Sosyal medyayı saçma buluyorum

Teknoloji dediğimiz aracın birçok faydası var. Sosyal mecralar da bunların bir parçası ama ne yazık ki insanlar bu araçları amacından saparak kullanıyorlar, bu yüzden gereksiz hâle geliyor yoksa teknoloji büyük anlamda yararlı.

Saçma olan şey insanların kendisi. Kendileriyle birlikte her şeyi saçmalaştırıyorlar.

Ve bunu söyleyen Technopat'ın sosyal medya olduğunu bilmiyor. :D
En azından burada saçma salak fotoğraflar, şov amaçlı paylaşılan günlük rutinler, sadece 13 yaşındaki ergenlerin güleceği tarzdan komik (!!!) paylaşımlar (gerçekten güzel olan mizah sayfaları var mıdır bilmiyorum fakat arkadaşlarımdan gördüğümce çok çok az var) yapılmıyor. Ben Türkçemi okuldan çok burada geliştirdim. Eğer burası sosyal medya sayılıyorsa benim için güzel olan iki sosyal medyadan biridir.

Facebook hesabımı kapattım ama Instagram hesabımı kapatıp geri açmıştım. TikTok SnapChat vesaire saçma platformlara hiç bulaşmadım. Bana kalırsa en iyisini yapıyorsun. Eğlence dışarıda arkadaşlarla gezince var, böyle saçma IQ'su düşük insanların bulunduğu platformlarda (TikTok vesaire) eğlence olmaz.

Hocam bu size kalmış bir fikir. Şahsen bende sevmiyorum. Sadece telegram, YouTube ve Technopath kullanıyorum. Yinede her şeyi ölçülü kullanabiliyorsunuz kullanın. Tamamen dışlamak gerekli değildir bence.

Instagram'ı etkin olarak kullanmıyorum. Bir arkadaşımla mesajlaşmam gerekiyor örneğin instagramin ne diye soruyor. Bu nedenle instagramim var. Bu arada ben TikTok'u sosyal medyadan saymıyorum istediğiniz kadar elestirebilirsiniz. IQ düşüren, bilgilerimizi çalan bir telefon virüsü.

13 yaşındayım. Şu ana kadar YouTube dışında sosyal medya hesabı açmadım. Yaşıtlarım Instagram'da, Snapchat'te sürekli takılıyor, bir araya geldiğimizde genellikle onlarla ilgili sohbet ediyorlar. Ben ise saçma ve gereksiz olduğu ön yargısındayım. Sizce haklı mıyım yoksa eğlenceden bir parça mı kaçırıyorum?
Hayatımda hiç sosyal medya hesabı açmadım ve açmayacağım.(Youtube ve Google servisleri dışında) İnstagram denen platformda insanların ne resim koyduğuna bakmak bana da saçma geliyor.

• Yıllardır YouTube'da gezinirim.

• Bir gün bu Instagram'da ne var acaba diye bakam dedim, bir aralar baya baktım ama bu sıralar çok girmiyorum. Genelde internet şakaları görmeyi severim. Bir ara uygulamasının Lite versiyonunu denemiştim fakat hesaplar arası geçiş biraz daha uğraştırıcı olduğu için ana uygulamayı geri yüklemiştim.

• Facebook'u neredeyse hiç kullanmam.

• Twitter'ı ise nadiren kullanırım. Telefonumda yer azalınca Facebook ile ana uygulamalarını kaldırıp/devre dışı bırakıp Lite versiyonlarını indirdim.

• Hiç kullandım mı pek hatırlamıyorum ancak bir ara SnapChat'e bakmış olabilirim.

• Sanırım Tik Tok'a baktıktan sonra çok sürmeden silmiştim.

• Reddit açıkcası tam aradığım gibi bir yer diyebilirim. İnternet şakalarının doğduğu harika bir forum, tek sevmediğim yönü Türkçe dil desteği olmaması ve postları çevirmek için bir aracın bulunmaması.

Bende komik sayfaları ve arkadaşlarımı takip ediyorum bir şey paylaşmıyorum ama komik videolar arkadaşlarla sohbet falan vakit öldürüyor işte bu sıkıcı günlerde ne yapalım.

Geri
Yukarı