Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Temmuz'da gelecek.
Hocam shin etsu 3 temmuzda gelecek yazmışsınız. Hala gelmedi mi kullanmadınız mı? Ne durumda shin etsu? Bir de mactor ctg8 ne durumda onunla nasıl performans aldığınızı tam anlayamadım?
MasterGel maker almayın. Ben 2 paket MasterGel maker bitirdim fakat sıcaklık 1 hafta sonra artıyor. Shin-etsu siparişi verdim gelmesini bekliyorum. Size tavsiyem ya laptopta oyun oynamayın ya da güvenli şekilde sıvı metal uygulaması yapın. Çünkü laptoplarda bu sıcaklık artışı sorunu hiçbir zaman çözülmeyecektir. Açıkçası ben oyun oynamayı bu yüzden bıraktım.
Sizin sipariş ettiğiniz shin etsu geldi mi hocam kullandınız mı?

Son düzenleme:
Hocam shin etsu 3 Temmuz'da gelecek yazmışsınız. Hala gelmedi mi kullanmadınız mı? Ne durumda shin etsu? Bir de mactor ctg8 ne durumda onunla nasıl performans aldığınızı tam anlayamadım?

Sizin sipariş ettiğiniz shin etsu geldi mi hocam kullandınız mı?

Benim macun daha gelmedi. Siparis ettigimi sanmisim bir seylere eksik bastigim için siparis tamamlanmamis bu yuzden 1 hafta once falan tekrar siparis verdim. Maxtor'un performansi cok iyi ama laptoplar için uygun degil maalesef, o da pumpout oluyor.

10 Eylül tarihinde sipariş verdim. Yurt dışından geldiği için daha elime ulaşmadı.
Benim macun daha gelmedi. Siparis ettigimi sanmisim bir seylere eksik bastigim için siparis tamamlanmamis bu yuzden 1 hafta once falan tekrar siparis verdim. Maxtor'un performansi cok iyi ama laptoplar için uygun degil maalesef, o da pumpout oluyor.
Tamamdır hocam sizlerden haber bekliyorum o zaman.

88 dereceyi hangi durumlarda görüyorsunuz yük altında bu sıcaklıklar normal çünkü.

Biraz geç yazıyorum kusuruma bakmayın. Şu anda 88 dediğim sıcaklıklar 95 derecelere kadar ulaştı. ThrottleStop veya AIDA64 üzerinden yaptığım testlerde aldım bu sıcaklıkları. Aynı sıcaklıkları BF5 gibi oyunlarda da görebiliyorum. Pump out olayı sadece işlemcide oluşuyor yalnız GPU da böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bunun sebebi de işlemcinin yüksek sıcaklıklarda çalışmasından kaynaklanıyor.

Macun bugün elime ulaştı ve hemen yeniledim. Viskozite olarak MasterGel Maker'dan biraz daha az fakat boştaki sıcaklık değerleri tatmin edici ve stabil. Önümüzdeki iki gün test yapmayıp gündelik kullanıma odaklanacağım. Sonrasında çeşitli oyunlardaki değerleri size aktaracağım.

Dosya Ekleri

• D82CA8A6-98CA-48A5-8C13-937A2A7ADD4B.jpeg
    D82CA8A6-98CA-48A5-8C13-937A2A7ADD4B.jpeg
    161,8 KB · Görüntüleme: 185
Macun bugün elime ulaştı ve hemen yeniledim. Viskozite olarak MasterGel Maker'dan biraz daha az fakat boştaki sıcaklık değerleri tatmin edici ve stabil. Önümüzdeki iki gün test yapmayıp gündelik kullanıma odaklanacağım. Sonrasında çeşitli oyunlardaki değerleri size aktaracağım.

Su anda yaklasik 3.5W m/k degerinde performans veriyor. Vizkozitesi aslinda cok yuksek olan bir macun hatta o kadar yuksek ki surulebilsin diye icine ucucu ekliyorlar ve bu ucucu tamamen uctugunda termal iletkenlik 6W m/k degerine cikiyor. Yani birkaç gun sonra sicakliklarda buyuk bir dusus ile karsilasabilirsin. Tam performansa ulasmasi icin 2 3 gun boyunca bilgisayarini isitman gerekiyor.

Su anda yaklasik 3.5W m/k degerinde performans veriyor. Vizkozitesi aslinda cok yuksek olan bir macun hatta o kadar yuksek ki surulebilsin diye icine ucucu ekliyorlar ve bu ucucu tamamen uctugunda termal iletkenlik 6W m/k degerine cikiyor. Yani birkaç gun sonra sicakliklarda buyuk bir dusus ile karsilasabilirsin. Tam performansa ulasmasi için 2 3 gun boyunca bilgisayarini isitman gerekiyor.

Şu an gündelik kullanıyorum ve Metin2 gibi hafif bir oyun oynuyorum. Isıtmadan kastınız olarak zorlayıcı oyunlar mı oynamalıyım yoksa aktif olarak kullanmam yeterli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı