Teknobiyotik rezilliği!

Kargo ücretinin ödenmesini anladım da iade gönderimi için kargo ücreti alınmaması gerek. Araş kargo ile mi gönderdiniz?

1596558567879.png

Ne kaldı? Bakkal mı?

1 ay önce bir ürün aldım toplamda 250 TL "Fatura bedeli" olan ürüne ek + 20 TL kargo ücreti ile 270 TL ye ürünü mü aldım. Her neyse bu ürün kasama uymadığını anladım ve geldiği zaman kullanmadan iade ettim. İade ücretim geldiğinde ise 220 TL gibi bir mebla gelmişti.kargo bahanesiyle Resmen 50 TL yontuldum anlayacağınız. Her neyse THH'ye vereceğimi söyleyince işleme aldık işlemler yapılacaktır yazdılar. 10 gün geçti yoklamak için yazdım dedim iadenin geri kalanını verecektiniz kaç gün oldu dedim. Cevap şu;

Teknobiyotik: İade kesintileriniz iade yapılamamaktadır.

Arkadaşlar şimdi ben TUBİS'de hakem heyetine başvuracağım faturayıda yolladım onlara. Delil olarak ne sunacağım? Sitedeki yazışmaların videosunu delil olarak ekleyebilirmiyim? @BilgisayarKurdu hocam bişey sorucam seni etiketleyince sana bildirim geliyor mu?

Az önce Akortek - Teknobiyotik İşkencesi diye konu açtım :D gerçekten durumunuza üzüldüm bu firmalardan uzak durmak lazım, öncelikle delil olarak çok özel birşey sunmanıza gerek yok google tüketici hakem heyeti yazıp hemen giriş yapın firma bilgilerini vs. vs. ekleyin durumunuzu tamamen açıklayıcı anlatın, daha sonra faturanızı ekleyin, online bir fatura almış olmanız lazım mail adresinize onu pdf olarak indirin ekleyin. Bu kadar emin olun kazanıcaksınız :) bırakın onlar uğraşsın.

Kargo ücretinin ödenmesini anladım da iade gönderimi için kargo ücreti alınmaması gerek. Araş kargo ile mi gönderdiniz?
Bana Aras falan denmedi müşteri destekten talep açtım kodu verdiler yolladım.

Eğer ürünün iade şartlarını okumazsanız böyle olur eğer kargo iadesi almıyoruz yazıyorsa bir yerlerde geçmiş olsun eğer yazmıyorsa başvurabilirsiniz.
Kanunları satıcının web sayfasında yazanlar belirlemez. Yanlış bilgi vermeyelim.

@Mr. Patrick Bateman Öncelikle elindeki kasanın bir kullanma kılavuzu var, içerisinde de tüm uzunluk - derinlik bilgileri mevcut. İşlemci soğutucusu veya ekran kartı alırken desteklenen boyutlara ulaşabilir, ona göre sipariş verebilirdin. Yani ortada "Rezillik" kelimesini hak edecek bir durum yok, satın alırken bazı araştırmaları - kontrolleri gerçekleştiriyor olman gerekli.

Kargo ücretine gelecek olursak tüketici hakem heyetine elbette başvurabilirsin. Yüksek ihtimalle seni haklı bulacaktır ancak kesin bir yorum yapamıyorum.
Ürünü iade etmek hakkın olduğu kadar araştırmadan etmeden sipariş veren bir tüketici yüzünden de satıcının zarara girmesi hoş değil; her ne kadar gerçekte, kargo için kestikleri ücretin ortalama 10'da birini harcamış olsalar da.

Tüketici hakem heyeti konusunu biliyorsun, bölümün başında sabit; dilersen şikayette bulun. Yüksek ihtimalle seni haklı bulurlar, öyle olursa ödediğin ücretin tamamını (Faturada yazan KDV daihl net tutarı) alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı