Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kimsenin inancını değiştiremez. Ancak inançlı bireyin görevidir inancının esasını söylemesi. Bu bağlamda diyeceğimi bu konu için dedim sanırım. ☝🏼

Kelemim yine birilerine battı. Canları sağolsun ben suçlu olayım. 🤝🏼

Hayırlı geceler efendim. Bu dünya geçici gönül kırmaya gerek yok. 🌹

Saygılarımla. 🙏🏼

Bence konu silinmeli ya da kapatılmalı bu tartışmanın sonucu hiçbir yere ulaşılmayacak.

Aslında konu basit, insanlar sırf kendi inandığını yüceltecek diye sürekli ayet, sure ve örnek paylaşıyor. Şu forumda bu konunun açılması mantıksız değil, belirli bir kitlenin cevapları mantıksız.

Gücü niye var olan insanlarla iyi geçinerek almadı da, zıtlaşarak onların fikirlerine karşı fikirleri savunarak almaya çalıştı? Niye müşriklerle savaştı ki? Onlarla iyi geçinip yine makam mevki sahibi olur, güç elde ederdi.

Ya amaç güç değil ki amaç yönetebilmek. Sana bir örnek verdim. İnsanlara şunu yapmayın. Demesi mi daha etkili? Yoksa Allah bunu yapanları cehenneme koyacak. Demesi mi daha etkili?

@R.B.D kaçırdığın nokta burası felsefe kategorisi. Senin dininle bu konunun alakası yok. İnancın sen de kalsın. Burada senin inancının doğru olup olmadığını tartışmıyoruz. Felsefe ne demek ne zaman öğreneceksiniz acaba?

Ben tanrı var mı yok mu bilmiyoruz fikrindeyim. Eğer gerçekten bir tanrı olsaydı şu an dünyamız daha iyi bir yer olurdu diye de düşünüyorum. Ve Kuran'da yazan tonla çelişki beni İslam ile aramı açtı. Yarı Müslüman bir aile ve sülale de doğmama rağmen küçüklükten beri İslam hep saçma gelmiştir bana. Mesela havaya el açıp dua etmek. Ya da Allah korusun sözü. Çünkü eğer bu dünya tamamen Kader'e bağlıysa Allah koruyamaz. Ve Kuran'da yazan evren kusursuzdur Ayeti'de bana çelişkili geliyor. Ufacık bir virüs yüzünden 5 milyon+ insan ölüyor. 1999 İstanbul depreminde 18 bin insan ölüyor. Ülkemizde 22 milyon çocuk içinden 600 bini engelli çocuk. Yani kısacası dinler olmasa dünyada refah, özgürlük, eşitlik, barış artar gibi düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.
Inaniyorsan vardir, "tanri senin icinde".

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı