Supplement tavsiyesi ve kullanımı

warlyrics

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6,5 aydır fitness ile uğraşmaktayım. Salona yazıldığımda ilk olarak 104 kiloydum ve yağ oranım %29'du. Yağ kütlesi ise 30Kg'dı. Şu an 85 kiloya geriledim ve yağ oranım %20 oldu. Yağ kütlesi ise 17Kg'a kadar düştü. Bunca zaman ağır kardiyo çalıştım (koşu bandında 1 saat 6 hızda 11 yükseklikte yürüyordum) ki hala bunu yapıyorum göbeğim tam erimedi hala hatırı sayılır bir biçimde yağ var. Şu an bcaa kullanmaya başlamak istiyorum. Bunca zamandır hiç supplement kullanmadım sadece yağ yakmaya odaklandım. Hızlı bir şekilde yağ yakıp yazın rahat olmak istiyordum. Bu durumda kaslarımda bayağı bir eridi. Ne kadar ağırlık çalışsam da erimeyi durduramadım kaldı ki çok fazla da ağırlık çalışmıyordum. Artık ağırlığa daha fazla önem veriyorum. Önce bcaa ile başlamayı düşünüyorum biraz daha kilo verince bcaa + whey protein birlikte kullanmayı düşünüyorum. Sorum şu bcaa ne zaman kullanılır, protein ne zaman kullanılır ayrıca ilerleyen zamanlarda hem Bcaa'yı hem de whey proteini birlikte shake yapıp içebilir miyim?

Biliyorum çok soru oldu ama tek başlıkta bu da aradan çıksın ben şu anda Full vücut çalışıyorum sizce böyle devam etmeli miyim yoksa artık bölgesel mi çalışmalıyım? eğer bölgesel çalışacaksam hangi bölgeler birlikte çalışılmalı? Haftada 3 gün fitnessa gidiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı