Sosyaldeki Anlamsız i5 6400-i5 7500 Savunması

Intel'in büyük oyunlarındandır 7.Nesil mevzusu. 4.Nesil ile 7.Nesil arasında parformans farkı yok gibi bir şey hatta i7-2600K ile O.C yapıp 6.Nesil i7 işlemciye yetişen vardı DH'de sanırım. Bu konu hakkında bunun aynısını başka yerde de yazdım Intel'in en çöp işlemcileri 6. Ve 7.Nesil olanlar. Ben şuan bizzat i7-7700HQ kullanıyorum bundan bir tık aşağısı inanın çok kötü bu bile ısınıyor. Ölü soket.

Intel alınacaksa sıfır veya ikinci el 7.Nesil alacağına 4.Nesil al daha iyi. DDR3 olur ama her türlü ekran kartını yükseltir, daha iyi bir sistem dizersin. GPU'yu da beslersin K ibareli işlemci alıp...

Intel 8.Nesil'den sonra büyük gelişme gösterdi çöp olan i3-7100 bile 8.Nesilde iyi kıvama geldi.

Meseleyi anlamamakta ısrar ediyorsun hala. Neyse gerekli açıklamaları yaptım. Buradaki işim bitmiştir.
Sen anlamamakta ısrar ediyorsun, sen kullanmadığın ürün hakkında başkalarının kullanıp yaptığı yorumları eleştirmeye devam et. İyi sosyaller dilerim sen ve senin gibilere, artık gördüğüm yerde basacağım "Göz Ardı Et" butonuna.

Başlık biraz tuhaf oldu farkındayım ama olay tam olarak bu.

Arkadaş şu sistemi 3 sene kullanmış biriyim:
i5 6402P.
MSI B150M Bazooka.
2x8 GB 2400 MHz Corsair RAM.
GTX 1060 6 GB.
Adata SU650 240 GB.
WD 1 TB Blue.

Ne zaman i5 6400-i5 7500 arası işlemciler darboğaz yapar desem "rahat rahat besler, o işlemci çok güçlü darboğaz yapmaz." Tarzında cevaplar alıyorum. Yahu sen bu işlemciyi bu ekran kartıyla kullandın mı? Nereden geliyor bu kesinlik?

Videolu kanıt atıyorum, adam sistemdeki diski suçlayıp işlemciyi savunuyor. Aynı disk Ryzen 5 2600'e geçince niye hata vermiyor madem öyle? Hala sorunsuz kullanabildiğim disk o ara mı arıza veriyordu? Bilinçsiz boş bir kullanıcıymışım gibi arka planda çalışan uygulamalar vardır falan diyorlar bir de.

Profilimi aratırsanız zaten bir sürü i5 6402P darboğaz, CPU kullanımı konuları açtığımı görürsünüz. Bıktım artık böyle ön yargılı insanlardan.

Kendim çekmiş ve yüklemiş olduğum videolar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işlemci ile 1060 CPU yüklü oyunlarda darboğaz yapabilir burada sorun yok zaten ama bu kadar ağır bir darboğaz olması normal değil 6402P en azından 1060'ın %70'ini besleyebilmeli ki ekran kartı kullanımı %20'lere düşüyor dokular yüklenmiyor bu kadar olmamalı bence. Başka bir problem olmadığından emin misiniz.

Bu işlemci ile 1060 CPU yüklü oyunlarda darboğaz yapabilir burada sorun yok zaten ama bu kadar ağır bir darboğaz olması normal değil 6402P en azından 1060'ın %70'ini besleyebilmeli ki ekran kartı kullanımı %20'lere düşüyor dokular yüklenmiyor bu kadar olmamalı bence. Başka bir problem olmadığından emin misiniz?
Hocam lütfen sadece bu videoya takılmayın, işlemci neredeyse her oyunda darboğaz yapıp FPS droplara yol açıyordu. Bu video sisteme temiz kurulum yapılıp Geforce Experience Optimum ayarları kullanılarak çekildi. O dönem zaten çıldırmak üzereydim en sevdiğim oyunu oynayamıyordum. BF1'in hikaye modunda bile FPS drop yaşıyordum işlemci %100 kullanıldığı için. Sürekli önerilen ayarları en yükseğe çekmek bile işe yaramıyordu.

Olay zaten az veya çok darboğaz yapması değil. Sosyaldeki bir grubun kullanmadığı işlemciler hakkında "Darboğaz yapmaz o işlemci" gibi kesin ifadelerde bulunması.

Yeni konular

Geri
Yukarı