Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hasta olduklarında hastaneye gider ve tedavi olduktan sonra "Allah'a şükür iyileştim." derler. Halbuki onu iyileştiren Allah değil bilimdir. Asırlarca önceden gelen bilgi ve deneyim, onlarca bilim insanının harcadığı yıllar ve onlarca bu çalışmaların yürütülmesi için akıtılan para sayesinde iyileşmiştir.
Bu söz geldi aklıma. 🙂

Bu konu insan algısını aşıyor,bir kanıt olması gerekiyor hem tanrının var olduğuna inanmak ya da inanmamak için.Evrenin bigbang sonucu oluştuğuna inanıyoruz,Biz zaten kimsayasal reaksiyonların meydana gelmesiyle oluşan basit canlıların(tam olarak canlı da diyemeyiz) zamanla evrimleşmesiyle oluştuk. Ama ondan öncesinde ne vardı? Yada ondan öncesi bu evrenin kurallarını(fizik ve kimyasal rekaiyonların oluşması) kim koydu? İşte burada kafam yanıyor. Demem o ki ömrümüz yeter de bir kanıt bulunursa ya da zatrn ölünce de anlayacağız

O halde çoklu evren teorisine inanıyorsunuz, çünkü ölen herkes Tanrı olsa idi çoklu evrenin varolması gerekirdi. Bence bu teoriyi hiçbir şekilde destekleyecek bir argüman yok, hani çoklu evren deseniz daha mantıklı olurdu.
"Bir teori vardı (eğlence amaçlı yapılan bir video da olabilir)"
"Tamam ben inanmadım"
Bu teoriden bahsediyorum, destekliyorum demiyorum. Destekleseydim detaylı araştırırdım zaten.

Ayrıca çoklu evreni desteklediğim doğrudur.
Beyler bir kanıt daha hatırladım,
Biliyorsunuz çocuklar anne karnında telefon oynar gibi bir pozisyonda kıvrılmıştır. Karın bölgesi annenin karın bölgesine gelmez yani. Annem ben hamileyken karnına pense sıkışmış, ve benim tam o pensenin sıkıştığı bölgede bir morluğum var. Tam aynı nokta. Hadi buna da tesadüf deyin.

Kuantum fiziği ne biliyor musunuz? Bizim bildiğimiz fizikten farklı kurallar ile oluştuğu kesin evrenin ama bu tanrının varlığını kanitlamaz. Kuantum fiziği bildiğimiz fizikten farklı işleyen en bilindik şeydir. Ve kuantum fiziğinde elektronlar yok olabiliyor ya da aynı anda 2 yerde olabiliyor. Kuantum fiziği tanrı mıdır o zaman? Ne de olsa bir "mucize" gerçekleştirmiş oluyor sizin dediğinize göre.

Kuantum fizikçileri bir şeyleri var veya yok edebiliyorsa Dünya'nın, Ay'ın, Güneş'in bir benzerini yaratsınlar; biz de gidip onların alınlarından öpelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuantum fizikçileri bir şeyleri var veya yok edebiliyorsa Dünya'nın, Ay'ın, Güneş'in bir benzerini yaratsınlar; biz de gidip onların alınlarından öpelim.
Elektron diyoruz kardeşim. Sen ne anlıyorsun acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı