Technopat'taki bazı kuralları saçma buluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Niğde
Technopat'taki bazı kuralların saçma olduğunu düşünüyorum.
Geçen da deyi ayrı yazmadığımdan ve cümledeki bir yere soru işareti koymadığımdan ceza yedim çok saçma değil mi sizce de? Ben edebiyatı iyi olan birisi değilim eklerle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Buyurun hatta edebiyat notlarım.

Screenshot_2023-04-23-19-17-35-876-edit_com.meb.vbsmobil.jpg

Forumun düzeni için gerekli diyorsanız ben altta bulunan düzeltmeler ile 2 kere düzenleyip yanıtımı gönderiyorum. O halde geliştirin o düzenlemeyi kendi yapsın.
Ayrıca şu da var Technopat yaş ortalaması en düşük forumlardan biri ve yaşı küçük kardeşlerimizin daha bu eklerle ilgili ders gördüğünü bile sanmıyorum.
Anlayışınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma olabilir, olmayabilir. Soru soruyorsanız soru işareti bırakmanızı istiyoruz, çok büyük bir şey mi istiyoruz gerçekten? Yazım denetimi sürekli geliştiriliyor, neredeyse 6000 mesaj atarak katkıda bulunmuşsunuz ve sürekli geliştirildiğini bilmiyorsanız açıkçası üzücü.

Bağlaç konusunda eskisi gibi sert olmayıp sürekli tekrarda ve birden fazla hatalı durumda veriyoruz. Önerilere ve eleştirilere her zaman açığız. Şartları karşılıyorsanız sosyal önerileri kategorisinde konu açabilir, Sosyal'in gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yaş ortalaması en düşük forumlardan biri olduğunu söylemişsiniz, bu veriyi nereden elde ettiğinizi merak ediyorum doğrusu. Türkçe kuralları da ilkokuldan itibaren öğretiliyor. Liseye geçmeden öğrenmeliydiniz, bu da bizim sorunumuz değil.

Kurallar olmadan düzen olmaz. Türkçe kurallarına dikkat eden en iyi forum Technopat'tir. Türkçe yazım kuralları bu kadar zor değil bence.

Ek olarak Düzelt tuşu neredeyse çoğu şeyi düzeltiyor. Düzeltmediği bir alan olduğunu düşünüyorsanız geri bildirim göndererek veri tabanına eklenmesini isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Kurallar olmadan düzen olmaz. Türkçe kurallarına dikkat eden en iyi forum Technopat'tir. Türkçe yazım kuralları bu kadar zor olmamalı.

Ek olarak düzelt tuşu neredeyse çoğu şeyi düzeltiyor. Düzeltmediği bir alan olduğunu düşünüyorsanız geri bildirim göndererek veri tabanına eklenmesini isteyebilirsiniz.

Ben düzeltme tuşunun eksik olduğu bir şey görmüyorum moderatörler görüyor bu düzeltmeyi yapmama rağmen ceza alıyorum.

Saçma olabilir, olmayabilir. Soru soruyorsanız soru işareti bırakmanızı istiyoruz, çok büyük bir şey mi istiyoruz gerçekten? Yazım denetimi sürekli geliştiriliyor, neredeyse 6000 mesaj atarak katkıda bulunmuşsunuz ve sürekli geliştirildiğini bilmiyorsanız açıkçası üzücü.

Bağlaç konusunda eskisi gibi sert olmayıp sürekli tekrarda ve birden fazla hatalı durumda veriyoruz. Önerilere ve eleştirilere her zaman açığız. Şartları karşılıyorsanız sosyal önerileri kategorisinde konu açabilir, Sosyal'in gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yaş ortalaması en düşük forumlardan biri olduğunu söylemişsiniz, bu veriyi nereden elde ettiğinizi merak ediyorum doğrusu. Türkçe kuralları da ilkokuldan itibaren öğretiliyor. Liseye geçmeden öğrenmeliydiniz, bu da bizim sorunumuz değil.

Ben çoğu foruma üye idim ve çoğunda da belli dönemlerde aktif oldum kendi gözlemime dayanarak söylüyorum yaş ortalamasının düşük olduğunu.
Ben derslere önem veren biri değilim belki de hiç okul okumadım ekleri nereden bileceğim?
Tüm moderasyona kötü demiyorum çoğu forumdan daha iyi zaten konuyu açma sebebim bu kuralı saçma bulmam.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka forumda "Kardş kazıklanmişsin :--d" yazarlar burada çözüm üretirler. Başka forumda tartışma odaklı ileti atılır burada tartışma olduğunda gereksiz mesajdan ceza yersin çözüm odaklı ileti atılır. Başka forumda hakaret edilebilir burada edilemez. Başka forum yöneticileri adam kayırır buradaki yöneticiler aklı başında medeni insan olduğu için herkese eşit davranır. Bunlar benim gözlemlerim. Anadilin Türkçe ise zahmet edip kurallarinı ögrensen ve sayfaya ziyaretçi olarak gelen adamlara daha okunabilir arşiv bıraksan fena olmaz.

Başta yazım kurallarını saçma buluyordum fakat sonradan alıştım, alıştığım da iyi oldu bence. Yazım kurallarına uygun yazınca yazılan yazı daha güzel gözükmekte. Çok bir şey istenildiğini de sanmıyorum. Ayrıca her şey okul notlarından ibaret değildir. Okul notlarınız kötü olsa da burada az bir pratikle yazım ve imla kurallarını akıcı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Başka forumda "kardş kazıklanmişsin:--D" yazarlar burada çözüm üretirler. Başka forumda tartışma odaklı ileti atılır burada tartışma olduğunda gereksiz mesajdan ceza yersin çözüm odaklı ileti atılır. Başka forumda hakaret edilebilir burada edilemez. Başka forum yöneticileri adam kayırır buradaki yöneticiler aklı başında medeni insan olduğu için herkese eşit davranır. Bunlar benim gözlemlerim. Anadilin Türkçe ise zahmet edip kurallarinı ögrensen ve sayfaya ziyaretçi olarak gelen adamlara daha okunabilir arşiv bıraksan fena olmaz.

Evet bende böyle gözlemledim ancak belirttiğim gibi bu kuralı saçma buldum ve belirtmek istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı