Tanrı nasıl ezelidir?

@Türkistan ruh olduğun ve önceden yaratıldığın görüş mü? Neden mi tehlikeye atmak istemiyorsun aileni?

Bakın tekrar söylüyorum ölümde bir algıdır tehlikede yaşamda peki bunu özellik olarak bize ve bütün canlılara kim ekledi ve çalıştırdı?

Neden önceden yoktu yaratıcının katındayken benim paşa gönlüm rahattı ama beni zorla dünyaya gönderdi ve bana tehlike ve yaşam ile ölüm özelliklerini ekledi.

Tamam yaratıcının gücü mutlakta mantık da mutlaktır benim de bir konuşma hakkım yok mu mantıkla?

Ben seni seviyorum beni detaylı özene bezene yarattın teşekkür ederim ama lütfen beni farklı mekanlara gönderip beni tehlikeyle yüzleştirmeni istemiyorum.

Emin misin? Orada anlattığım şeyi anladığınızdan bile şüpheliyim. Hala aynı şeyi söylüyorsunuz çünkü.
Evet eminim belki siz gözden geçirmelisiniz. Hem kanunların var olduğunu söyleyip hem düzen olmadığını söylüyorsunuz bu bilime ters bir durum.

Dini yaymak için yapılan savaştır. Felsefe bölümüne ayet atmak yasak, atmıyorum bu yüzden. Fakat kısa bir araştırma ile verilen öldürme emirlerini bulabilirsiniz.
''Cihat", İslami bir terim. Arapça "mücadele" kökünden gelir ve güncel Türkçede çoğunlukla "İslam uğruna savaşma" anlamında kullanılır.'' İslam uğruna savaşma yani dinini savunma.

@Türkistan ruh olduğun ve önceden yaratıldığın görüş mü? Neden mi tehlikeye atmak istemiyorsun aileni?

Bakın tekrar söylüyorum ölümde bir algıdır tehlikede yaşamda peki bunu özellik olarak bize ve bütün canlılara kim ekledi ve çalıştırdı?

Neden önceden yoktu yaratıcının katındayken benim paşa gönlüm rahattı ama beni zorla dünyaya gönderdi ve bana tehlike ve yaşam ile ölüm özelliklerini ekledi.

Tamam yaratıcının gücü mutlakta mantık da mutlaktır benim de bir konuşma hakkım yok mu mantıkla?

ben seni seviyorum beni detaylı özene bezene yarattın teşekkür ederim ama lütfen beni farklı mekanlara gönderip beni tehlikeyle yüzleştirmeni istemiyorum.
Tanrıya inanmadığımı mı söyledim ben? Öyleymiş gibi yapıyorsunuz da.

Ne yazdığını şuan okuyamıyorum ve Kuran olduğunu görmedim. Meal vardır orada ne yazdığını söyler misiniz ?

Screenshot_1.png

Tabii siz üstün teknolojinizle 1400 yıl önce yaşananlara tanıklık eden zaman yolcususunuz. Kameraların var olmasına rağmen daha 50 yıl önceki bazı olayların nedeni ve detayı tam olarak bilinmiyor siz 1400 yıl önce yaşamış birinin düşüncelerini biliyorsunuz.
Huneyn Muharebesi - Vikipedi

Yeni konular

Geri
Yukarı