Sivas ile dalga geçen arkadaşlarım

Yasin Temel

Centipat
Sınıf arkadaşlarımdan 3 tanesi sürekli olarak Sivas ile dalga geçiyor. Kangal hav hav hav falan diyorlar. Bir gün kendimi tutamayıp dalacağım diye çok korkuyorum. Komik olmadığını anlatmaya çalışıyorum ama algılayabilecek kadar yeterli zekaya sahip değiller.

Son düzenleyen: Moderatör:
DNZqfYsW4AAY5Yw.jpg

Hiç takma. Banada il ile değilde diğer yollardan dalga geçiyorlar hiç takmıyorum hatta bende onlarla dalga geçiyorum bazen. Takmayınca salıyorlar zaten sen sinirlendikçe onlar dalga geçmeye devam eder unutma.

Dalga geçtiğiniz havyandan daha düşük IQ'nuz var deseydin. Kangal çok zeki bir ırktır ve eminim ki bu veletlerden daha akıllıdır :)

Memlekette başı boş ama beslediğimiz kangal var oradan biliyorum, sabah - öğlen çalışıp, akşam yemeğini yiyor bizde :) Köy dışına tanıdığı bireylerden biri çıkınca takip ediyor, önden gidiyor, kokusunu bırakıyor, etrafı farklı yollardan dolaşıp tekrar sahibini buluyor. Bir tehlike hissettiklerinde sahiplerine haber veriyorlar ve gerektiğinde de çarpışmaktan korkmayan hayvanlara dönüşüyorlar. Yine birçok özelliklerinin diğer ırklara göre hassas olması, narkotik gibi alanlarda da kullanılmasını sağlıyor bu ırkın.

Boş insan çok, uyma :)

Sivaslıyım ve böyle insanlar her tarafta var. Bu sene mezun oldum. Son sene yani 12. sınıfta nakille gelen bir çocuk vardı. 4 senelik lise hayatımda hep Sivaslı olarak bilinirdim. Lakabım Sivaslıdır. Son sene kilo aldım. Göbek falan, saçlarım ustura. Hala öyleyim. Son sene derken 2019 mezunuyum :D Neyse, sınıfa nakille bir çocuk geldi. Arkadaşlar beni hep Sivaslı olarak bilir. Adımı bilmeyip memleketimi bilen hocalar var. Öyle yani. Yeni gelende bana Sivaslı diyor. Problem yok. Bir gün kangal diye çağırdı. Hayırdır dedim. ''Nerden geliyor lan bu samimiyet'' dedim. Bir ara sustu. Genellikle Sivaslılar, daha doğrusu bizim o taraf alevi olur. (alevi olup ya da olmamam kimseyi ilgilendirmez). Bana öyle bir laf attı ki. Bilenler bilir en son bu lafı Mehmet Ali Erbil demişti bir programda. Hangi laf olduğunu söylemiyorum. Burada yazınca gerçekciliği kalmıyor ama elimden zor aldılar o gün o çocuğu. Daha selam bile vermedi.

Problem şu, bunlar 3 kişi ve sen teksin. Bırak havlasınlar. Başka tanıdığın okulda sivaslı varsa topla başına çök. Bakalım daha konuşabiliyormu.

Edit: Kadiköy' ün en nezih mahallesinde en nezih bir anadolu lisesinde olay vuku bulmuştur. Okulun puanı gayet yüksek yani af edersiniz ama ossuruktan öğrenci hiç yoktur. O yüzden hafif bir kapışma oldu :D

Meslek lisesindeysen ya da semt okulundaysan bulaşma. Korkağın anası ağlamaz. Bırak havlasınlar. Sen de onlara ''GEH GEH GEH KUÇU GUÇU. DYUU KIŞ KIŞ' de arada bir ıslık çal:D Sivaslıları madara etme :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı