Sinerji Bilgisayar İade Kabul Etmiyor

DIABLO36

Hectopat
19.12.2019 tarihinde Sinerji Bilgisayar üzerinden monitör siparişi verdim ve 21.12.2019 tarihinde ürün tarafıma ulaştı. Ürünü sadece bir gün kullandım ve panel yapısından ötürü renkleri pek canlı gelmediği için iade talebinde bugün bulundum. Ürünün ne bir kutusunda eksik parça var ne de ürünün kendisinde. Her şeyi yerli yerinde. Satış desteği ile övünülen malum firma ürünü iade alamayacaklarını belirttiler. Sebebi ise açılmış olması. Dediğim gibi daha önceden farklı bir siteden monitör iadesi yapmış birisi olarak prosedürlere hakimim. Ürünün ne içeriğine zarar verdim ne kendisine ne de kutusuna. Ama açılmış ürün diye iade almayacaklarını belirttiler. Kendilerine göre prosedür çıkartıp yasanın gerektirdiği durumları hiçe saymaktalar. Kendilerine THH ileteceğimi belirttim ve yetkili hanımefendi halen pişkin pişkin konuşmaya devam ediyordu. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek olarak bu firmadan monitör vs. alacak arkadaşların bu duruma dikkat etmesini hatta böyle sorunlarla uğraşmamak için bu firmayı tercih etmemesini öneririm.

@BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlenecek yol belli hocam. Hakem heyetinin yolları taştan. Az biraz iş çıkıyor uğraşası gelmiyor insanın ama bu gibi şeylerin ardına düşülmemesi buna benzer durumların daha çok yaşanmasına sebep oluyor.

İzlenecek yol belli hocam. Hakem heyetinin yolları taştan. Az biraz iş çıkıyor uğraşası gelmiyor insanın ama bu gibi şeylerin ardına düşülmemesi buna benzer durumların daha çok yaşanmasına sebep oluyor.
Hayır yani yetkili olarak benimle konuşan hanımefendiyi bir görseniz sanarsınız kendisi firma adına ülke kanunlarına ekstra bir kanun çıkartmış, o denli savunuyor. Daha önceden HB'dan iade yapmıştım bayağı önceden sorunsuz olmuştu. Yasal hakkım var, siz de yasal hakkımı kullandırtmayıp üzerine yasaya aykırı geliyorsunuz diyorum, hanımefendi halen açılmış ürünü alamayızın derdinde. Hani ürünün poşetlerine dahi bir zarar vermedim hepsini düzgünce, insanca açtım ama gelin görün ki burada haktan, hukuktan haberi olmayan sözde yetkili birisi var.
Üstelik tek çekim olarak satın almıştım, taksit bile değildi yani.

Bu tarz durumlarda bu konumdaki personellerin firmayı babalarının dükkanıymış gibi savunmalarını anlamıyorum. İade sanki kendinden ötürü yaşanmış gibi bir savunma moduna geçiyorlar. Siz peşine düşün hakkınızı arayın. Bu tarz cümleleri sizi yıldırmak için kurdukları ortada. Ürünün kendi gözlerimle nasıl çalıştığını görmeden neye dayanarak memnun kalıp kalmadığımı söyleyebilirim ki?

Bu tarz durumlarda bu konumdaki personellerin firmayı babalarının dükkanıymış gibi savunmalarını anlamıyorum. İade sanki kendinden ötürü yaşanmış gibi bir savunma moduna geçiyorlar. Siz peşine düşün hakkınızı arayın. Bu tarz cümleleri sizi yıldırmak için kurdukları ortada. Ürünün kendi gözlerimle nasıl çalıştığını görmeden neye dayanarak memnun kalıp kalmadığımı söyleyebilirim ki?
Ben de öyle söyledim. Diyor ki ürünün bilgisi, parlaklığı yazıyor :D Hanımefendi orada yazılana göre parlaklığı ben göremiyorum, sizin öyle bir yeteneğiniz varsa bana da öğretin dedim. Verdiği cevaba bakar mısınız :D Orada yazılan parlaklık değerini gözümle canlandırıp karar verecekmişim herhalde. Dedim ürünü açmadan, test etmeden parlaklığının ne derece olduğunu nasıl anlayacağım dedim. İşin peşini bırakmayacağım zaten o sözde yetkili hanımefendiye dedim yasaların hepsi benim tarafımda ve ürüne de zarar vermedim. THH kararı ile bizzat size tekrardan dönüş yapacağım.
++

@BilgisayarKurdu Kutunun, kutu içeriğindeki poşetlerin, monitörün ve faturasının fotoğraflarını çektim. Kendileri ile telefonda görüştüğüm için o güne ait telefon numaları zaten mevcut, onun da ekran görüntüsünü telefonumdan aldım. Bunlarla beraber gerekli adımları müsait olduğunuz zaman anlatırsanız, ona göre talep oluşturmak istiyorum da. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dostum konu açılışındaki bildirimler zaten gelmiyor ancak sonraki bildirimlerin de ulaşmadı bana. Ana THH konusundaki bildirimini görüp geldim.

Sinerji'nin sitesinde iade butonu veya anlaşmalı kargo numarası alınamıyorsa ilgili firmanın mail adresine talebini belirten bir mail at, onun da ekran görüntüsünü ekle.

Zaten ürün eline ulaşalı 1 hafta bile olmamış. THH başvurusunu nasıl yapacağını ilgili konudan takip edebilirsin. Cayma hakkımı kullanmama "Kutuyu açmam sebebi ile izin verilmiyor" diyeceksin. Tüm görselleri ekleyebilirsin. Bu süreçte ürünü kullanma, kutusuna da zarar verme.

Dostum konu açılışındaki bildirimler zaten gelmiyor ancak sonraki bildirimlerin de ulaşmadı bana. Ana THH konusundaki bildirimini görüp geldim.

Sinerji'nin sitesinde iade butonu veya anlaşmalı kargo numarası alınamıyorsa ilgili firmanın mail adresine talebini belirten bir mail at, onun da ekran görüntüsünü ekle.

Zaten ürün eline ulaşalı 1 hafta bile olmamış. THH başvurusunu nasıl yapacağını ilgili konudan takip edebilirsin. Cayma hakkımı kullanmama "Kutuyu açmam sebebi ile izin verilmiyor" diyeceksin. Tüm görselleri ekleyebilirsin. Bu süreçte ürünü kullanma, kutusuna da zarar verme.
İlgili firmaya mail atayım fakat maile cevap verilmesini beklemeli miyim yoksa sadece talebi belirttiğime dair mail yeterli mi? Çünkü yine olumsuz karar gelecek ama maile ne kadar sürede cevap verirler bilmiyorum. Çünkü WhatsApp hatlarından yazdım mesai saatleri içerisinde, oradan dönüş olmayınca aradım. Açıkçası süreye bile oynayabilirler mail yolundan cevap beklemem gerekirse.

Bildirim tarihinden itibaren kargoya vermek için de bir miktar süren var o noktada sıkıntı yok. Yine de beklemene gerek yok. THH başvurunu bu gece bile yapabilirsin, olumsuz dönüş olmuş çünkü.

Kargo şimdilik sende kalsın, karşı taraf kabul etmeden göndermek pek doğru olmayacaktır. THH mesajında bunu da belirtirsin; ürün kapalı kutuda bekliyor, kabul etmedikleri için göndermek istemedim dersin.

Bildirim tarihinden itibaren kargoya vermek için de bir miktar süren var o noktada sıkıntı yok. Yine de beklemene gerek yok. THH başvurunu bu gece bile yapabilirsin, olumsuz dönüş olmuş çünkü.

Kargo şimdilik sende kalsın, karşı taraf kabul etmeden göndermek pek doğru olmayacaktır. THH mesajında bunu da belirtirsin; ürün kapalı kutuda bekliyor, kabul etmedikleri için göndermek istemedim dersin.
Sabah saat 9.26'da mesaj atmama rağmen bakılmadı, ben de 9.42'de kendilerini arayarak bu olumsuz sonucu aldım, burada da talebimi belirttiğim görülmekte. Bunu da paylaşsam olur değil mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    130 KB · Görüntüleme: 299

Geri
Yukarı