Spora evden mi başlanmalı yoksa salondan mı?

misafufu

Femtopat
Daha fazla  
Ben de spora yeni başlamak istiyorum. Sizce evde 2-3 hafta evden başlayıp sonra salona geçmek mi yoksa direkt salondan mı başlamak?

Evde başlarsam eğer motivasyonum kırılırsa boşa salona para vermekten kurtulmuş olurum ama salondan başlarsam daha çok motive olurmuşum gibi geliyor sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de spora yeni başlamak istiyorum. Sizce evde 2-3 hafta evden başlayıp sonra salona geçmek mi yoksa direk salondan mı başlamak.
Evde başlarsam eğer motivasyonum kırılırsa boşa salona para vermekten kurtulmuş olurum ama salondan başlarsam daha çok motive olurmuşum gibi geliyor sizce ne yapmalıyım?
Salona gidip şınav mekik çekme önce evde başla.

Ben de spora yeni başlamak istiyorum. Sizce evde 2-3 hafta evden başlayıp sonra salona geçmek mi yoksa direkt salondan mı başlamak?

Hocam, evde başlamanız sizin için en iyisi olabilir. Evinize aldığınız ürünleri gün içeresinde kullanabilir, salonda spora başladığınızda boş zamanlarında yada salon kapandığında evde idmanlara devam edebilirsiniz.

Salon da başlamak size disiplin kazandırır bir süre salona gitmenizi öneriyorum en azından spor disiplinini kazanana kadar iyi sosyaller.

Salona para verirsen derskinki ulan o kadar para verdim bari gideyim o paranın hakkını göreyim ve ordaki insanlarla kaynaşırsan sana motive olur.
Evde başlarsan motive edemessin kendini boşa uğraşma olmuyor yani.

Evde başlamak bayağı boş bir iş sanki ne yapabileceksin şınav mekik hadi bir de barfiks bir iki de calisthenics hareketi yaparsın ki onları da yapabilir misin Allah bilir. Durumun varsa salona yazıl hocalar zaten Full body program verir sana 1 ay falan takıl onunla bir alış spor alışkanlığın otursun. Ha bu arada sporun %70'i yemek %30'u antrenmandır aklında bulunsun. Düzgün beslenemiceksen proteinini alamayacaksan bu işe hiç bulaşma derim.

Salonda.

Yeni konular

Geri
Yukarı