Spor sonrası kasları çok ağrıyan kişi spor salonuna gitmeye devam etmeli mi?

PatatesliSucuk

Centipat
Arkadaşlar, 3 aylık spora yazıldım ama gitmeye üşeniyorum. Sadece 2 gün gittim art arda ve çok kötü kemiklerim ağrıyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama kol kasımı sıktığımda daha sert bir yapı hissediyorum. Çok gitmek istiyorum ama gidemiyorum, neden bilmiyorum. Çok yemek yiyorum vücudum aşırı yağlı, sizce bir faydası olur mu gitmemin? Amacım zayıf kaslı güçlü bir vücut yapmak. Tavsiye verirseniz sevinirim.

Başlık yanlış. Amacım sonda yazıyor.

Son düzenleme:
Evet gitmeye devam etmelisin. Kas ağrıması kaslarının çalıştığının göstergesidir. Arada off-day denilen dinlenme günü yapıp çok aşırı zorlamaman yeterli. Onun harici ağrısa bile basmaya devam. Yağ yakmak için aralıklı oruca başla. Öğlen 12'ye kadar yemek yeme. Akşam 8'den sonra da yemek yeme.

Arkadaşlar, 3 aylık spora yazıldım ama gitmeye üşeniyorum. Sadece 2 gün gittim art arda ve çok kötü kemiklerim ağrıyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama kol kasım'ı sıktığımda daha sert bir yapı hissediyorum. Çok gitmek istiyorum ama gidemiyorum, neden bilmiyorum. Çok yemek yiyorum vücudum aşırı yağlı, sizce bir faydası olur mu gitmemin? Amacım zayıf kaslı güçlü bir vücut yapmak. Tavsiye verirseniz sevinirim.

Hocam bence önce zayıflayın sonra kas yapın 2.si bende mesela 2 haftada bir futbol oynayınca bacaklarım ağrıyor o tamamen vücüdun hammallığı.

Gitmeye üşenmenin nedeni inan bana kas ağrın değil. Gerçekten gitmek isteseydin kas ağrın senin için bi bahane değil motivasyon olurdu. Evde muhtemelen dopamin salgılamana neden olan bir şey var ve sen buna sürekli vaktini veriyorsun. Bu bilgisayar olabilir, tablet olabilir, telefon olabilir herhangi bir şey. Uzun süre vaktini alan ve yapmaktan keyif aldığın ne varsa onu yapmayı bırak. Birkaç gün içerisinde vücudun dopamin salgılamayı bırakacak ve boş vaktin olacak. Bu boş vaktini spor için harcarsan inan bana zamanla dopamin salgıladığın tek şey spor olacak dolayısıyla daha çok gidesin gelecek. Bunu şöyle düşünebilirsin örneğin bilgisayardan kalkmıyorsun diyelim bu yüzden sürekli dopamin salgılıyorsun. 3 gün spora gittin, 4. gün bilgisayara oturdun. Bu 3 gün diyet yapip 4. gün baklava yemek gibi bir şey oluyor psikolojik açıdan. Çünkü eski habitatın daha ağır basar ve spora oranla daha çok dopamin salgılarsın. Kısacası seni eve çeken o yapmayı çok sevdiğin şey her neyse onu bırakman tek çözüm amacına ulaşman için.

Patatesli sucuk :(
Kasların ağrıyorken zaten ağırlık kaldıramazsın ki.
Çok yanlış yönlendiriyorlar burada seni Youtubeden profesyönel videolar izle.
Kasların ağrıdığında en az 2-3 gün dinlendirmelisin kaslarını ağrı sıfır noktasına gelene kadar.
Ve oruç tutmamalısın. Yada Film mi izliyorsun bunu bırakman gerekmez.
Yada CS mi atıyorsun? Bunuda bırakman gerekmez.
Diğer arkadaşların söylediklerini yapabilmen için profesyönel bir sporcu falan olman lazım.
Kendine zarar verme.
Youtubede hocalar çok güzel bilgilendiriyorlar.

Arkadaşlar, 3 aylık spora yazıldım ama gitmeye üşeniyorum. Sadece 2 gün gittim art arda ve çok kötü kemiklerim ağrıyor. Psikolojik mi bilmiyorum ama kol kasım'ı sıktığımda daha sert bir yapı hissediyorum. Çok gitmek istiyorum ama gidemiyorum, neden bilmiyorum. Çok yemek yiyorum vücudum aşırı yağlı, sizce bir faydası olur mu gitmemin? Amacım zayıf kaslı güçlü bir vücut yapmak. Tavsiye verirseniz sevinirim.

Bas lan, bu tarz zamanlarda off-day atıp proteinli beslenebilir, lösin kullanabilirsin, kaslar daha hızlı iyileşir bu sayede.

Evet gitmelisiniz. Daha yeni başlamışsınız, böyle yaparsanız nasıl devam edeceksiniz? Bazen hiç canınız istemeyecek. Kendinizi nasıl alıştırırsanız öyle gider. Offday haftada 2 gün yeterli olur. Ağır kaldırın ağrıdan bayılın demiyorum. Seviye seviye artırın zamanla. Önemli olan süreklilik şimdilik. Hem zayıflayın hem de sporunuzu yapın. Kardiyoya önem verin, kalori açığı verin. Öğünlerinizi takip edin. Kolay gelsin.

Patatesli sucuk :(
Kasların ağrıyorken zaten ağırlık kaldıramazsın ki.
Çok yanlış yönlendiriyorlar burada seni Youtubeden profesyönel videolar izle.
Kasların ağrıdığında en az 2-3 gün dinlendirmelisin kaslarını ağrı sıfır noktasına gelene kadar.
Ve oruç tutmamalısın. Yada Film mi izliyorsun bunu bırakman gerekmez.
Yada CS mi atıyorsun? Bunuda bırakman gerekmez.
Diğer arkadaşların söylediklerini yapabilmen için profesyönel bir sporcu falan olman lazım.
Kendine zarar verme.
Youtubede hocalar çok güzel bilgilendiriyorlar.
Tipik bir hiçbir şey bilmeyen ve insanları yanlış yönlendiren liseli örneği. Ne diyeyim ki bravo bu özgüven takdire şayan :D

Geri
Yukarı