Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim aldığım adres:

Az önce baktım. AliExpress'te bir yerde ürün TR'ye gönderilir diyor. İşte o link:

Karar sizin.
Belirtilen Aliexpress bağlantısı üzerinden satın aldım dün. Bugün Yanwen Post ile gönderildiği gözüküyor. Henüz takip bilgisi yok. Geçen sene Aliexpress üzerinden Yanwen Post ile aldığım ürünler olmuştu. 2 hafta gibi bir sürede PTT getiriyor ve gümrük vergisini kapıda ödüyorsunuz. En küçük boyunu aldım ve alırken 6$ kupon kullandım. Yaklaşık 92₺ ödeme yaptım Aliexpress'e. Aorus 15G KC üzerinde kullanmayı planlıyorum.
Yeni bir serüven, bakalım neler olacak. :)

aynı termal macunla aynı sorunu yaşıyorum.2 yıl önce tüp şeklinde olan ilk versiyonunu almıştım mastergel makerın macun bitene kadar iyiydi ikincisini sipariş ettim.kutusu tüpü değişmiş dedim aynıdır heralde.ama bu daha yapışkandı ve koyuydu rengi diğer versiyonu açık renkli yapışkanlığı diğerine gore az iletimi daha iyiydi.prime 95 te sıcaklıklar 77-79 dereceydi ilk macunla.bununla 85-87 leri goruyor.gordugum olumlu yorumlardan dolayı gc extreme sipariş ettim denedikten sonra deneyimlerimi paylaşırım

Belirtilen Aliexpress bağlantısı üzerinden satın aldım dün. Bugün Yanwen Post ile gönderildiği gözüküyor. Henüz takip bilgisi yok. Geçen sene Aliexpress üzerinden Yanwen Post ile aldığım ürünler olmuştu. 2 hafta gibi bir sürede PTT getiriyor ve gümrük vergisini kapıda ödüyorsunuz. En küçük boyunu aldım ve alırken 6$ kupon kullandım. Yaklaşık 92₺ ödeme yaptım Aliexpress'e. Aorus 15G KC üzerinde kullanmayı planlıyorum.
Yeni bir serüven, bakalım neler olacak. :)
Bugün PTT görevlisi teslim etti.
1.5$ gümrük vergisi kesilmiş. 27₺.
16₺ sunum ve 1₺ damga ile toplam 44₺ kapıda ödeme yaptım.

92+44=136₺ toplam.

Yanwen Post direkt PTT'ye teslim etmek yerine China Post'a teslim etti. China Post'da Türkiye'ye getirdi.
18 Temmuz-5 Ağustos arası sevkiyat sürdü. Merak edenler için ePacket logosu vardı kargo ambalajında.

Gelen ürünün fotoğraflarını ekledim alt tarafa. Ürünü daha önce almış olanlara nasıl bir ambalaj ile ulaştı, aynısı mı? Farklı mı merak ettim. Belki bana gelen çakma olabilir. :)

IMG_20220805_135122002.jpgIMG_20220805_135131541.jpg

92+44 = 136₺ toplam.

Yanwen Post direkt PTT'ye teslim etmek yerine China Post'a teslim etti. China Post'da Türkiye'ye getirdi.
18 Temmuz-5 Ağustos arası sevkiyat sürdü. Merak edenler için ePacket logosu vardı kargo ambalajında.

Gelen ürünün fotoğraflarını ekledim alt tarafa. Ürünü daha önce almış olanlara nasıl bir ambalaj ile ulaştı, aynısı mı? Farklı mı merak ettim. Belki bana gelen çakma olabilir. :)

Eki Görüntüle 1475211Eki Görüntüle 1475212

İçinden tornavida, fırça, cihazı açmak için plastik falan çıktı mı? Hangi boy almıştın?

92+44=136₺ toplam.

Eki Görüntüle 1475211Eki Görüntüle 1475212
Ambalaj nereden aldigina gore degisebiliyor. Benimki farkli gorunuyor birde yaninda iki tornavida, firca, prying tool ve etiket gondermisler hediye olarak.

aynı termal macunla aynı sorunu yaşıyorum.2 yıl önce tüp şeklinde olan ilk versiyonunu almıştım mastergel makerın macun bitene kadar iyiydi ikincisini sipariş ettim.kutusu tüpü değişmiş dedim aynıdır heralde.ama bu daha yapışkandı ve koyuydu rengi diğer versiyonu açık renkli yapışkanlığı diğerine gore az iletimi daha iyiydi.prime 95 te sıcaklıklar 77-79 dereceydi ilk macunla.bununla 85-87 leri goruyor.gordugum olumlu yorumlardan dolayı gc extreme sipariş ettim denedikten sonra deneyimlerimi paylaşırım
aradan 2 hafta geçti macunu sureli şuan prime95 te gc extreme ile max sıcaklık 81c small ffts avx2
default ayarlarda xmp açık 9700k ile.arada 6 derecelik bir fark oldu eski sıcaklıga gore boşta 30-31c.ortam sıcaklıgı 28c.

@yunustncr @gen2
Yanında aparat çıkmadı. Sadece ambalaj üstüne yapıştırılmış 4 tane yeşil başlı bant var.
Boy 31x50X0.2 mm. En ufak olanı.

Aynı satıcı mı bilemiyorum. Benim paket biraz daha faklıydı. 31*50 almıştım bende. Siyah bir kabarcıklı ambalajın içindeydi. İçinde 2 adet tornavida, temizleme fırçası, 3 adet sökme plastiği, temizleme mendili ve yapışkanı sökmek için stickerlar vardı. Ama vergi dahil 240 TL ödemiştim.

Geri
Yukarı