SurfsharkVPN Türkiye'de Yasaklandı!

Adamlar "millet VPN açınca ISP'ler üzerinden milleti gözetleyemiyoruz" demiyor da, verileri korumak için vesaire boş şeyler söylüyorlar.

Kesinlikle katılıyorum. Kaliteli VPN sağlayıcıları zaten RAM sunucuları kullanıyor. Hatta bu işi daha da zirveye çıkartıp, online ödemelere güvenmeyen posta yoluyla nakit para ile ödemeye yapabileceğiniz, zamanında da polis tarafından baskın yiyen Mullvad VPN servisi var. Daha sonraki açıklamaları ise daha iyi, "Polis tarafından baskına uğradık ama bizden hiçbir veri alamadılar." 😂

VPN şirketleri devletler tarafından ne sık gözlemlendiklerin farkındalar, o yüzden Wireguard, OpenVPN TCP/UDP gibi yüksek şifreleme içeren protokolleri kullanıyorlar. Şahsen ben ISP sağlayıcımın veri güvenliğine güvenmek yerine, yüksek şifreleme desteği sunan ve RAM sunuculara sahip olan bir VPN sağlayıcıya güvenmeyi tercih ederim. Ayrıcına şirketin nerede kurulduğu da önemli, buna dikkat etmek lazım.

Kesinlikle katılıyorum. Kaliteli VPN sağlayıcıları zaten RAM sunucuları kullanıyor. Hatta bu işi daha da zirveye çıkartıp, online ödemelere güvenmeyen posta yoluyla nakit para ile ödemeye yapabileceğiniz, zamanında da polis tarafından baskın yiyen Mullvad VPN servisi var. Daha sonraki açıklamaları ise daha iyi, "Polis tarafından baskına uğradık ama bizden hiçbir veri alamadılar." 😂

VPN şirketleri devletler tarafından ne sık gözlemlendiklerin farkındalar, o yüzden Wireguard, OpenVPN TCP/UDP gibi yüksek şifreleme içeren protokolleri kullanıyorlar. Şahsen ben ISP sağlayıcımın veri güvenliğine güvenmek yerine, yüksek şifreleme desteği sunan ve RAM sunuculara sahip olan bir VPN sağlayıcıya güvenmeyi tercih ederim. Ayrıcına şirketin nerede kurulduğu da önemli, buna dikkat etmek lazım.
Onerebileceginiz VPN(ler) var midir hocam?

Edit: Mullvad i inceledim. Linux icin grafik arayuzu mevcut ve fiyati da uygun gibi. Sanirim bunu kullanabilirim. Tesekkurler😁

Son düzenleme:
Onerebileceginiz VPN(ler) var midir hocam?

Şahsen Torguard kullanıyorum. İsmi az bilinse de, hem uygun fiyatlı hemde oldukça kaliteli bir VPN hizmeti. Diğer VPN'ler ile karşılaştırması ise şu şekilde.
Tom Spark Reviews kanalı üzerinden VPN testlerini detaylıca ve dürüst bir şekilde izleyebilirsiniz.

Torguard'ın en büyük farkı ise şu, bağımsız bir kuruluş tarafından herhangi bir Log tutmadığı doğrulandı.

ProtonVPN de engellendi, sadece Stealth protokolü çalışıyor. ProtonMail'e de bant daraltma uygulanıyor, siteye girmesi çok uzun sürüyor. Şimdilik bu kararı sadece Türk Telekom uyguluyor gibi görünüyor. Proton desteği sorunu inceleyeceklerini belirtti.

Son düzenleme:
Şaka gibi arkadaş, iş için lazım oluyor bazı amerikadaki sitelere giremiyorum ücretsiz vpnlerde amerika seçince yavaş oluyordu genelde shurfshark kullanıyordum 2 gündür giremiyorum ben de sıkıntı ne diye bakarken konuya denk geldim, diyecek bir şey bulamıyorum.

Şaka gibi bende canlı desteği darlıyorum 2 gündür. 1 Yıllık ücretimi de 4-5 gün önce yeni çekti. İade yaparlar mı acaba?

Google play üzerinden 1 yıllık 289TL gibi komik bir fiyattan alıyordum. Alternatif VPN önerileriniz var mı?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Günlerdir ben de Surfshark ile bağlantı sorunu yaşıyorum 1 haftadır da Surfshark müşteri temsilcileri ile görüşüyoruz son söyledikleri bana şu;

"Hey, 👋

Thanks for getting back to us.

We are most definitely aware, but at the time we do not have an exact reason / method on how we are being blocked.

For the time being, the files optimized for Chinese users via a manual connection seem to do the trick, so we are working on implementing this fix on most platforms for users in other more restrictive networks, like Turkey.

Rest assured, we are working to resolve this.

Stay safe online and offline! And please let us know if the manual connection helps. "

Manuel bağlantı derken neyi kast ediyor gerçekten anlamadım bu arada.

Ben de goodbyedpi, bide yandex dns ayarlayınca açıldı shurfshark.

Yeni konular

Geri
Yukarı