Spora başlamadan önce kilo verilmeli mi?

Krex

Zeptopat
Daha fazla  
17 yaşındayım 1.76 veya 1.78 boyum, kilomu cidden bilmiyorum muhtemelen 90'dan aşağı değilimdir. Önce diyet ile kilo mu vermeliyim yoksa direkt spora mı başlamalıyım? (bu arada spor ile hiçbir bilgim yok ona göre anlatırsanız daha iyi olur.)

Son düzenleme:
Spor yapmadan vereceğin kilo sağlıklı olmaz. Yağ kütleni azaltıp üstüne kas koymak istiyorsan sporla beraber diyet yapacaksın. Kilolu olmanın önemi yok kendine uygun antrenmanlar yapabilirsin.

Spor yapmadan vereceğin kilo sağlıklı olmaz. Yağ kütleni azaltıp üstüne kas koymak istiyorsan sporla beraber diyet yapacaksın. Kilolu olmanın önemi yok kendine uygun antrenmanlar yapabilirsin.

Aslında diyetle vereceğim kilonun sağlıklı olup olmamasını umursamıyorum fakat diyetten sonra da biraz sporu denemek istiyorum o yüzden direk sporla beraber mi başlasam diye düşünüyorum.

Aslında diyetle vereceğim kilonun sağlıklı olup olmamasını umursamıyorum fakat diyetten sonra da biraz sporu denemek istiyorum o yüzden direk sporla beraber mi başlasam diye düşünüyorum.
Diyet yaparken kasların da erir. Yani GYM olmasa bile çıkıp yürüyüş yapman, evde şınav mekik yapman bile iyi olur.

Geri
Yukarı