Teknobiyotik rezilliği

Teknobiyotik alışveriş bitene kadar mükemmel, bittiken sonra ise İstanbul bilişim gibi olan bir firma bana kalırsa. Zamanında attığım maillerin hiçbirine dönmediler. Ben olsam şimdiden umudu kesmiştim.

Hocam iyi hoşta şimdi ben işin parasıda önemli değil bana geri dönüş yapacaz deyip geri dönmemeleri ha şimdi yarın dönerler orayı bilemem günahlarını almayayım bir de gelip kullanıcı hatası derlerse işte o zaman sıkıntı olur.
Klasik vasat, kronik sorunlu vb. parçalarla yapılmış hazır sistem vakası. 5 günde geri dönüş yapmamaları çok doğal çünkü büyük ihtimalle sorunlu parçayı orijinal yetkili servisine göndermişlerdir. Oradan henüz bir dönüş olmadıysa Teknobiyotik'in elinde olan bir durum değil, sonuçta onlar yalnızca satıcı.

Kısaca güç kaynağında sorun varsa TX markasının yetkili servisi bakıp, inceleyip Teknobiyotik'e dönecek, Teknobiyotik'de sana.

Hocam zaten TX markası Teknobiyotik'in bünyesindeki bir firma Teknobiyotik'te akortek bilişime bağlı.

Hocam zaten TX markası Teknobiyotik'in bünyesindeki bir firma Teknobiyotik de Akortek bilişime bağlı.

Teknik serviste sıra vardır test ediliyordur vb. şimdi hafta sonu. Şöyle Çarşamba gününe kadar dönüş yapmazlarsa telefonla bir arayıp sorarsın ne oldu diye.

Siz bu ürünleri bilerek almadınız mı? Aldınız. Size Corsair veya başka kaliteli bir marka kasa ve PSU diyerek mi o marka kasa ve PSU'ları gönderdiler? Hayır. Madem leş diyorsunuz almayacaktınız (veya o markaları tercih etmeyecektiniz). Ayrıca bilgisayar kapanıyorsa Teknobiyotik ne yapsın verin garantiye gitsin. O sadece satıcı.

Teknobiyotik benim şirketim gibi konuştum ama iyiyken iyi de kötüyken niye kötü oluyor? Teknoloji şans işidir bunu herkes biliyor. Tüketici hakem heyeti falan yazan arkadaşlar olmuş. O raddeye gelmiş bir konu değil. Aldıktan 20 gün sonra da sorun çıkabilir 1 buçuk sene sonra da sorun çıkabilir. 2 yıl garanti bunun için var. Firma ile iletişime geçmeden önce direkt olarak şikayetvar gibi bir siteye yazarsanız belki gıcık olmuşlardır. Bu da bir gerçek. İnsan bu.

Siz bu ürünleri bilerek almadınız mı? Aldınız. Size Corsair veya başka kaliteli bir marka kasa ve PSU diyerek mi o marka kasa ve PSU'ları gönderdiler? Hayır. Madem leş diyorsunuz almayacaktınız (veya o markaları tercih etmeyecektiniz). Ayrıca bilgisayar kapanıyorsa Teknobiyotik ne yapsın verin garantiye gitsin. O sadece satıcı.

Teknobiyotik benim şirketim gibi konuştum ama iyiyken iyi de kötüyken niye kötü oluyor? Teknoloji şans işidir bunu herkes biliyor. Tüketici hakem heyeti falan yazan arkadaşlar olmuş. O raddeye gelmiş bir konu değil. Aldıktan 20 gün sonra da sorun çıkabilir 1 buçuk sene sonra da sorun çıkabilir. 2 yıl garanti bunun için var. Firma ile iletişime geçmeden önce direkt olarak şikayetvar gibi bir siteye yazarsanız belki gıcık olmuşlardır. Bu da bir gerçek. İnsan bu.

Haha, aramadağımı kim söyledi,daha firma telefonları açmıyor.

Sanırsam hocam araştırma yapmadan gelmişsin özür dilerim ama zaten TX ve Teknobiyotik akortek bilişimin.
Direkt kendileriyle iletişime geçmeye çalışın. Güç kaynağı dediğiniz gibi kalitesizse sadece güç kaynağını değiştirirler, diğer parçalarınız yandıysa geçmiş olsun.

Aradım fakat açmadılar.

Son düzenleme:
Sanırsam hocam araştırma yapmadan gelmişsin özür dilerim ama zaten TX ve Teknobiyotik akortek bilişimin.
Hayır benim söylemek istediğim siz bu bilgisayarı satın almadan önce sitede o donanımlar yazmıyor muydu? Sürpriz yumurta değildi sanıyorum, yazmışlardır bütün donanımları. Madem bu ürünleri sevmiyordunuz, neden bilgisayar alırken bu donanımları seçerek aldınız?

Geri
Yukarı