Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tanrı kendini gösterse zaten dinlerin ve inancın bir mantığı kalmaz, o zaman herkes inanırdı. Asıl mühim olan kalpten inanmak.

Ayrıca göremediğimize ne kadar eminiz ki? Belki de tanrıyı biz oluşturmuşuzdur? Zira insan beyin hücreleri ve kainat birbirine çok benzemekte.

bkz: Eki Görüntüle 654282
Bu bizim teleskoplarla çekebildiğimiz bir fotoğraf. Daha iyi teleskoplar ile çektiğimizde bu görüntü değişecektir. Düzenin direkt bir kanıtı olacağını sanmıyorum.

Gösterseydi bunun ismi inanç olmazdı. Benim merak ettiğim tanrının belki kavimlere kendisinin ispatı için mucize göstermesi. Benim suçum ne ki mucizelerin yaşandığı zamanda ve mekanda bulunmadım? O adamlar bize göre çok daha şanslı. Bana da mucize gösterilse kayıtsız şartsız inanırdım. Burada bir adaletsizlik mevcut.

O zaman zaten herkes inanırdı önemli olan görmeden inanmak. Bu yüzden Allah bize akıl vermiş ayrıca Allah bizlere gayba da inanmayı emretmiştir.

Gayb: İslam inanışına göre görünmez anlaşılmaz yani akıl ve 5 duyu ile algılanamaz âlem.

Herkesin fikirlerine saygım var genelde din konusu açılınca tartışma çıkıyor lütfen olabildiğince anlayışlı olalım.
Nerede peki bu cinler, şeytanlar, zebaniler ve melekler? Bir tek bazı YouTube kanallarının videolarında ortaya çıkıyor nedense...

Gösterseydi bunun ismi inanç olmazdı. Benim merak ettiğim tanrının belki kavimlere kendisinin ispatı için mucize göstermesi. Benim suçum ne ki mucizelerin yaşandığı zamanda ve mekanda bulunmadım? O adamlar bize göre çok daha şanslı. Bana da mucize gösterilse kayıtsız şartsız inanırdım. Burada bir adaletsizlik mevcut.

Ben bundan bahsediyorum 3000 yıl önce her sene mucize olurken neden son 2020 yıldır mucize yok :(

Ben bundan bahsediyorum 3000 yıl önce her sene mucize olurken neden son 2020 yıldır mucize yok :(
Bu felaketlerde bile hayatta olmamız bir mucizedir bence. Mucize denilen olaya çok takılmamak gerek. Olmamasının bir sebebi bile vardır belki. Onu da bir tek Tanrı bilebilir.

Bu felaketlerde bile hayatta olmamız bir mucizedir bence. Mucize denilen olaya çok takılmamak gerek. Olmamasının bir sebebi bile vardır belki. Onu da bir tek Tanrı bilebilir.
İşte bu mantıkla tüm dini inanışlar ve felsefi görüşler doğru çıkıyor. Sorgulamanın önü engellendiği için. Başka bir dinde olsaydın yine aynı mantığı kurarak geçerli görüşün içinde yine hapsolmuş olacaktın.

İnsanlar önlemini alıp maske taktığı ve olabildiğince teması azalttıkları için şu anda hayattalar. Depremlerde insanlar binaları buna göre tasarladıkları için yaşıyorlar. Sellerde insanlar altyapıyı düzgün yaptıklarından tek kuruş masraf çıkmıyor. Eğer bir felaket oluyorsa ve kayıp varsa bu mucizeden değil önlem alındığından kimse zarar görmüyor.

Hollanda'da durmadan seller, deniz yükselmesi oluyor ama ne tek kuruş zarar ne can kaybı oluyor. Neden? Önlemini almışlar. Japonya'da her gün deprem oluyor, çok şiddetli depremler oluyor ama tüm binalar ayakta. Neden? Önlemini almışlar. Mucize ile alakası yok.

İnsanlar önlemini alıp maske taktığı ve olabildiğince teması azalttıkları için şu anda hayattalar. Depremlerde insanlar binaları buna göre tasarladıkları için yaşıyorlar. Sellerde insanlar altyapıyı düzgün yaptıklarından tek kuruş masraf çıkmıyor. Eğer bir felaket oluyorsa ve kayıp varsa bu mucizeden değil önlem alındığından kimse zarar görmüyor.

Hollanda'da durmadan seller, deniz yükselmesi oluyor ama ne tek kuruş zarar ne can kaybı oluyor. Neden? Önlemini almışlar. Japonya'da her gün deprem oluyor, çok şiddetli depremler oluyor ama tüm binalar ayakta. Neden? Önlemini almışlar. Mucize ile alakası yok.

Tüm Türkiye senden oluşsa şu anda süpergüc dük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı