Technopat Sosyal Hakkındaki Düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradakilerin hangisinde noktalama işaretleriyle bir alakası var merak ettim doğru bunların hepsi anlamla ilgili ayrıca ingilizce mesaj kopyalama yapınca aşırı havalı oluyorsun. Kasaptan ingilizce öğrenmiş dediğin kişi ingilizcesi ana dili olanlarla rahatça konuşup derdini anlatabiliyor ayrıca şu an gördüğümüz ingilizce derslerin great gatsby - Google'da Ara: okutuluyor.

Yazım kuralları noktalama işaretlerinden ibaret değil sayın @buzdolabi102 öncelikle bunun farkına varın :)
"Burada bahsettiğim operatörlerin kullanımını öğrenmek, kısaltmaların kullanımını öğrenmek. Formal English kullanırken hangi özneyi nasıl kullanacağını bilmek. Bunların hepsi "yazım kuralları".

Ayriyetten kopyala yapıştırı havalı olmak için atmadım. Güzel beyin tebrikler. Senin için hemen Oxford kitabımı açıp birebir aynı olan Definition'ları ellerimle tek tek yazacağım. Çünkü sen özelsin :) Değil mi? Allahım sabır ver :D

Sad story: C1 and Cambridge English: Advanced (CAE) Course - Oxford School of English

Son düzenleyen: Moderatör:
Alıntılanan mesajdaki hataları düzeltmenin olayı, moderatörlerin mesajı düzenledikten sonra alıntılanan mesajları da düzeltmesiyle uğraşmak yerine, her alıntılayanın düzelterek moderatörlerin işini kolaylaştırması. Mesaj yazma zahmetine giriyorsak, kendi mesajımızı düzgün yazıyorsak, altıntıladığımız mesajın birkaç hatasını düzeltmenin ciddi bir külfet olduğunu düşünmüyorum. Aksine siteye bizim de ufak bir katkımız olmuş oluyor. Bu neden bu kadar rahatsız edici geliyor, garip doğrusu.
Dilin düzgün kullanımı, insanların sorunlarını daha anlaşılabilir belirtmesine ve okuyanların da daha rahat anlamasına yönelik, beğendiğim bir sistem. Dili iyi kullanmak yalnızca bu site üzerinde değil, her zaman için faydalı olacak bir durum.

Yazım kuralları noktalama işaretlerinden ibaret değil sayın @buzdolabi102 öncelikle bunun farkına varın :)
"Burda bahsettiğim operatörlerin kullanımını öğrenmek, kısaltmaların kullanımını öğrenmek. Formal English kullanırken hangi özneyi nasıl kullanacağını bilmek. Bunların hepsi "yazım kuralları".

Ayriyetten kopyala yapıştırı havalı olmak için atmadım. Güzel beyin tebrikler. Senin için hemen oxford kitabımı açıp birebir aynı olan definition'ları ellerimle tek tek yazacağım. Çünki sen özelsin :) Dimi ? Allahım sabır ver :D

Sad story: C1 and Cambridge English: Advanced (CAE) Course - Oxford School of English
Bir cümlede üç tane hata var oxford'un ''o'' ''Dimi'' ve kesinlikle ''çünki'' yazışından dolayı saygım kalmadı. Kendi öz dilini bu kadar iğrenç kullanıyorsun. Üniversiteli olup kurallara hakim olmamakta ayrı komedi.

Alıntılanan mesajdaki hataları düzeltmenin olayı, moderatörlerin mesajı düzenledikten sonra alıntılanan mesajları da düzeltmesiyle uğraşmak yerine, her alıntılayanın düzeltmesi moderatörlerin işini kolaylaştırmak. Mesaj yazma zahmetine giriyorsak, kendi mesajımızı düzgün yazıyorsak, altıntıladığımız mesajın birkaç hatasını düzeltmenin ciddi bir külfet olduğunu düşünmüyorum. Aksine siteye bizim de ufak bir katkımız olmuş oluyor. Bu neden bu kadar rahatsız edici geliyor, garip doğrusu.
Dilin düzgün kullanımı, insanların sorunlarını daha anlaşılabilir belirtmesine ve okuyanların da daha rahat anlamasına yönelik, beğendiğim bir sistem. Dili iyi kullanmak yalnızca bu site üzerinde değil, her zaman için faydalı olacak bir durum.
Technopat 30$'cık verip Xenforo için plugin alırsa, hem moderatörler şahsiyetin mesajını sildikten sonra alıntılanan mesajları silmek zorunda kalmaz, hem de dalgınlığına gelip hatalı mesajı alıntılayıp ban yiyen üye olmaz diye düşünüyorum.
Dil bilgisine gelirse. Benim dili iyi kullanmak ile ilgili bir düşmanlığım yok. Yukarıdaki mesajlarımda anlaşılacağı üzere diksiyon ve yazım kuralları ile ilgili örnekler verdim. Benim tek derdim, yazım kurallarıyla insanların ban yemesinin saçma olduğu ve gereksiz olduğu :) Bu benim düşüncem, fakat aynı şekilde senin düşüncene de saygılıyım :)
Bir cümlede üç tane hata var oxford'un ''o'' ''Dimi'' ve kesinlikle ''çünki'' yazışından dolayı saygım kalmadı. Kendi öz dilini bu kadar iğrenç kullanıyorsun. Üniversiteli olup kurallara hakim olmamakta ayrı komedi.

Offf, kardeşim yazma mesaj. Gözünü seveyim yapma şu eziyeti bana. Dimi = Değil mi ? Ne olmuş yani ? Dilekçe mi yazıyorum ? Hayatında hiç mi "dimi" sözcüğünü kullanmadın ? Kullanmadıysan bravo, ve bunun için de insanları yargılıyorsan 2x bravo. Seni bravo Johnny :)

Ay mesajını editlemişsin. Canım kardeşim elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Türkçe öğretmiyorlar biliyor musun ? Dersler %100 İngilizce olunca insanın Türkçe'si kayıyor biraz idare et (senin dilinden iğneleme yapalım biraz).

Son düzenleme:
Ay mesajını editlemişsin. Canım kardeşim elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Türkçe öğretmiyorlar biliyor musun ? Dersler %100 İngilizce olunca insanın Türkçesi kayıyor biraz idare et.
Bir Türk olarak ve Türk vatandaşı olarak Türkçeyi doğru kullanabilmek için sözel bir bölüm ya da %100 Türkçe içeren bir bölüm okumana gerek yok. Sosyal'de geçeri kurallar ilkokul seviyesinde. İlkokulda da mı %100 İngilizce eğitimi aldın sen?

Bu bahaneler buraya yeni gelen her üye tarafından sürülüyor. Türetmek yerine öğrenmeye çalışmaları buradan uzaklaştırma almadan rahatça dolaşmalarını kolayca sağlar.

Yukarıdaki mesajlarımda anlaşılacağı üzere diksiyon ve yazım kuralları ile ilgili örnekler verdim. Benim tek derdim, yazım kurallarıyla insanların ban yemesinin saçma olduğu ve gereksiz olduğu :)
Sana denetim sayfasını göstermek lazım :)

Buradakilerin hangisinde noktalama işaretleriyle bir alakası var merak ettim doğru bunların hepsi anlamla ilgili ayrıca ingilizce mesaj kopyalama yapınca aşırı havalı oluyorsun. Kasaptan ingilizce öğrenmiş dediğin kişi ingilizcesi ana dili olanlarla rahatça konuşup derdini anlatabiliyor ayrıca şu an gördüğümüz ingilizce derslerin great gatsby - Google'da Ara: okutuluyor.
İngilizce özel anlam ifade ettiğinden büyük harfle başlar. İyi dersler.
Bir Türk olarak ve Türk vatandaşı olarak Türkçeyi doğru kullanabilmek için sözel bir bölüm ya da %100 Türkçe içeren bir bölüm okumana gerek yok. Sosyal'de geçeri kurallar ilkokul seviyesinde. İlkokulda da mı %100 İngilizce eğitimi aldın sen?

Bu bahaneler buraya yeni gelen her üye tarafından sürülüyor. Türetmek yerine öğrenmeye çalışmaları buradan uzaklaştırma almadan rahatça dolaşmalarını kolayca sağlar.

Sana denetim sayfasını göstermek lazım :)
Denetim sayfasından bahsettiğin rapor sayfası mı yoksa moderator paneli mi ? Ben daha çok admin cp ile ilgileniyorum kusura bakma. Mesajların tamamını okuduysan ülkemizde verilen eğitimin yetersizliğinden zaten bahsetmiştim. İlkokulda %100 İngilizce almadım. Keşke ailemin durumu olsaydı da erkenden İngilizce öğrenmiş olurduk :) Acaba kaç kişi uyarı yiyor bu sitede yazım kuralları yüzünden ? Komik bir rakam olacağı kesin. Hadi bu zamana kadar 1.000 kişi ban yemiş desek siteye giren 1.000 kişi ilkokul eğitimi almamış o zaman :)

Edit: Bu konu böyle uzar gider. Ben düşüncemi belirttim. Siz kendi düşüncelerinizi ifade etmekte özgürsünüz. Hadi kolay gelsin :)

İlk haftalarımda bende ağlıyor, kuralların katılığından şikayet ediyor ve ban üstüne ban yiyordum 😅😅 Şu an 1 yıldır kendi yazım yanlışım yüzünden ceza aldığımı hatırlamıyorum. Resmen Türkçeyi baştan öğrendim 😁

Denetim sayfasından bahsettiğin rapor sayfası mı yoksa moderator paneli mi ? Ben daha çok admin cp ile ilgileniyorum kusura bakma. Mesajların tamamını okuduysan ülkemizde verilen eğitimin yetersizliğinden zaten bahsetmiştim. İlkokulda %100 İngilizce almadım. Keşke ailemin durumu olsaydı da erkenden İngilizce öğrenmiş olurduk :) Acaba kaç kişi uyarı yiyor bu sitede yazım kuralları yüzünden ? Komik bir rakam olacağı kesin. Hadi bu zamana kadar 1.000 kişi ban yemiş desek siteye giren 1.000 kişi ilkokul eğitimi almamış o zaman :)
Hayır, almışlar. Ancak burada yardım istedikleri insanların ''insan'' olduklarını unutup askerlik arkadaşıyla Whatsapp'ta yazışır gibi yazdıkları için ban yiyorlar. Buraya girmeye aklı olup da cümleye küçük harfle başlanmayacağını bilen insanlar değiller yoksa. Kimse bu tip insanlara yardım etmek amaçlı konularına girdiğinde yazılarını okumak için ekrana yapışmak veya anlamak için 12 kere okumak zorunda değil.

Denetim sayfası, onay bekleyen konular ve raporlar kısmı. Eğer böyle tiplere uyarı vermezsen 5 dakika sonra yine aynı şekilde yazar. Burada yöneticilik yapan kişiler de insanlar. Onların da bir kapasitesi var. Uyarı vermeden sonsuz kere bu tipleri takip edemezler. Çünkü insanımız uyarılmadan yanlışları fark edemiyor :) Uyarı alan meraklı bir insan bir daha buradan uzaklaştırılmamak ve sorununu hızlıca çözmek için kuralları dikkate alır. Topu topu 15-20 cümle yazılıyor zaten. Kimse sizden diplomatik bir yazı beklemiyor.

O kadar sene Türkçe öğreniyorsun ve üniversiteye girebilmek için öğrendiğin konuların içinde farkında mısın bilmiyorum ama Türkçe de var. Lisede uzun bir süre noktalama işaretlerine ve yazım kurallarını öğretiyorlar. Mesajı editledim çünkü birden fazla hatanı sonradan fark ettim. O kadar sene aralıksız Türkçe eğitimi al sonra bahane Üniversitede mühendislik eğitimde dersleri %100 İngilizce görüyorum diye Türkçeyi unut ne kadar komik. Sen kendi dilini doğru bilmeyen bir üniversite öğrencisisin.

Hayır, almışlar. Ancak burada yardım istedikleri insanların ''insan'' olduklarını unutup askerlik arkadaşıyla Whatsapp yazışır gibi yazdıkları için ban yiyorlar. Buraya girmeye aklı olup da cümleye küçük harfle başlanmayacağını bilen insanlar değiller yoksa. Kimse bu tip insanlara yardım etmek amaçlı konularına girdiğinde yazılarını okumak için ekrana yapışmak veya anlamak için 12 kere okumak zorunda değil.

Denetim sayfası, onay bekleyen konular ve raporlar kısmı. Eğer böyle tiplere uyarı vermezsen 5 dakika sonra yine aynı şekilde yazar. Burada yöneticilik yapan kişiler de insanlar. Onların da bir kapasitesi var. Uyarı vermeden sonsuz kere bu tipleri takip edemezler.
Madem "insan" tagına takılıyoruz o zaman sende bilirsin, insanlar da hata yapar. Bir kullanıcı başka bir kullanıcının yazım hatasını alıntıladı diye neden ban yer ? Ben başka bir kullanıcının mesajını alıntılarken yaptığı yazım yanlışı gözümden kaçmış olabilir. Sistem saçma. Yoksa diğer dediğiniz her şeye katılıyorum. Elbette moderatörlerin işi kolay değil, fakat bunun sonucu üyelere bu denli yanlış yansıtılmamalı bence. Bahsettiğim cümleye büyük küçük harfle başlamak değil. Demek istediğim noktayı anladınız.
Ayriyetten ben bu olayın kesinlikle SEO ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Kimse birbirini kandırmasın. :)

O kadar sene Türkçe öğreniyorsun ve üniversiteye girebilmek için öğrendiğin konuların içinde farkında mısın bilmiyorum ama Türkçe de var. Lisede uzun bir süre noktalama işaretlerine ve yazım kurallarını öğretiyorlar. Mesajı editledim çünkü birden fazla hatanı sonradan fark ettim. O kadar sene aralıksız Türkçe eğitimi al sonra bahane Üniversitede mühendislik eğitimde dersleri %100 İngilizce görüyorum diye Türkçeyi unut ne kadar komik. Sen kendi dilini doğru bilmeyen bir üniversite öğrencisisin.
Vay İngilizceyi büyük harfle yazmaya başlamışsın, kutluyorum. Birkaç kelime yanlış yazdık diye Türkçe dilini doğru bilmeyen bir üniversite öğrencisi olduk.Sidik yarıştırıyoruz herhalde bu kardeşin dil bilgisiyle :D En azından biz bir şey olmuşuz, sen kendi dilini çok iyi konuşuyorsun da ne oldun ? İngilizce = ingilizce oluyor haklısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı