Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@gen2 hocam selamlar. tam 1 ay oldu, yine pumpout oldu bu honeywell. Yine çıktı sıcaklıklar 85-87 lere.

20230527232408_1.jpg

Yok abi benim cihazda olmuyor bu honeywell nedense.. Çözemedim bu sorunu bi dünya para boşa gitti.

Hocam bi de şu upsiren markasından önerdiğiniz ürünleri işlemci ve ekran kartı üstünde kullansak nolur?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Onlarin isi iletimi cok yavas kalir islemci ve GPU icin.

Vallahi bir fikrim yok, bende kesinlikle pumpout olmuyor.
Hocam sıvı metal alıyorum ve deniyorum. Yapacak bişey yok gibi. Güzelce yalıtıcam. Şu videoyu baz alarak uygulayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sıvı metal alıyorum ve deniyorum. Yapacak bişey yok gibi. Güzelce yalıtıcam. Şu videoyu baz alarak uygulayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dene bakalim kolay gelsin.

Sıvı metal, soğutucu bakır olsa dahi bir süre sonra soğutucuya işliyor ve azalıyor deniyor. Ben fabrika çıkışlı sıvı metal olmayan bir cihaza sonradan uygulamanın pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum.

Siz hiç denediniz mi cihazda sıvı metal?
Yok hayir sivi metalin risklerinden dolayi kullanmiyorum. Zorunda kalmadikca da kullanmam.

Sıvı metal, soğutucu bakır olsa dahi bir süre sonra soğutucuya işliyor ve azalıyor deniyor. Ben fabrika çıkışlı sıvı metal olmayan bir cihaza sonradan uygulamanın pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum.
Bakir zaten sivi metal icin uygun degil metal infuz eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı