Tanrı yoksa adaleti kim sağlıyor?

• Konuyu başlatan 61340
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse mi yaşamadı bu tarz şeyler? Bu karma vesaire bunların sebebi ne hiç düşünen olmadı mı? Ya benim cebime 5000tl giriyor girmesiyle çıkması 10.000tl oluyor.
Harama ortak olabilirim hocam. 😂
Düşüncenizi kötü bir şeyin gerçekleşeceği yönünde olursa elbette gerçekleşir veyahut şansınız yaver gitmedi diyebiliriz basit bir açıklama ile.

@Huha57 olay benim inanıp inanmam değil Kızılderili dostum, sen Tanrı var veya yok müdahale etmez demişsin. Teistik inançlara göre bal gibi müdahale eder. Deizme göre Tanrı mudahale etmez. Konu sahibi önceden müslümandım demiş, İslam gibi teistik inançlara göre gayet müdahale eder Tanrı.

@Huha57 olay benim inanıp inanmam değil Kızılderili dostum, sen Tanrı var veya yok müdahale etmez demişsin. Teistik inançlara göre bal gibi müdahale eder. Deizme göre Tanrı mudahale etmez. Konu sahibi önceden müslümandım demiş, İslam inancına göre gayet müdahale eder Tanrı.
Ben sana "hayır müdahale etmez" mi demişim müslüm? Kendi fikrim müdahale etmediği yönünde, buna cevap verip "İslam'a göre müdahale eder gev gev gev" yazan sensin. Benim müslüman olduğumu nereden çıkardın da yazdığımı düzeltme gereği gördün?

Adalet mi var? Malum yöneticilerin para içinde yüzdüğü, ufak çocukların öldüğü dünyada kimse adaletten bahsetmesin.

Ben sana "hayır müdahale etmez" mi demişim müslüm? Kendi fikrim müdahale etmediği yönünde, buna cevap verip "İslam'a göre müdahale eder gev gev gev" yazan sensin. Benim müslüman olduğumu nereden çıkardın da yazdığımı düzeltme gereği gördün?
Üslubun kaliteni belli ediyor aslında. Ne yazdığının farkında değilsin sanırım.
Tanrı var veya yok içinde bulunduğumuz dünyaya herhangi bir müdahalesi yok. Sen sadece inançlı biri olduğundan kendince yorumluyordun o kadar.
Burada "sen" üslubunu kullanmışsın. Hiçbir mesajı alıntılamadan yazdığına göre "sen" derken konu sahibinden bahsetmişsin. Konu sahibi ise önceden müslüman olduğunu söylemiş yani onun inancına göre müdahalesi vardı ve o kendince yaptığı yorum da inancına göre tutarlıydı. Bu yüzden bu konuyu açma gereği duydu.

Tanrı hakkında senin kendi fikrin de benim fikrim de kimsenin umrunda değil, bu kadar egoya gerek yok🙂

Üslubun kaliteni belli ediyor aslında. Ne yazdığının farkında değilsin sanırım.

Burada "sen" üslubunu kullanmışsın. Hiçbir mesajı alıntılamadan yazdığına göre "sen" derken konu sahibinden bahsetmişsin. Konu sahibi ise önceden müslüman olduğunu söylemiş yani onun inancına göre müdahalesi vardı ve o kendince yaptığı yorum da inancına göre tutarlıydı. Bu yüzden bu konuyu açma gereği duydu.

Tanrı hakkında senin kendi fikrin de benim fikrim de kimsenin umrunda değil, bu kadar egoya gerek yok🙂
Ha insanlara "sen" diyince üslubum bozuk oluyor yani :D Kimseye, hele sana, saygı hitabında bulunmak zorunda değilim. Bu kafayla etrafındakileri ne kadar darlıyorsundur yaptığın tutarsız ve içten pazarlıklı yorumlarla kim bilir. "Ben tanrıya inanıyorum, yoksa bir şey kaybetmem ama varsa yanacaksın" diyen tiplerden olduğuna bahse girerim. Seni inandığın tanrıya havale ediyorum.

Yanlış olduğunu bildiğin bir şeyi bile bile yapmaya devam ediyorsan bilinçaltın kendi kendini cezalandırıyordur muhtemelen ki yanlış olduğuna inandığın şeyleri tekrar yapmayasın.

Mucizelere inanman çok komik. İslam'a göre peygamber Ay'ı da ortadan ikiye yarmış, bununla ilgili tarihte 1 tane kaynakta bile herhangi bir yazı yok. Benim bildiğim ay dünyanın her yerinden görünüyor. Ortadan ikiye yarılmış olsa bırak Arap yarımadası'na yakın coğrafyaları, kuzey Amerika'daki kızılderili bile bunu görüp "ulan ne oluyor" diye düşünür, bunu gelecek jenerasyonlara aktarmak için bir şekilde masal uydurur veya taşa toprağa yazı yazardı değil mi? Yoksa peygamber o kadar kudretli ki sadece göstermek istediği 5-6 kişiye mi yardı Ay'ı :D

Dostum o kadar bilgisiz bir insansın ki şu şekilde anlatayım olay orada bulunan insanların bunu görüp iman etmelerinin sağlanmak istemesi yani illa ayın yarılmasına gerek yok :) sen öyle olduğunu gör yeter :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ha insanlara "sen" diyince üslubum bozuk oluyor yani :D Kimseye, hele sana, saygı hitabında bulunmak zorunda değilim. Bu kafayla etrafındakileri ne kadar darlıyorsundur yaptığın tutarsız ve içten pazarlıklı yorumlarla kim bilir. "Ben tanrıya inanıyorum, yoksa bir şey kaybetmem ama varsa yanacaksın" diyen tiplerden olduğuna bahse girerim. Seni inandığın tanrıya havale ediyorum.
Üslubundan bahsettiğim yazının hemen üstüne bakar mısın lütfen? Forumda cevap verdiğimiz yazı üstte kalıyor hani, altta değil🙂 Ayrıca bahse girmeden önce benzer konulardaki mesajlarıma bakmanı öneririm paranı kaybetmemen için. Profilim açık diye biliyorum.

Saygılarla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı