Sosyaldeki kurallar sinirinizi bozuyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genellikle sinir olmuyorum hatta çok iyi yapıyorlar ellerine sağlık.
Ruh halime göre değişiyor bazen kıl bile kapabilirim.

Bozuk değil yani belki fark etmeden bağlaç olan de da yanlışlıkla birleşik yazmış olabilirsin ban yerine bence direk bir Türkçe eğitim videosu atsınlar :D.

Hocam şöyle bir deney vardır ki, bir kişiyi cezalandırmadan uyarırsanız ve alttan alırsanız, o hatayı yapan kişi nasıl olsa bir şey olmuyor diye her defasında tekrar yapacaktır. Bu da o kişinin şımarmasına ve cezaları sorgulamasına neden olur.
Ben şahsen şu ana kadar sadece bu gün bir ban aldım yalnız 1 saatliğine (o da bugün) ve gerçekten bu forum sitesini çok benimsediğim için aşırı derecede üzülmüştüm.

Genellikle sinir olmuyorum hatta çok iyi yapıyorlar ellerine sağlık.
Ruh halime göre değişiyor bazen kıl bile kapabilirim.

Çok hararetli bir konuda tartışırken kafana ban hammer yemek biraz acıtıyor hiç olmazsa uyardıktan 10 dakika sonra ban atsalar benim dediğimde mantıksız ama yapacak bir şey yok.

Yazım yanlışı veya diğer kurallar konusunda sıkıntım yok da geçen gün yazım yanlışı olan mesajı alıntılayıp cevap verince yediğim cezadan sonra biraz düşündüm açıkçası. Ki mesajı yazanın ban yememesi daha ilginçti doğrusu.

Kuralların olması gerektiğini savunuyorum ama bazen cezaların seçici olduğunu düşünüyorum. Geçenki konuda bir sürü kullanıcının yazım yanlışı yaptığına şahit olsam da sadece benim virgülü eksik yazmamdan dolayı ceza yemem, beni şüphelendirdi.

Foruma 5 yıldır kayıtlıyım. İlk kayıt olduğum zamanlar her konudan 2 ceza yiyordum :D. O zamanlar bayağı sinir bozucuydu ama 2-3 yıldır ceza yemiyorum. Önceden her ne kadar böyle düşünmesem de bu kurallar cidden gerekli.

Hocam şöyle bir deney vardır ki, bir kişiyi cezalandırmadan uyarırsanız ve alttan alırsanız, o hatayı yapan kişi nasıl olsa bir şey olmuyor diye her defasında tekrar yapacaktır. Bu da o kişinin şımarmasına ve cezaları sorgulamasına neden olur.
Ben şahsen şu ana kadar sadece bu gün bir ban aldım yalnız 1 saatliğine (o da bugün) ve gerçekten bu forum sitesini çok benimsediğim için aşırı derecede üzülmüştüm.
Ben benimsemedim sadece insanların sorunlarına bakıp bilgisayar ile alakalı 1 2 bilgi alıp çıkıyorum zaten burda yazı yazma nedenim ise çok kaliteli bir kullanıcı kitlesi olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı