Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü burası imtihan dünyası. Allah insanı uyarmış, yapması gerekenleri söylemiş, yapmaması gerekenleri de söylemiş. Tüm sorumluluk insanlıkta. Zaten bozulmayacak şekilde yaratsa, kötülüğü yeryüzünden tamamen silse niye cennet ve cehennemi ayriyeten yaratsın ki? Gerek kalmaz.
Madem olay iyilik ve kötülük, ekleme olarak yazdığım kısım saçma olmuyor mu?

Pardon, "inançsızlık" derken neyi kastediyorsun ? Olmayan bir Tanrıya inanmak inançlı, inanmamak inançsızlık mı oluyor ? Demiyorsun ama için öyle. Biraz dürüst ol; Tanrıya inanmayanların hepsi senin için "inançsız" Bana göre de bu tutumda insanları "inançsız" diye nitelendirenler her zaman olduğu gibi sığ düşünceye sahip. İnanç = Tanrı, demek değildir.

Gayet güzel anladım sizi lakin fikrinizi değiştiremem. :)

Hocam Allah'a inanmayanları niye zorluyorsunuz ki? Bu onların tercihi illaki kendilerine göre bir sebepleri vardır.

Haklısın hocam her insan farklıdır kimseye karışıp onları bunaltmak ayıp yani ha yine bilenler anlatsın ama onlarda bir şeyler anlatsın karşılıklı yani🙂

Biyoloji dersine bak insan vücudu o kadar mükemmel tasarlanmış ki hayran olmamak elde değil. Bu tür şeylerin kendiliğinden var olduğunu düşünmüyorum. Tanrı vardır bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı