Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabii ki yok, olduğuna dair hiçbir kanıt yok, Allah var diyen ve koşulsuz inanan kişilere selam dahi vermiyorum. Bütün dinler ve Allah kavramı aynı coğrafyadan çıkmış, tesadüf mü bu? Allah var diyen ve özellikle Müslüman olup kurana inananlar beni engellesin, bu konuda da inananları direkt engelliyorum.

Bilimle ilgili en çok güvendiğim ve izlediğim iki kanal var bir tanesinin altyazılarında türkçe seçeneği de var o yüzden onu tavsiye ederim, Youtube - Arvin Ash

bu sınırlı süre içinde bilime dair ne varsa öğrenmek ve içinde yaşadığımız doğayı daha çok anlamak isterim.
Bilim lazım elbette öğrenebilirsiniz ama bu konularda aşırıya kaçmamak gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah size inanmanız için rüşvet veriyor. Bak inanırsan sana kadın, meyve, üzüm suyu vereceğim diyor. Zaten menfaat için inanıyorsunuz.
Ben menfaat için inanmıyorum. Yukarıda mesajım da var. Ben korktuğum için inanıyorum. Allah herkese sıhhat versin ama bazen bunu anlamak için zor bir durum gerekiyor.

Cenneti istemiyorum ama Allah var olsun, kalplerimizi imanla doldursun. Amin.

Şu an alçakgönüllü gibi davranıp Allah'ın seni daha çok sevmesini istiyorsun. Ama ucunda cennet olmasa kılını bile kıpırdatmazsın. Ayrıca cehenneme gitmemek için inanmak ile cennete gitmek için inanmak aynı şey.

Tabii ki yok, olduğuna dair hiçbir kanıt yok, Allah var diyen ve koşulsuz inanan kişilere selam dahi vermiyorum. Bütün dinler ve Allah kavramı aynı coğrafyadan çıkmış, tesadüf mü bu? Allah var diyen ve özellikle Müslüman olup kurana inananlar beni engellesin, bu konuda da inananları direkt engelliyorum.
Daha nasıl bir kanıt istiyorsun ki. Kendine bak, çevreye bak, yaşanan olaylara bak sence bunlar tesadüf mü?

Saçma buluyorum o kanalı. Hatta 1-2 videosunu izlemiştim felsefe mi bilim mi anlamadım bile.

Bazı videoları çok ağır ironi ve mizah unsuru içeriyor. Anlamamış olmanız normal, ama felsefeden çok doğruyu olduğu gibi anlatan, ve eleştiri yapmaktan çekinmeyen biri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı