Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu Honeywell'i nereden alabiliriz ve aynı zamanda boyut olarak ne kadar yeterli oluyor laptopta işlemci ve ekran kartına?

Hocam ebuy7 adlı sitede var. TR'ye gönderen başka bir site bulamadık. Sitede satan farklı satıcılar var. Dilerseniz kendi aldığım satıcının linkini atabilirim.

Boyut olarak ise ben en küçük boyut olan 31*50*02 mm olanı aldım. 2 defa CPU 2 defa GPU için kullandım. İlk yapışımda düzgün yapamadım. O yüzden ikinci parçaları kesip tekrar yaptım ve geride hala ikisinden birine 3. defa kullanacak kadar parça kaldı ama 2. defa ya ikisine de yetmez.

Arkadaşımla birlikte sipariş verdik tekrar elimizde bulunsun diye 80*80 boyutunu verdik. Kargoyu bölüşünce benim tek başıma 30*50 aldığım fiyata geliyor hemen hemen.

Hocam ebuy7 adlı sitede var. TR'ye gönderen başka bir site bulamadık. Sitede satan farklı satıcılar var. Dilerseniz kendi aldığım satıcının linkini atabilirim.

Boyut olarak ise ben en küçük boyut olan 31*50*02 mm olanı aldım. 2 defa CPU 2 defa GPU için kullandım. İlk yapışımda düzgün yapamadım. O yüzden ikinci parçaları kesip tekrar yaptım ve geride hala ikisinden birine 3. defa kullanacak kadar parça kaldı ama 2. defa ya ikisine de yetmez.

Arkadaşımla birlikte sipariş verdik tekrar elimizde bulunsun diye 80*80 boyutunu verdik. Kargoyu bölüşünce benim tek başıma 30*50 aldığım fiyata geliyor hemen hemen.
Hocam link atarsanız iyi olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurunuz taze taze Honeywell PTM 7950 kullandıktan sonra uyguladığım testler. Sonuçlar beni baya memnun etti.

Son düzenleme:
Hocam bu macunu kullanan var mı? Satış sayfasını bulamıyorum ayrıca.
Surda bir testi var, satis sayfasi yok bir telefon acip sorulabilir C3 Teknoloji'ye.

Bu arada abime Amerika'dan bir termal blok getirttim uzerinde muhtemelen PTM-7958 var ve gelir gelmez degistirdim sicakliklar su anda stok duzeyde GPU max 80 CPU'da Cinebench testinde 83 Watt ve 92 derece gordu.

Son düzenleme:
Benim ptm 70 gun sonra elime ulasti.

Ben de sizden birkaç gün önce almıştım ama gelmedi. Ne Türkiye'ye ne gümrüğe girdi, resmen Çin'de kayboldu gitti. Ebuy7 sitesi pek güvenilir değilmiş öğrenenmiş oldum, son e-postada yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Almayı düşünen var ise AliExpress'te de satıldığını gördüm, oraya yönelmelerini tavsiye ederim. Böyle bir durumda paranızı son kuruşuna kadar alırsınız en azından. Bu arada sana da teşekkür ederim. Ürünü alamamış olsam da PTM7950 konusunda haberdar ettin bizi, bir şekilde farklı bir yerden temin ederim elbet.

Şu an kullandığın Legion 5 de zaten fabrikasyon honeywell ptm var, uzun bir süre ihtiyacım olmayacak ama eşimin, kardeşimin, babamın, arkadaşların laptoplarına her sene termal macun değiştirip birkaç ay sonra pumpout yaşamaktan kurtulurum en azından.

Ben de sizden birkaç gün önce almıştım ama gelmedi. Ne Türkiye'ye ne gümrüğe girdi, resmen Çin'de kayboldu gitti. Ebuy7 sitesi pek güvenilir değilmiş öğrenenmiş oldum, son e-postada yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Almayı düşünen var ise AliExpress'te de satıldığını gördüm, oraya yönelmelerini tavsiye ederim. Böyle bir durumda paranızı son kuruşuna kadar alırsınız en azından. Bu arada sana da teşekkür ederim. Ürünü alamamış olsam da PTM7950 konusunda haberdar ettin bizi, bir şekilde farklı bir yerden temin ederim elbet.

Şu an kullandığın Legion 5 de zaten fabrikasyon honeywell ptm var, uzun bir süre ihtiyacım olmayacak ama eşimin, kardeşimin, babamın, arkadaşların laptoplarına her sene termal macun değiştirip birkaç ay sonra pumpout yaşamaktan kurtulurum en azından.
Biraz daha bekle bakalim belki gelir. Benim de hic umidim yoktu ama gelecegi tuttu.

Yeni konular

Geri
Yukarı