Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli düzeyde sıkmanız durumunda da dışarı taşabilir bunda bir sorun yok.
Şu an için sorun yok hocam, yalnız kullandığım bu modelin termal bloğu biraz dandik gibi, sadece neden kuruduğunda kenarına taştığını merak ettim, çünkü taşıracak düzeyde sıkmıyorum macunu..
@sedatkimki , böyle görünmüyor bende, pumpout değil gibi o zaman.

Şu an için sorun yok hocam, yalnız kullandığım bu modelin termal bloğu biraz dandik gibi, sadece neden kuruduğunda kenarına taştığını merak ettim, çünkü taşıracak düzeyde sıkımyorum macunu.

Yayarak bile sürseniz mutlaka bir miktar macun dışarı taşacaktır. Dışarı taşan kısımda haliyle kuruyacaktır.

Gelid GC-Extreme'i önerebilirim. Çok minimal farklar dışında ilk sürdüğüm gibi, 2 hafta oldu. Ancak daha ne kadar gider bilemem, şimdilik kullandıklarım arasında en başarılı olan. Zalman ZM-STC9 denedim, aynı gün aşırı değişimler oldu.

Ya akıl alır gibi değil. Lenovo Legion Y540 laptop kullanıyorum. Cooler Master MasterGel maker kullandım. İlk sürüşümde Forza horzion 4 oyununda 15 dakikalık sürede maksimum 80 dereceyi gören işlemci undervoltlu olduğu halde 1 hafta sonra menüye gelmeden 90'ı görüyor. Lenovo'nun yabancı Reddit forumlarında insanlar stress testinde 80-85 derecede dolaştığını söylüyorlar. Ben bırakın stress testini oyunlarda bile stabil 80-85 arası değer göremiyorum. Sıcaklık takıntım oldu artık laptop kullanmak istemiyorum.

@JVCKBOYS, umarım düzgün bir macun takviyesi ile sorun hallolur, bu pumpout işi gerçekten çok can sıkıcı. Zaten çok zorda kalmadıkça oyun için masaüstü çoğu zaman bu noktada en ideali, tabii tek dezavantajı taşınmasının zor olması bana göre.

Üniversite için laptop tercih etmiştim. Taşındığım evde altyapı olmayınca gidip kafelerde rahatça kullanabileyim diye tercih ettim. Zaten Black Friday sebebiyle fiyatına göre rakipsiz bir modeldi kaçırmak istemedim. Laptopu servise gönderdiğimde sıcaklığın ısı standartlarına uygun olduğu söylendi ve termal macun değişip gönderdiler. O kadar kalitesiz bir macun sürmüşler ki Chrome'da dolaşırken bile aniden 80 derecelere çıkıyordu. Bu hafta Thermal Grizzly Kryonaut kullandım ve zamanla oluşacak değişimleri bekliyorum. O da olmazsa internetten shin-etsu bulmaya çalışacağım ve onu deneyeceğim son çare.

Üniversite için laptop tercih etmiştim. Taşındığım evde altyapı olmayınca gidip kafelerde rahatça kullanabileyim diye tercih ettim. Zaten Black Friday sebebiyle fiyatına göre rakipsiz bir modeldi kaçırmak istemedim. Laptopu servise gönderdiğimde sıcaklığın ısı standartlarına uygun olduğu söylendi ve termal macun değişip gönderdiler. O kadar kalitesiz bir macun sürmüşler ki Chrome'da dolaşırken bile aniden 80 derecelere çıkıyordu. Bu hafta Thermal Grizzly Kryonaut kullandım ve zamanla oluşacak değişimleri bekliyorum. O da olmazsa internetten shin-etsu bulmaya çalışacağım ve onu deneyeceğim son çare.

Thermal Grizzly Kryonaut deneyimlerinizi ileride bizimle de paylaşabilir misiniz rica etsem? Ben de çare ve çözüm arıyorum bu malum soruna.

Yeni konular

Geri
Yukarı