşın aynı olduğu için onları savunmak zorunda hissediyorsun. Yanlış düşünüyorsun.
Bence gayet haklıydı heykelde heykelgank ovv yee diyip bira içmeyi özgürlük sanan bi kesimde var gayet evinde oturup neyin ne olduğu hakkında bilinç sahibi olanda var bence senin görüşün biraz yeni nesili küçük görüyo

Geri
Yukarı