Tanrı nasıl ezelidir?

Kendiniz inceleyebilirsiniz. Ben size sundum.
Ben bildiğim için hatanızı anlamanıza yardımcı oluyorum. Daha kim olduklarını bilmediğimiz, her biri o savaştan yıllar sonra Dünya'ya gelmiş şahıslar yazmış bunları. Siz ise bunları doğru kaynak sanıp delil diye gösteriyorsunuz.

Deizm tanri vardir ama kendi haline birakmistir demez.
Tanri vardir ama bu islam tanrisi El-Ilah ya da Yunan tanrisi Zeus degildir der.
Islam kurallarini tanimayan birine karsi argumani yine Islam kutsal kitabindan vermen sacma.
Kendi kendine kaynak olarak kendi kendini ileri suruyorsun.
Ayrica bugun Islamci pek cok kimsenin iddiasi ozunde deizm iddiasi. Bu mukemmel duzen X olmadan kendiliginden olusabilir mi? sorusunda X yerine Zeus da, Allah da koysan fark etmiyor, cunku bir deizm argumani.
Yine aynı şeyin laciverdini örnek veriyorsun.

Neredeyse hepsinin ilam alimi olması dışında sorun yok. İşine gelen alimi kabul et, işine geleni reddet. Güzel.
İslam'da din adamı kavramı yoktur. Sonradan insanlar çıkıp alim olduklarını ilan etmişlerdir. Ben onların hiç birine güvenmiyorum benim için kaynak Kuran'dır. Hangi alimim diyeni kabul etmişim ben söyler misiniz?

Birisi sana iyilik yapınca teşekkür ediyorsun. Seni yaratana teşekkür etmeyip bir de adalet bekliyorsun. Komik.
Beni yaratan önüme bir kanıt, bir mucize sundu mu teşekkür edeyim? Ben açıklanabilen şeyleri niye tanrıya bağlayayım? Niye araya 3. bir şey katayım?
Uydurduklarınızla susmanız en "münasibi".
Nasıl uydurduklarımla? Önceki sayfalarda ayet atıldı, uydurmuş mu oluyorum o ayeti söyleyerek?
Hz. Muhammed'in savaş kurallarında yaşlıları, çocukları öldürmeyin diyor. Ayrıca savaşta neden masum insan bulunsun ki ?
O kurallar nerede geçiyor? Hadislerde. Hadislerin güvenilirliği ne? Çok az. En sahih denecek hadis peygamberin ölümünden 200 yıl sonra yazılmış.
Ben bildiğim için hatanızı anlamanıza yardımcı oluyorum. Daha kim olduklarını bilmediğimiz, her biri o savaştan yıllar sonra Dünya'ya gelmiş şahıslar yazmış bunları. Siz ise bunları doğru kaynak sanıp delil diye gösteriyorsunuz.
Hadisler de yıllar sonra yazılmıştır. Onları reddediyor musunuz?

Sorun da düzenin bir parçasıdır. Sorun düzensizliğin olduğu anlamına gelmez. Yaratıcı düzenine sorununu da eklemişse bu düzensizlik demek olmuyor. Artık ben gülüyorum.

Uydurduklarınızla susmanız en "münasibi".

Tamam savaş olmadığı durumlarda kimseyi öldürmeyin denmiş can güvenliği için. Savaş olduğu zamanlarda yapabileceğin bir şey yok zaten sen söyledin.

Masumları öldürmemek İslam'ın emridir. Eğer senin karşına çıkan biri masum olsa savaşmazdı seninle. Savaşta masum kavramı yaşlılar, eli silah tutmayan kadınlar ve çocuklar için geçerlidir.

Hz. Muhammed'in savaş kurallarında yaşlıları, çocukları öldürmeyin diyor. Ayrıca savaşta neden masum insan bulunsun ki ?

Masumluk kavramı kişiden kişiye, toplumdan topluma göre değişir. Sonuçta ona göre masum olanda kendisi, ki bu düşüncesinde de gayet haklı. Sonuçta "cihat" adı altında senin dini görüşlerine inanmayan insanların topraklarını işgal ediyorsun ve üstüne üstlük canlarına kıyıyorsun.

O sınırsız güç sahibi değil mi egosunu tatmin ettirmek için mi ibadet ettiriyor insanlara.
“Ben gizli bir hazine idim; bilinmek istedim, mahlukatı yarattım.”

Allah bu yüzden yarattı bizi.
Orada bak bakalım Allah'a mı veriyorsunuz tüm cariyeleri diyor. 2 verdiğiniz ayet cariye kelimesini göremedim ?
Masumluk kavramı kişiden kişiye, toplumdan topluma göre değişir. Sonuçta ona göre masum olanda kendisi, ki bu düşüncesinde de gayet haklı. Sonuçta "cihat" adı altında senin dini görüşlerine inanmayan insanların topraklarını işgal ediyorsun ve üstüne üstlük canlarına kıyıyorsun.
Yahu hocam bakın eski dönemlere Osmanlı toprak için savaş yapıyordu. Amaç ne toprak işgal edip ülkeni yaymak.

Yeni konular

Geri
Yukarı