Tanrı yoksa ben bir şey kaybetmem ama varsa...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşin ilginç tarafı; bu argümanı Müslüman'da kullanıyor, Hristiyan'da, Hindu'da, Yahudi'de. Birde bu iş inanmakla bitmiyor ki. Dinin gerekliliklerini de yerine getirmek gerekiyor.

Bunu diyen insan "Ya varsa?" diyerek kendini avutuyordur. Dinler ise bu avutmayı kesinlikle kabul etmez. Yani bunu diyen insan dinden çıkmış olur. Objektif düşünemeyen insan sözüdür. Bilimsel olarak ispatı olmayan bir şey bilimsel olarak yoktur. Tanrı yoktur o halde.

Bunu diyen insan "Ya varsa?" diyerek kendini avutuyordur. Dinler ise bu avutmayı kesinlikle kabul etmez. Yani bunu diyen insan dinden çıkmış olur. Objektif düşünemeyen insan sözüdür. Bilimsel olarak ispatı olmayan bir şey bilimsel olarak yoktur. Tanrı yoktur o halde.

Üzülmeye gerek yok bilim geliştikçe yavaş yavaş ''patch'' getiriyorlar dinlerine. Önce ''Evrim teorisi dine aykırı, yalan, bilimsel değil, zaten bütün bilimsel kaynaklar reddediyor vs...'', daha sonra ''Zaten bu dinimizde vardı.''

Bu işler böyle işler herkes kendi kendine düşünüp kararını verebilir fakat şunu unutmayın Dünya kendi başına düşünmekten iki ile ikiyi toplamaktan aciz insanlar ile dolu bu yüzden sırf popüler diye bir dine veya akıma kapılmak mantıksızdır, insanları inanç konusunda rahat bırakmak en doğrusu. İsteyen, istediği tanrıya tapsın, veya tapmasın. Memleket olarak daha büyük dertlerimiz var.

İnanç sadece kafayı rahatlatıyor. Hiçbir inancın doğruluğu kesin değildir. İnandığınız inancınız eğer kafanızı rahatlatmıyorsa başka bir inanç aramanız gerekiyor.

çetesavaşı.jpg

Efe Aydalı uzun süredir takip ediyorum. İnanç konusunda net değil ciddi çelişkileri olan bir adam. O yüzden zaten post castler ekliyor. Ayrıca kendisinin yaptığı yorumlar hep bir basit örneklendirme temelli. O yüzden inanç konusunda anlattıklarına pek güvenmiyorum....
Güvenmeyebilirsin ancak adam inandığı şey konusunda oldukça emin konuşuyor gibi. Çelişkili kısımlara örnek verir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı