Technopat'taki bazı kuralları saçma buluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Technopat'a üye olduğumda 7. sınıftaydım. Bir süre burada vakit geçirdikten sonra 8. sınıfta Türkçe dersi sınavından 100 puan almıştım. Durumu avantaja çevirin.

Soru soruyorsanız soru işareti koyacaksınız elbette, adı üzerinde soru ve soru işareti.

Saçma olabilir, olmayabilir. Soru soruyorsanız soru işareti bırakmanızı istiyoruz, çok büyük bir şey mi istiyoruz gerçekten? Yazım denetimi sürekli geliştiriliyor, neredeyse 6000 mesaj atarak katkıda bulunmuşsunuz ve sürekli geliştirildiğini bilmiyorsanız açıkçası üzücü.

Bağlaç konusunda eskisi gibi sert olmayıp sürekli tekrarda ve birden fazla hatalı durumda veriyoruz. Önerilere ve eleştirilere her zaman açığız. Şartları karşılıyorsanız sosyal önerileri kategorisinde konu açabilir, Sosyal'in gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yaş ortalaması en düşük forumlardan biri olduğunu söylemişsiniz, bu veriyi nereden elde ettiğinizi merak ediyorum doğrusu. Türkçe kuralları da ilkokuldan itibaren öğretiliyor. Liseye geçmeden öğrenmeliydiniz, bu da bizim sorunumuz değil.
Türkçeye önem veriyorsanız sitenin adını da Türkçe yapın.

Vallahi ekşi sözlük, donanımhaber gibi forumlar berbat ötesi. Herkes küçük harflerle noktalamaya dikkat etmeden, gereksiz mesajlarla felan yazıyor. Bu forum acayip iyi. Sürekli gelir bakarım.

Technopat'taki bazı kuralların saçma olduğunu düşünüyorum.
Geçen da deyi ayrı yazmadığımdan ve cümledeki bir yere soru işareti koymadığımdan ceza yedim çok saçma değil mi sizce de? Ben edebiyatı iyi olan birisi değilim eklerle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Buyurun hatta edebiyat notlarım.

Eki Görüntüle 1752371

Forumun düzeni için gerekli diyorsanız ben altta bulunan düzeltmeler ile 2 kere düzenleyip yanıtımı gönderiyorum. O halde geliştirin o düzenlemeyi kendi yapsın.
Ayrıca şu da var Technopat yaş ortalaması en düşük forumlardan biri ve yaşı küçük kardeşlerimizin daha bu eklerle ilgili ders gördüğünü bile sanmıyorum.
Anlayışınız için teşekkürler.
Turk forumlarinda dil bilgisi ve teknik bilgi onemini ilk sokan forumlardandir Technopat, bence fazlasiyla sacma olur.

De da yazmakta bir sey yok, ortaokula giden bir cocugun bilmesi gerekir ki su anda bile adminler cok insiyatif uyguluyor, cogu konuyu anlayamiyorum bile.

Velhasil kelam, kaldirilmamali. Zaten bu yazim mevzusu dolayli da olsa bilgisiz kesimi savusturuyor.

Vallahi ekşi sözlük, donanımhaber gibi forumlar berbat ötesi. Herkes küçük harflerle noktalamaya dikkat etmeden, gereksiz mesajlarla felan yazıyor. Bu forum acayip iyi. Sürekli gelir bakarım.
Eksi icin konusuyorum, sitenin kendisi mecbur kucukle yazdirtiyor :D

Technopat'taki bazı kuralların saçma olduğunu düşünüyorum.
Geçen da deyi ayrı yazmadığımdan ve cümledeki bir yere soru işareti koymadığımdan ceza yedim çok saçma değil mi sizce de? Ben edebiyatı iyi olan birisi değilim eklerle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Buyurun hatta edebiyat notlarım.

Eki Görüntüle 1752371

Forumun düzeni için gerekli diyorsanız ben altta bulunan düzeltmeler ile 2 kere düzenleyip yanıtımı gönderiyorum. O halde geliştirin o düzenlemeyi kendi yapsın.
Ayrıca şu da var Technopat yaş ortalaması en düşük forumlardan biri ve yaşı küçük kardeşlerimizin daha bu eklerle ilgili ders gördüğünü bile sanmıyorum.
Anlayışınız için teşekkürler.

De ve da eki için otomatik düzenleme yapmaları kolay mı sence?
De ve Ki'yi ayrı-birleşik yazmayı ayırt etmek kadar kolay bir şey yok Türkçede. Ve bu ekleri doğru yazmayı bilen insan yok neredeyse. Sırf doğru yazmadıkları için 2-3 kere okuyup anca anlayabildiğim çok yazı hatırlıyorum. Anlaşılabilir mesajlar için kesinlikle gerekli böyle bir kural.
Technopat'ın yaş ortalaması küçük demişsiniz de de-da yazmayı öğrenmemiş yaşta 100'den fazla kullanıcı yoktur. Ortaokul 2 ya da 3'te öğretiliyor.

Bunun edebiyat dersiyle bir ilgisi yok, Türkçe dili. Türkçe yazamıyorsan büyük sorundur.

Ben de konu içerisinde soru sorduğum için ceza yemiştim. Halbuki fazladan kalabalık olmasın konu açmayayım diye düşünmüştüm. Konularda birbiri ile bağlantılı yani farklı soru değildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı