Teknik olarak en iyi oyun The Last Of Us Part 2'dir

Hiç güleceğim yoktu. Sonyboy diyor hala ya. Aynen aynen oyun ödüllerini veren kişiler sonyboylar 🤣🤣🤣 ya kardeşim boş konuşup batırma kendini. Oyunun Steam puanı da son derece olumlu, metacritic oyuncu puanları daha fazla, Ign'de 26 milyon oylama yapıldı gelmiş geçmiş en iyi oyun GoW seçildi, oyun ödüllerinde RDR 2'nin 4 tane ödülü var, God of War'un 9 tane ödülü var, bir de üstüne yılın oyunu ödülünü aldı. Sana şu oyunun abartılmamış kaliteli bir oyun olduğunu daha nasıl kanıtlayabilirim? Ben buraya bir sürü argüman sunuyorum bana gelip bir tane düzgün argüman sunamıyorsun.
Tüm seriyi oynasaydın Kratos'un üçüncü oyunun sonunda içindeki tüm gücü serbest bıraktığını bilirdin. Adam zaten yaşlandı, eski üçlemedeki gibi tanrı tokatlayamıyor artık, yeminli çünkü. Baldur kapıya dayandığında bu yemini bozmak zorunda kalıyor. Nasıl oynadın seriyi?
Burada Rockstar fan-boyluğu yapıp diğer oyunları kötülemene gerek yok. The Last of Us part 2'nin neden oyuncular tarafından düşük puan aldığı belli daha oyunun ilk 2 saatinde Joel öldüğü için insanlar sinirlenip bu oyuna 1 puan verdi, daha bitirmeden 1 puan verdiler. Git incelemelerini oku herkes Joel öldü bu oyun çöp diyor.

Sana hikayesini savunan yok, kendi kendine triplere girmişsin. Teknik anlamda bir baş yapıt Tlou 2. Ayrıca Rdr 2 ile karşılaştırılabilir seviyede, o kadar fan-boysun ki bunu bile göremiyorsun.
Harbiden saçmalıyorsun. Gow 3 ü oynasaydın diyorsun. Gow un PSP deki oyunları dahil çıkan bütün oyunlarını defelarca oynadım. Kratos eskisi kadar güçlü olmadığı bariz belli zaten oyunda da dediğimi anlamamışın ki sen. Thor dan bile güçlü olan ölümsüz balduru deviren Kratos bak Zeus falan da demiyorum 3 metre yukarıya zıplayamiyor mu? Bu tamamen mekanik eksikliği başka bir şey değil. Ki oyunda mekanik yok doğru düzgün.
Oyuncu puanları hakkında gow herkese hitap edebilecek bir oyun fakat rdr öyle değil. Rdr ağır açılan aşırı gerçekçi sabırlı adamın oynayacağı oyun. Cs go dan başka oyun oynamayan adam rdr den sıkılabilir fakat gow u sevebilir akicilliğindan dolayı. İnsanların genelinin söylediği şey o şeyi doğru yapmaz. Mesela futbol dan örnek vereyim dışarda 100 kişiye sor Messi mi Ronaldo mu diye 80 i Ronaldo diyecektir. Hatta anket bile yapsan aynı sonuç çıkacaktır.Ama işte. Bu tamamen insanların duygusal yaklaşması dan dolayı.Gow bir sürü oyunu çıkan kratos adlı karakteri neredeyse mitoloji kitaplarına dahil ettirebilecek bir popülariteye sahip. İnsanların duygusal yaklaşması çok doğal. Rdr 2004 deki oyunu saymasak sadece 2 oyun . Yani hem gowu hem rdr 2 yi üst üste bitiren bir adamın gow a oyun diyeceğini sanmıyorum kısaca.

Game awards ödülleri tam bir saçmalıktı o sene. Sony nin torpille ödül dağıttığı yıl.

Neyse kardeşim tamamen gow veya last of us haterı gibi görünmeye başlıyorum. Fazla uzatmayacağım bu konuyu

Son düzenleme:
Belli bir kesim için güzel oyun olabilir ama bu oyun markası, RDR markası, GTA markası gerçeklik biraz ön planda olduğu için beni aşırı sıkıyor. Tepe noktası olabilir gerçekten de lakin hitap etmiyor bana. Yani simüle ediyor hayatı sanki ayrıcı çok uzun ve içi boş sinematikler.

O yüzden sıkıcı buluyorum. Yoksa Batman Arkham serisinin konusu da gerçekliğe yakın bir kurgu.

Tabi tarihi kurgu severim aslında ama RDR markası beni sarmıyor.

Fantastik veya gerçeklik dışı olan oyunlar daha çok bana hitap eder. God of War 2018 PC oynamadan önce benim için tepe noktası Death Stranding'ti.

Şu aralar da Ghostwire çok değişik bir oyun.

Sanki oyunları satın almışım gibi oyun eleştirisi yapıyorum :D. Korsan oynuyorum ama bol bol oyun oynuyorum.

Son düzenleme:
Belli bir kesim için güzel oyun olabilir ama bu oyun markası, RDR markası, GTA markası gerçeklik biraz ön planda olduğu için beni aşırı sıkıyor. Tepe noktası olabilir gerçekten de lakin hitap etmiyor bana. Yani simüle ediyor hayatı sanki ve çok uzun ve içi boş sinematikler.

O yüzden sıkıcı buluyorum. Yoksa Batman Arkham serisinin konusu da gerçekliğe yakın bir kurgu.

Tabi tarihi kurgu severim aslında ama RDR markası beni sarmıyor.

Fantastik veya gerçeklik dışı olan oyunlar bana hitap eder. God of War 2018 PC oynamadan önce benim için tepe noktası Death Stranding'ti.
Death stranding bana göre de çok sağlam bir oyun. Ama sabırsız adamın oynayacağı oyun değil.

GoW veya Last of Us haterı gibi görünmeye başlıyorum.

Haterı gibi gözükmüyorsun haterısın zaten. Zoruna gitmiş gibi 2018 ödülleri. Hala doğru düzgün argüman sunamıyorsun, tek yaptığın boş konuşup saçmalamak. Sırf Kratos 3 metreye zıplayamıyor diye kötü mü oluyor bu oyun?

Ya koskoca zeusu, hadesi öldüren kratos 3 metreye ziplayamiyor atreus un IP atmasını bekliyor.

Bak burada kendinde demişsin, ne oldu o Zeusu Aresi öldüren Kratosa gibisinden. Artık eski Kratos yok, üçüncü oyunda güçlerinin çoğunu kaybetti. Mesela şu anki haliyle Zeus ile yüz yüze gelse kazanma şansı yok, Aresle yüz yüze gelse zaten boy farkı olduğundan, ve ilk oyundaki güçleri gittiğinden gene kazanma şansı yok. Ayrıca adamlar oyuna bulmaca tarzı şeyler eklemek istemişler, oyunun yapısı tamamen değişmiş ve oyundan zıplama mekaniği kalkmış zaten. Sen belli ki eski oyunları sevip yeni 2018 GoW'a sıcak bakmayan kesimdensin.

Oyuncu puanları hakkında GoW herkese hitap edebilecek bir oyun fakat RDR öyle değil. RDR ağır açılan aşırı gerçekçi sabırlı adamın oynayacağı oyun. CS:GO'dan başka oyun oynamayan adam RDR'den sıkılabilir fakat GoW'u sevebilir akicilliğindan dolayı.

Bu GoW'un suçu mu? Onlarda herkese hitap eden bu kadar hantal bir oyun yapmasaymış, suçlu burada Rockstar Games. Bu bir bahane değil.

Kratos adlı karakter neredeyse mitoloji kitaplarına dahil ettirebilecek bir popülariteye sahip.

O da adamların başarısı, bu da bahane değil :)

Yani hem GoW'u hem RDR 2'yi üst üste bitiren bir adamın GoW'a oyun diyeceğini sanmıyorum kısaca.

Diyor kardeşim işte. Sen bunu anlamak istemiyorsun. Ve son yazdığın şeyi yalanlamışsın, bayağı haterı gibi gözüküyorsun :D ben senin önüne tonla argüman sundum, sen bana hala yok şöyle yok böyle, yok Ronaldo Messi falan diyorsun. Bencede uzatmaya gerek yok çünkü gittikçe batıyorsun. Doğru düzgün argüman sunarsan o zaman ciddi cevap veririm sana.

Game awards ödülleri tam bir saçmalıktı o sene. Sony'nin torpille ödül dağıttığı yıl.

Kanıtın var mı? Varsa kanıtla. 2010 yılında GOTY'ı Red Dead Redemption aldı, 2013 yılında GOTY GTA 5'e gitti kimse gıkını çıkarmadı. GoW alınca mı torpil oldu?

Sallamayı bırakın bende last of us 2 yi oynadım o detay seviyesinin yarısı bile yok. Hem last of us çok çizgisel bir oyun ve etkileşime gireceğimiz alan , mekanlar rdr 2 ye göre çok daha az normal olarak. 2.oyununda lgbt propagandası yapıp güzelim oyunun içine etmiş bir oyun. Bana bu oyunun senaristinin hikayedeki tercihlerini savunmayın bu arada. Kesinlikle saçmalıktı.
Galiba gözünü bağlayıp oynamışsın. Tonlarca detayı göremediğine göre. Ve de hala şöyle saçma bir düşünce var: "Çizgisel oyunlarda detay az olur." Bunu aşın artık. Saçma sapan bir düşünce. Ama bir yönden katılıyorum. LGBT propagandası yapıcaz diye çok zorlamışlar. Zaten bana göre ikinci oyunun hikayesi ilk oyununkine göre çok ortalama altı. Ama konu teknik ile ilgili. Hikaye konuşmuyoruz.

Tepe noktası olabilir gerçekten de lakin hitap etmiyor bana. Yani simüle ediyor hayatı sanki ayrıcı çok uzun ve içi boş sinematikler.
Sinematikler çöp bence Netflix çekmiş sanki.
Teknik olarak tepe nokta olabilir ama karakter gelişimleri, karakter motivasyonları ve kurgu olarak vasatın altı.
Kanıtın var mı? Varsa kanıtla. 2010 yılında GOTY'ı Red Dead Redemption aldı, 2013 yılında GOTY GTA 5'e gitti kimse gıkını çıkarmadı. GoW alınca mı torpil oldu?
Sony'e Torpil geçildiği ortada GoW'dan bağımsız söylüyorum bunu anlamamak imkansız.
Chivalry II'nin olduğu yerde çer çöp Returnal'a en iyi Aksiyon oyunu ödülünü verdiler işte bu bağırttı.

Son düzenleme:
Sony'e torpil geçildiği ortada GoW'dan bağımsız söylüyorum bunu anlamamak imkansız.
chivalry II'nin olduğu yerde çer çöp Returnal'a en iyi aksiyon oyunu ödülünü verdiler işte bu bağırttı.

GoW'dan bağımsız söylüyorsanız neden yanıt verme gereği duydunuz? Konumuz GoW. Returnal oynamadım çünkü PS5 sahibi değilim. Konuşmam doğru olmaz.
Galiba gözünü bağlayıp oynamışsın. Tonlarca detayı göremediğine göre. Ve de hala şöyle saçma bir düşünce var: "çizgisel oyunlarda detay az olur." bunu aşın artık. Saçma sapan bir düşünce. Ama bir yönden katılıyorum. LGBT propagandası yapacağız diye çok zorlamışlar. Zaten bana göre ikinci oyunun hikayesi ilk oyununkine göre çok ortalama altı. Ama konu teknik ile ilgili. Hikaye konuşmuyoruz.

RDR 2'den başka oyun bilmiyor, ne deseniz boş. Daha oyuncuların God of War'u RDR 2'den daha çok sevdiğini kabullenemiyor, o kadar argüman sunmama rağmen hala boş boş konuşuyor. Bir de gelip RDR herkese hitap etmez diyor, herkese hitap etmemesi oyunun sorunu zaten. Bu oyunlar insanlar oynasın diye yapılıyor. İnsanlar God of War'u oynarken RDR 2'den daha fazla keyif aldıysa o zaman GoW daha keyifli bir oyun. Ama işte arkadaş RDR 2'den başka oyun bilmiyor. TLOU 2 teknik anlamda RDR 2 kadar kaliteli bir yapım. Ha çizgisel, ha çizgisel değil. Sonuçta teknik anlamda kaliteli. Vuruş hissi konusunda dediklerimde hala geçerli. TLOU 2'nin vuruş hissi RDR 2'deki vuruş hissinden kat kat daha iyi bence.

GoW'dan bağımsız söylüyorsanız neden yanıt verme gereği duydunuz? Konumuz GoW. Returnal oynamadım çünkü PS5 sahibi değilim. Konuşmam doğru olmaz.

RDR 2'den başka oyun bilmiyor, ne deseniz boş. Daha oyuncuların God of War'u RDR 2'den daha çok sevdiğini kabullenemiyor, o kadar argüman sunmama rağmen hala boş boş konuşuyor. Bir de gelip RDR herkese hitap etmez diyor, herkese hitap etmemesi oyunun sorunu zaten. Bu oyunlar insanlar oynasın diye yapılıyor. İnsanlar God of War'u oynarken RDR 2'den daha fazla keyif aldıysa o zaman GoW daha keyifli bir oyun. Ama işte arkadaş RDR 2'den başka oyun bilmiyor. TLOU 2 teknik anlamda RDR 2 kadar kaliteli bir yapım. Ha çizgisel, ha çizgisel değil. Sonuçta teknik anlamda kaliteli. Vuruş hissi konusunda dediklerimde hala geçerli. TLOU 2'nin vuruş hissi RDR 2'deki vuruş hissinden kat kat daha iyi bence.
Hocam argüman sundum sundun diyorsun ne sundun ya. Habire oyuncu puanları , game awards ödüllerinden bahsediyorsun. Bana gow un daha iyi olduğuna dair teknik ve kurgu açısından argüman sunsana. Prodüksiyon kalitesi olarak bir argüman sun mesela. Rdr den başka oyun bilmiyor diyorsun. Ben rdr fanboyu falan değilim sadece rdr nin akıl mantık çerçevesinde çok daha iyi bir oyun olduğunu biliyorum ve onu anlatmaya çalışıyorum.

Hocam argüman sundum sundun diyorsun ne sundun ya. Ha bire oyuncu puanları, Game awards ödüllerinden bahsediyorsun. Bana GoW'un daha iyi olduğuna dair teknik ve kurgu açısından argüman sunsana. Prodüksiyon kalitesi olarak bir argüman sun mesela. RDR'den başka oyun bilmiyor diyorsun. Ben RDR fanboyu falan değilim sadece RDR'nin akıl mantık çerçevesinde çok daha iyi bir oyun olduğunu biliyorum ve onu anlatmaya çalışıyorum.

RDR zaten kaliteli bir yapım dostum. Senin anlamak istemediğin şey GoW'un RDR 2'den iyi olması değil, oyuncuların daha çok sevmesi, ve oyunun abartılan kötü bir oyun olmadığı.

Bu oyunu övmeyip gidip; hikayesi rezil, karakter kıtlığı olan( 20 25 saat boyunca 10 karakter belki de görmüyoruz ), mitolojik olmasına rağmen en büyük artısı etkiliyeci boss savaşları olan serinin bir oyunu olmasına rağmen doğru düzgün bos savaşı olmayan, düşman çeşitliği de aynı zamanda çok düşük olan sonyboyların abarta abarta bir şey ettiği GoW'u mu övelim.

Şu yazdığına bakar mısın? Oyuncuların ayıla bayıla oynadığı şu oyuna dediklerine bir bak. Şunu yazmayıp sadece RDR övsen sana hiç laf atmazdım. Çünkü RDR kaliteli bir oyun. Ama RDR gibi GoW'da kaliteli bir oyun :) umarım anlamışsındır.

Geri
Yukarı