Sürekli Uykum Var

Uykuyu seven çokmuş aramızda.:) Ben 5 saatten 1 saat fazla uyuduğumda 1 saat boşa gidiyor diye üzülüyorum.:ROFL: Genelde saat 01.30- 02.00'de yatarım. Sabah 6.30 gibi de kalkmam gerekiyor. Hiç uykum da gelmiyor. Benim yaptığım da yanlış tabiki. Demek ki her insanın uyku ihtiyacı farklı ve ya bazı kişiler uyumayı daha çok sevdiğinden uykuya ihtiyacı var gibi hissediyor.

Uykuyu seven çokmuş aramızda.:) Ben 5 saatten 1 saat fazla uyuduğumda 1 saat boşa gidiyor diye üzülüyorum.:ROFL: Genelde saat 01.30- 02.00'de yatarım. Sabah 6.30 gibi de kalkmam gerekiyor. Hiç uykum da gelmiyor. Benim yaptığım da yanlış tabiki. Demek ki her insanın uyku ihtiyacı farklı ve ya bazı kişiler uyumayı daha çok sevdiğinden uykuya ihtiyacı var gibi hissediyor.

Uyku sevilmez mi ya. :D Hep düşündüğüm şey kış uykusu gibi güzel bir şeyi biz nasıl ayılara kaptırdık ? :D Böyle bir şey olsa tam bana göre olurdu.

4 saat uyku vücuda yeter, gerisi zevk için veya 8 saat uyku uyumak en iyi seçim diye bir şey yok. Herkes farklıdır. Herkesin hayat düzeni, iş düzeni, koşuşturmaları ve yaşayış biçimi farklıdır. Eğer yorgun bir işte çalışıyorsanız 9 saat uyursunuz, belki 5 saat uyku size yeterli gelebilir ve 5 saat uyuduktan sonra isteseniz de uyuyamazsınız. Herkesin günlük temposu farklı olduğundan bazen bazı insanların fazla uykuya ihtiyacı olabilir. Eğer öğrenciyseniz fazla bilgi öğrendiyseniz daha fazla uyuyabilirsiniz, beyin bu bilgileri işlemek için fazla vakit alıyor olabilir. Belki de tam tersi olabilir. Benim için 8-9 saat yetiyor ama 5-6 saat uykuyla günümü geçirdiğim de çok vardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı