Sürekli Uykum Var

Sabah okula, okuldan sonra dershaneye... Senle aynı durumdayım. Artık bir süre sonra bünye dinlenme ihtiyacı hissediyor. Bir iki gün ders çalışmayı falan bırak, kendini dinlenmeye ada, düzelecektir. Şahsen ben böyle yapıp kurtulabildim.
Zaten hiç ders çalışmadım ki. :D Sınavdan sınava...

Yorgunluktan olur bunun gibi şeyler. Önceleri bir uyku düzeni yok ise böyle olması normal. Kendini bir düzene alıştırmaya çalış.

Yorgunluk ve hava şartlarından bu gibi durumlar normal ancak sakın hafife alma bu durumlarda çok çabuk hasta olabilirsin.
Akşam yatma zamanın muhtemel geç yatıyorsun. En geç 9/10 gibi yatarsan günün daha iyi geçer. Kahvaltıyı aksatma. Devamlı sınıfta oturma, arada dışarı çıkarsan bu sorunu atlatırsın alışkanlığını bu şekilde değiştir.

Ben de böyleyim. Akşamları saat 4 den önce uyuyamıyorum. Derslere de fazla konsentre olamıyorum. Bacağım kırıldıkdan sonra böyle oldum :lanet:.

@Berkant Ayhan Karabudak aynı kaderi paylaşıyoruz. :( Ben de saat 7.30'da okula gidiyorum. Saat 12.20 civarı eve gelip, saat 13.30 dershaneye gidiyorum. Dershaneden 18.30'da çıkıp eve anca gelebiliyorum. Eve geldiğimde yaptığım tek şey ise televizyon izleyip, yatmak. :)
Bakalım sonumuz ne olacak. :D Uyku sorunu olmasa bi.

4 - 6 saat uyku benim için ideal. Fazlası sersemliğe ve daha fazla uyuma isteğine yol açıyor bende. Ne kadar az uykuyla yetinmeye çalışırsan o kadar çabuk adapte olursun az uyku ile günü geçirmeye.

Yaz gelse de 12 saat uyusak yine. :D

Ben günde en az 10 saat uyuyorum bu zevk haline geldi. Şöyle bir bilgi vereyim. İnsan günlük uyku ihtiyacı 8 saattir. Eğer 8 saatten fazla uyursan ihtiyaç 0'lanır. Yani atıyorum 8 saat uyudun kalktın 3 saat uyudun o 8 saatin önemi kalmaz bir 8 saat daha uyuman gerekir.
Vücudun 4 saat uykuya ihtiyacı var diye biliyorum. Ondan fazlası dinlenme ve zevk için kim yanlış biliyor. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı