Tanrı'nın yokluğuna dair kesin kanıt yokken Ateistler nasıl bu kadar emin olabiliyor?

• Konuyu başlatan mad1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 7B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çelişkilerle dolu bir kitabın tanrı elinden çıkma olduğunu size düşündüren nedir? Kuran üzerine biraz kafa patlatınca otomatik olarak dinden çıkıyorsun zaten.

Bir söz vardı yarım yamalak hatırlıyorum sanırım nikola teslanındı "dininizi araştırdım ve kitaplarınızı okudum bu yüzden ateistim" diyordu söz daha ciddi ve değişik aklımda kalanları toparladım. Ve bilim insanlarının çoğu ateist, agnostik vs. bilim insanlarının %97'si evrime inanıyor ki evrim teori değil artık bir gerçek bunu pr. Dr. Aziz sancar da söylüyor. Kuranda da evrim yalandır deniliyor.

İnsanların ateist olmasının sebebi genellikle İslam bilginlerinin kendisidir mesela sözde İslam bilginleri kadınların kafasını örtmesini çarşaf giymesini söylüyor ve kuranda geçtiğini söylüyor ancak kuranda böyle bir şey yok çevirilerin çoğu hatalıdır kuranda kadınlara ayıp yerlerinizi örtün diyor başınızı değil.

ben bir kişiden bahsetmiyorum o zamanki bütün bilim insanlarından bahsediyorum hepsi mi peygamberdi? Lütfen bir dine mensup olacaksanız akıl ve mantığınızla olun yoksa akıl ve mantığınız din olur.
O zamanki insanların geleceği görme yeteneği yoktu ve bizden daha iyi teknolojileri yoktu. O zamanki insanlar, mucizeleri Allah'ın gönderdiği peygamberlerden alıyorlardı. Hepsi peygamber değildi, peygamber geliyordu ve insanlara anlatıyordu, topluluklar bunlara inanıyordu. Bunları söyleyen o zamanların insanları, bunları nereden bildiklerini de söylüyorlar mı?

O zamanki insanların geleceği görme yeteneği yoktu ve bizden daha iyi teknolojileri yoktu. O zamanki insanlar, mucizeleri Allah'ın gönderdiği peygamberlerden alıyorlardı. Hepsi peygamber değildi, peygamber geliyordu ve insanlara anlatıyordu, topluluklar bunlara inanıyordu. Bunları söyleyen o zamanların insanları, bunları nereden bildiklerini de söylüyorlar mı?
Böyle olduğunu, geleceği gördüklerini bana kanıtlar mısın? Kuranda yazanlardan değil, sonuçta kimin yazdığı belli değil. Bana bilimsel olarak kanıtlar mısın?

Hocam kitapta o zaman bilinmesi imkansız* olan hangi bilgi var peki?
Yazamıyorum çünkü geçen sefer ayet yazdığımda felsefe bölümünden 1 ay ban yedim, yasak. Ve yazdığımda da konudaki insanların tek dediği şey, "din bir inançtır, inançlar kanıtlanamaz dolayısıyla kanıt göstersen de kanıt değildir" tarzı şeylerdi. Ayetleri yazmıyorum ama Hilafeti Muhammediye kanalına bak.
Çelişkilerle dolu bir kitabın tanrı elinden çıkma olduğunu size düşündüren nedir? Kuran üzerine biraz kafa patlatınca otomatik olarak dinden çıkıyorsun zaten.
Çelişkilerle dolu olmaması, bir tane bile çelişki olmaması bile Allah'tan geldiğine delildir. Önyargılı yaklaşan insan tabi ki hata bulduğunu düşünür ve derine inmez. Çelişkili olduğunu düşündüğün ayetler nelerdir?

Bakın şu sperm olayını söyleyeyim bilim sürekli değişiklik gösterir belki o zaman testislerden gelmiyordu sonradan testislerden gelmeye başladı.

Çok konuştunuz, az daha konuşun.

Hayatım boyunca şu soruya mantıklı bir cevap verebileni görmedim. Ayette insanların yalnızca ibadet için yaratıldığı belirtiliyor. Yaratıcının bu ibadete muhtaç olmadığını biliyoruz. Peki muhtaç değilse neden durup dururken zahmet edip de yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı