Sizce Amerika Aya Gitti mi?

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 8B

Amerika Aya Gitti Mi?

• Gitti

Oy: 97 63,8%
  • Gitmedi

Oy: 24 15,8%
  • Bilemiyorum. Senaryo olabilir.

Oy: 35 23,0%

• Oy verenlerin toplamı
    152
Hiç şaşırmadım Nygma videosu olmasına. Ciddiye almayın boş insan video yapıyor işte.
Küçük küçük çocukları kandırıyor aklınca.
Ona göre her şey yalan zaten.

Zaten kurulur ama sıkıntı şu:
Hala aynı motorlar kullanılıyor. Teknolojinin gelişmediği ender noktalardan biri bu. Üstüne ne gereği var? Çok masraflı ve karşılığı sadece itibar olacak. Tamamen gereksiz bir şey.
Hiç aynı motor kullanılır mı, Teslanın yaptıklarını görmüyor musun? Bilgisayar teknolojisine hiç deyinmiyorsun bile 50 sene önce o mekikte kullanılan elektronik sistemler bir Nokia 3310'dan daha mı iyiydi acaba.

Bu videoyu izlemenizi öneririm. Bana çok inandırıcı geldi. Aya gidildiğine bende inanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç aynı motor kullanılır mı, Teslanın yaptıklarını görmüyor musun? Bilgisayar teknolojisine hiç deyinmiyorsun bile 50 sene önce o mekikte kullanılan elektronik sistemler bir Nokia 3310'dan daha mı iyiydi acaba.
O dönemki uzay programına ayrılan bütçe yarım trilyon dolar civarında idi ama sen gelmiş nokia 3310 dan bahsediyosun yuh resmen.(bugünün parasıyla)

Evet bunu fazlasıyla cahilce yorumlamışsınız kusura bakmayın. Hala aynı motorlar kullanılıyor. Tesla'nın motorları çok çok üst düzey motorlar değil. O zamana göre çok az daha güçlü ve çok az daha az yakıt tüketiyor. Hala aynı anlayacağınız. Tek farkı artık o motorlar tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Yazılımsal anlamda oluşan gelişmeler ise sadece işleri kolaylaştırdı. Bu önemli bir gelişme ama masrafları kısacak bir gelişme değil çok fazla...

O dönemki uzay programına ayrılan bütçe yarım trilyon dolar civarında idi ama sen gelmiş nokia 3310 dan bahsediyosun yuh resmen.(bugünün parasıyla)
Ne kadar bütçe ayırdığın önemli değil, teknoloji elini kolunu bağlıyor.
Evet bunu fazlasıyla cahilce yorumlamışsınız kusura bakmayın. Hala aynı motorlar kullanılıyor. Tesla'nın motorları çok çok üst düzey motorlar değil. O zamana göre çok az daha güçlü ve çok az daha az yakıt tüketiyor. Hala aynı anlayacağınız. Tek farkı artık o motorlar tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Yazılımsal anlamda oluşan gelişmeler ise sadece işleri kolaylaştırdı. Bu önemli bir gelişme ama masrafları kısacak bir gelişme değil çok fazla...
Yorumuma cahilce deyip roketin yeryüzüne dikey iniş yapıp tekrar kullanılmasını basit bir şey gibi söylemen trajikomik olmuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı