Sinerji Bilgisayar İade Kabul Etmiyor

Lehinize çıktığı halde ne gibi uğraştırıyorlar? Yasa gereği karara da itiraz etme hakları var. Ona mı başvurdular? Zaten ilk defa alışveriş yaptım, ilk ve son oldu. Denk geldikçe ben de insanları bu konuda uyarıyorum.
Yasa gereği itiraz hakları var. Sorunumu çözmeye gelince bunlarda tık yok. Bu kadar benle uğraşacaklarına yardımcı olsalarda nerde. Benim de ilk ve son alışverişim forum da insanları sürekli uyarıyorum böyle böyle oluyor diye.

Yasa gereği itiraz hakları var. Sorunumu çözmeye gelince bunlarda tık yok. Bu kadar benle uğraşacaklarına yardımcı olsalarda nerde. Benim de ilk ve son alışverişim forum da insanları sürekli uyarıyorum böyle böyle oluyor diye.
İtiraz süresi geçti mi?

İtiraz etmişler 15 gün içinde. Mahkeme de gümdeme almış. Şimdi ben tekrardan savunma yapacağım.
Diğer konuda gördüm biraz önce. İşi yokuşa sürüyorlar. Mahkeme için savunma nasıl yapılıyor bende merak ediyorum. Bende Thh o süreçlere kalmaz inş, satıcı başkası zaten de.

19.12.2019 tarihinde Sinerji Bilgisayar üzerinden monitör siparişi verdim ve 21.12.2019 tarihinde ürün tarafıma ulaştı. Ürünü sadece bir gün kullandım ve panel yapısından ötürü renkleri pek canlı gelmediği için iade talebinde bugün bulundum. Ürünün ne bir kutusunda eksik parça var ne de ürünün kendisinde. Her şeyi yerli yerinde. Satış desteği ile övünülen malum firma ürünü iade alamayacaklarını belirttiler. Sebebi ise açılmış olması. Dediğim gibi daha önceden farklı bir siteden monitör iadesi yapmış birisi olarak prosedürlere hakimim. Ürünün ne içeriğine zarar verdim ne kendisine ne de kutusuna. Ama açılmış ürün diye iade almayacaklarını belirttiler. Kendilerine göre prosedür çıkartıp yasanın gerektirdiği durumları hiçe saymaktalar. Kendilerine THH ileteceğimi belirttim ve yetkili hanımefendi halen pişkin pişkin konuşmaya devam ediyordu. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek olarak bu firmadan monitör vs. alacak arkadaşların bu duruma dikkat etmesini hatta böyle sorunlarla uğraşmamak için bu firmayı tercih etmemesini öneririm.

@BilgisayarKurdu
Nedir son durum hocam?
İtiraz etmişler 15 gün içinde. Mahkeme de gümdeme almış. Şimdi ben tekrar savunma yapacağım.

Reis Diablo36 sen misin? Sen isen nedir şu an son durum?

Unutmuşum bilgi vermeyi😅 Geçen sene süreç tamamlandı. İtiraz etmediler benim için çıkan karara. Bana telefon ve mail yoluyla mahkeme kararının kendilerine ulaştığını, ürünü onlara ulaştırdıktan sonra iade işlemlerinin başlayacağını söylediler ve iadesi de haliyle tamamlandı.

Bir hayli geç olacak ama yardımcı olan, fikrini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Unutmuşum bilgi vermeyi😅 geçen sene süreç tamamlandı. İtiraz etmediler benim için çıkan karara. Bana telefon ve mail yoluyla mahkeme kararının kendilerine ulaştığını, ürünü onlara ulaştırdıktan sonra iade işlemlerinin başlayacağını söylediler ve iadesi de haliyle tamamlandı.

Bir hayli geç olacak ama yardımcı olan, fikrini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Hayırlı olsun. Hakkımızı aramazsak böyle tipler hiç uslanmaz. Tray işlemci alacağım buradan ama bozuk gelir vs. bir şey olur da iade almazlar diye korkuyorum açıkçası. Evdekileri zor yakar ikna etmişken bir de yarın bugün mahkemeyle uğraşmak baş ağrıtır. Montajı olan parçalar iade olmuyor tarzı bir şey yazıyor da yahu denemeden nasıl anliyim ben işlemci bozuk mu değil mi 😂 gidin süpermene satın o zaman ürünleri 🙂

Unutmuşum bilgi vermeyi😅 Geçen sene süreç tamamlandı. İtiraz etmediler benim için çıkan karara. Bana telefon ve mail yoluyla mahkeme kararının kendilerine ulaştığını, ürünü onlara ulaştırdıktan sonra iade işlemlerinin başlayacağını söylediler ve iadesi de haliyle tamamlandı.

Hocam tebligat nasıl geldi? Size geldi mi daha doğrusu? E-tebligat yöntemi varmış ancak emin olamadım.

Hocam tebligat nasıl geldi? Size geldi mi daha doğrusu? E-tebligat yöntemi varmış ancak emin olamadım.
E-devlet üzerinden süreci takip ederken, e-tebligatı ilk orada gördüm. Ardından iki hafta geçmeden eve de tebligat geldi ve haliyle firmaya da ulaştı. Sonra firma kendileri ulaştı durumu böyle böyle anlattı ve ürünü iade istediler.

Geri
Yukarı