Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir teori (ya da eğlencesine yapılmış bir video) vardı. Öldükten sonra tanrı ile karşılaşıyoruz, bize başka bir insanın hayatını veriyor. Bütün hayatları yaşadıktan sonra biz de bir tanrı oluyoruz.

Tamam ben inanmadım buna ama bu da bir seçenek.

Daha çok yılımız var tanrı olmaya ya :( (!)

Olmamasını birçok şekilde söyleyebilirim, ancak olmasını kimse kanıtlayamaz. Bütün müslümanlara söyleyin ya size ayetten örnek verir yada anneni kim doğurdu gibi uzar gider. Hatta bu anne sorusunun sonucunun dünyanın yaşamımıza elverişli olmasını söylerseniz hiçbir şey anlamaz ve konuyu değiştirirler. O yüzden görmediğiniz varlıkların, var olduğunu düşünmeyin. Bilim ve İlim varken, somut bir düşünce varlığına inanmak doğru değil. Zira en ufak hastalığınızda o varlığa değil bilime koşuyorsunuz. Konu felsefe olduğu için bu tarzda anlattım, isteyen istediği gibi araştırır.

Tanrı yoksa evrendeki şeyler nasıl tesadüf oluyor? Bu kadar detayın tesadüf olmamasi tanrının varlığını gösterir.

Evren kaç yaşında bilmiyoruz. Yani bu kadar yılda böyle bir düzenin şans eseri oluşması da bir seçenek. Saçma bir örnek ama bir ara bottle flip te imkansız bir şey denemiştim 2 saatlik uğraşım sonucu başarmıştım. Tesadüf müydü evet. Ama 2 saat uğraştığım için şaşırmamıştım. Evrenin bu imkansizlik için kaç senesi var kim bilir. Neden olmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı