Spor salonuna gitmeden kilo nasıl verilir?

MuhammetKrds

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kısaca kendimi tanıtayım. Ben 1.80 boyunda 103 kilo ve 15 yaşındayım. Spor salonuna ayırabileceğim bir bütçem maalesef yok. Bu kiloyu vermem gerekiyor bu konudan ötürü sürekli modum düşük. Salona gitmeden yürüyüş dambıl ile falan verebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalori açığı yap proteinli beslen yürüyüş yap bol su iç. Bu 4 şeyi yaptığın taktirde kilo verirsin.

Muhammet kilo vermen ne kadar kalori açığı bıraktığına bağlı.
Buradan bazal metabolizmanı tahmini olarak öğrenebilirsin. Buradan öğrendiğin kalori miktarı senin hiçbir şey yapmasan bile yaktığın kaloridir. Bunun ile beraber günlük aktivitelerini az çok hesaplayıp, diyelim 3000 kalori yaktığın gün 2500 kaloriden daha fazlasını almamaya özen göster. Ödem tutma ihtimalin çok olduğu için bol bol su iç ve tuzu azalt. Doymamış yağlardan uzak dur ve kardiyo ağırlıklı spor yap bunu evde de yapabilirsin koşarak da.

Kalori açığı için diyetisyene gerek yok, kilo vermen için de. 38 kg verdim ben salona gitmeden. Günlük 1700 kalori al, en az 90 gr protein al, günlük 1 saat tempolu yürüyüş yeterli.

Muhammet kilo vermen ne kadar kalori açığı bıraktığına bağlı.
Buradan bazal metabolizmanı tahmini olarak öğrenebilirsin. Buradan öğrendiğin kalori miktarı senin hiçbir şey yapmasan bile yaktığın kaloridir. Bunun ile beraber günlük aktivitelerini az çok hesaplayıp, diyelim 3000 kalori yaktığın gün 2500 kaloriden daha fazlasını almamaya özen göster. Ödem tutma ihtimalin çok olduğu için bol bol su iç ve tuzu azalt. Doymamış yağlardan uzak dur ve kardiyo ağırlıklı spor yap bunu evde de yapabilirsin koşarak da.
Hesapladığımda 2080 kalori çıktı da bu durumda benim günlük en fazla 1500 kalori mi almam gerekiyor

@MuhammetKrds gerek yok ki. İnternette kalori hesabı yazacaksınız ilk çıkan siteye bakacaksınız altüstü. BMR değerin 2000 kalorinin üstünde(Bu değer senin zombi gibi yaşamam için alman gereken azami kalori miktarıdır.). Diyetkolik gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz kalori hesabı için.

@MuhammetKrds gerek yok ki. İnternette kalori hesabı yazacaksınız ilk çıkan siteye bakacaksınız altüstü. BMR değerin 2000 kalorini üstünde(Bu değer senin zombi gibi yaşamam için alman gereken azami kalori miktarıdır.). Diyetkolik gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz kalori hesabı için.
Destekleriniz için çok teşekkür ederim.Umarım hedeflediğim kilomu da verince buraya tekrar yazacağım 🫶🏽

Evet. Ama proteinli beslenmeyi de unutma.
Destekleriniz için çok teşekkür ederim.Umarım hedeflediğim kilomu da verince buraya tekrar yazacağım 🫶🏽

Geri
Yukarı